Power Plant XL Fem Auto, 85W DIY LED, by @adri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
EDIT mi nije dao...
sad sam doma dosa pa mogu tipkat normalno:

Evo sta me bunilo oko tih dlakica, zasto sam mislio da su onako, kao tu uvik...

A tu pise da je musko, a vide se dlake:
male_cannabis_plant.jpg

Malo mi je neugodno, ispadan glup al stas sad...
i to je slika sa stranice "how to grow", jer san taj izraz upisa u google i to san dobio kao odgovor.

I sad samo jedno pitanje, dal su onda na ovoj slici dlake ili je to sad nesto trece?
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
35. dan

Update:


Nisan primjetio neke velike deformacije zato sta je biljka na 10cm pa san je raznim visinama kutija(cipela/kutija od maticne) drza na tih nekih 10cm, dok jednostavno nije narasla toliko da sada pitar stoji na dnu boxa, a ona na nekih 10/7cm od panela.
Bilo je frisko zbog kise pa je temp plesala oko 24C a vlaga oko 50%

Primjecujem ono sta mi inspektor komentira u dnevniku; svitlo zeleno/zute donje listove jer je nisan zalijo u 4 tjednu starosti sa nekim gnojivom za vege:

IMG_5686.JPG IMG_5688.JPG

18.07.
Dajem joj Plantelu Cvet 5ml/1L.
Zalivam sa 3L i na oko mi se ucini da je narasla i moran maknit kutiju na kojoj stoji.
IMG_5683.JPG
Glavni vrh je sad po sredini boxa di su zice.

19.07.
Svacan da taj glavni vrh jednostavno nece stat rast, doduse sve to malo raste, al on se najvise siri. Te ga opet lomin zicom, al ovaj put vracam vrh prema sredini pitara, u biti usmjeravam vrh tocno odakle je sjemenka iznikla :)
IMG_5697.JPG
Glavni vrh fazon slomljen prema sredini pitara i moj dlakavi prst.

20.07. (35 dan)
Dolazim doma a vrh koda nije bio savijen, doduse sad je nizi od ostalih, al bitno da se ispravio(bar tako mislim)

Temp na ulazu: 25.3C
Temp u boxu: 27.5C
Vlaga:49%
Biljka na 10/7cm od panela
Temp na listu: 25 - 28C (ovisno na kojem vrhu)
Panel: 31C

Danas:

IMG_5699.JPG
Neki vrhovi/spicevi listova u pokafenili, jel to znaci da joj je plantela skodila? Mozda sam trebao jos manje plantele stavit, svatio sam kasnije da 5ml bas i nije 1/3 po litri kako mi je grisnak savjetova.

IMG_5700.JPG IMG_5701.JPG

Mogu rec samo da je dosada izracun plave za panel dobro odradio vege fazu i prvi dio eksperimenta je prosao uspjesno.

Recite sta da radim?
Jel sve ok?
Kako vam se cini?
Pocela je silno vonjat.

Drugarski pozdrav!
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Meni izgleda super, sve kaj radis radis dobro, plantelu mozes dati svako 3. zaljevanje i ne treba puno, mozes davati 3ml/1l, kasnije ako vidis da listovi postaju zuti moze podignuti za 1ml/1l. Ugl. sve polagano bez panike :)

Sve ce biti dobro samo drzi visinu pod kontrolom, mislim da ce ovo biti jako lijepi grow! Super ti se biljka razvila do sada! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adri

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Vrhunski se razvija bas je zauzela cili box, jungla ka na zvoncacu.
U najgoru ruku cropas bude li pre divlja. A plantela kazu da je jaka ali mislin da joj tih 5ml nece skoditi, kasnije bi tribala to progutati ka nista
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adri

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
42. Dan

Update:
Nakon sta san je "pecnio" sa plantelom, nastavljam sa vodom. U medjuvremenu pije 4L vode i pitar je jos težak na dizanje.
Kako mi hebivetar skrece pozornost na visinu, radim ponovo LST, gurajuci sve ove grane prema doli, al san primjetio nedostatke, pa ponovo radim LST al kružno oko stabljike, ka da san uvio kosu. Ona mirise ko luda, al sad mi vise ni ne smeta, bas me doceka ko kucni ljubimac kad otvorim vrata...

Time dobivan dobrih 10cm.

Temp dan: 30
Temp list 28
Temp noc: 25/26
Vlaga: 53%

21.07.
Odradio LST, nulova sve zivo i nezivo.
IMG_5714.JPG
Svatio san da u cvitanju grana neide uzbrdo tamo di je prisavijes ka u vege. Vec se ispravlja na prvoj razini(samom cvitu) prema svitlu.


22.07.
Ponovo radin LST, ali sa kontra zicama (u krug) i vrh koji je bio na livoj strani zavrsi na desnoj i obratno.
Nisan vidio ovo u drugim dnevnicima, pa cu stavit par thumbsa.

IMG_5729.JPG IMG_5730.JPG IMG_5731.JPG IMG_5755.JPG IMG_5757.JPG

Ovom metodom san pokusa odma ispravit vrhove prema svitlu i usmjeravat ih da ne gube energiju i vrime na ispravljanje, a i onda mi valjda cvitovi budu manje banana oblik kad sve bude gotovo, jer san to vidio u dnevnicima i svatio sada zasto tako izgledaju :)

Nije to neka filozofija, al mozda nekome posluzi ili se neko javi sa jos boljin nacinom realizacije ideje.

24.07.
Donje lisce opada.
IMG_5760.JPG
Zalivan je sa 4L vode
Nesmeta joj, cin zalijen listovi se isprave prema gori.

27.7. (42. dan)
Ovo je ona danas, neke dlakice su malo kafene, jel to znaci da joj fali svitla?
IMG_5765.JPG
Napomena: Ovo je faza u izradi LED panela, koji je isa na teoriju, a ne na praksu, jer nisan ima HPS lampu za testirat intenzitet crvenog spektra.

Superman je u jednom dnevniku komentira da to znaci da prije umiru nego se radjaju.

Temp na ulazu: 28C
Temp u boxu: 31C
Vlaga: 53%
Temp na listovima: 27/28/30C ovisno o poziciji cvita u boxu

Evo i par slika extra:
IMG_5766.JPG IMG_5767.JPG IMG_5768.JPG IMG_5770.JPG

Veceras iden na teren i nema me do nedilje/ponediljka, pitaj gospu sta ce me docekat. Ako imate koji savjet za izbijanje 5 dana od biljke, javite dok sam jos danas kraj boxa da je pripremim za solo zivot.

Hvala Vam svima.
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Biljka izgleda super, odlicno se razvija, nema sta!

Koliko pratim dnevnik sada ti je proslo taman 2 tjedna od kada je pocela cvjetati, tako da bi se sada stretch trebao dosta smanjiti.

A prije puta, nemas kaj posebnog za napraviti, malo ju stegni ( makar mislis da problemi oko visine su gotovi ), lijepo dobro ju zali i to je to. Kada se vratis zemlja ce se fino skroz osusiti taman za novo zaljevanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and adri

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Fenomenalno!
Svaka čast na boksu, lanterni, školi svjetlosti i volji da nam olakšas lutanje do učinkovitog panela.
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
49. Dan

Update:
Nije me bilo prvih 5 dana od zadnjeg update-a, pa za taj period ne znam sta se dogadjalo.
Nakon sta san se vratio, docekala me sa puno zutih listova, zemlja lagana ko pero.

01.08
Pojila je pola svojih listova, bar ja tako mislim jer nisan bas nesto brz na gnojenje.
FullSizeRender.jpg

Zalivan sa 4 Litra vode i 20ml plantelle Cvet / 5ml po 1L

Temp:30C
Vlaga:40%


03.08. (49 dan)

A ovo je ona danas, sad je nekako mirna, nema sirenja grana, izgleda dosta mrsava sad kad su ispali svi ti listovi.

IMG_5824.JPG

Temp: 30C
Vlaga: 47%
List: 26~30C

Extra:

IMG_5825.JPG IMG_5826.JPG

Kakva van je?
Jel normalno sta je toliko ispalo ako nije gnojena?
I jel to znaci da san nesto zeznio, usporio cvitanje ili sta vec?

Fala.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Adri ovo je skroz ok. Nisam grow guru ali mislim da joj fali fosfora i to neces rijesit gnjojenjem. Da li je zalijes prvo vodom - ne zaljevas valjda gnojivom po suhom korijenu?

Da li reguliras ph vode? ako ne, pokusaj smanjit ph limunskom kiselinom ili octom. Ja osobno spustam ph svako drugo/trece zaljevanje, ovisno koje gnojivo koristim.
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Uvik prvo voda pa onda gnojivo. Tako san negdi cita, cak i kad gnojim jedan litar ulijen ciste vode na pocetku.

Korigiran sa "ebay zutonjom", voda nekad 20min nekad 24h al uvik korigiran sa limunskom.

A taj fosfor... Njega fali u plantelli pa zato to govoris?

EDiT: mislim nema ga dovoljno u plantelli pa necu nista postic dodatnim gnojenjem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Ja bi reka da su ove ljubicaste fleke prije od panela nego fosfor. Hesi P+ ti stize ovih dana pa i da je manjak eto rijeseno.