Pozdrav dragi forumaši najboljeg foruma na balkanu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Već dugo čitam i pratim ovaj forum, ali nisam se imao hrabrosti registrovati. :crazyd:
Napokon sam se odlučio krenuti u svoju prvu avanturu, naručio sam sjeme, 3 kom "Quick one" .zemlje nemam još. živim u zabitom kraju pa jedino online mogu naručiti (HR) a ni to ne nalazim da imaju neke od ovih koje su preporučene na forumu.
Također za rasvijetu bi išao na led svijetlo box je 55 X 70 dubina 40cm. imam posude, ventilatore, ph metar, i Bio bizz i za wege i za cvat gnjojivo. imam i timer. mikroskop, i još kojekakvih sitnica. pročitao sam temu o led growu ali nisam baš skužio. Ako bi mi netko htio pomoći u odabiru led sijalica za taj moj prostor i dvije biljke bio bi mu zahvalan. gledam na e- kupi a neznam šta da uzmem, da bi imao full spectrum i dovoljno lumena kad za neke ni ne pišu lumeni, uzeo bi V-TAC ledice jer vidim ovdje da ih hvalite dosta. Hvala vam na svom vašem trudu i pomoći koju dajete ljudima.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Pozdrav, dobrodošao, odma u startu box ti je nizak za LED i malen za 3 biljke, eventualno možeš ići na 1 + 1 + 1 (kad prva počme cvjetati sljedeću stavljaj na klijanje i tako u krug) možeš napraviti CFL panel umjesto LED-a, CFL ti dozvoljava da biljke budu 10-tak cm od lampe, kod LED-a min 30 cm, ako baš inzistiraš na LED V-tac je čisto ok samo meni ni jedna nije izdržala 1 godinu a fol im je garancija 2 god. Zemlju možeš naručiti od našeg sponzora http://www.igrow.com.hr/kategorija-proizvoda/gnojiva-supstrati/page/3/ neznam koliko se isplati, jel ima u toj zabiti kakva poljoapoteka ili što slično? Sve od opreme imaš, naoružaj se strpljenjem, odaberi mentora, čitaj, pitaj i guštaj....
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
hvala, na informacijama, znači box je mali, pa dobro mogao bi ga povećati. Tj, imam veću kištru neku u garaži samo bi je trebalo izbušiti i to.
Nisam mislio sve tri staviti na growanje,ali takvo je bilo pakovanje, mislim dvije staviti. Nema u mom mjestu ni florabelle, sve neke nepoznate koje viđam ovdje dase ne prporučuju nikako, ali vidjeću sa ovima što si mi ih preporučio. P:S nesmijem zamoliti ni prijatelje da mi donesu iz drugih mjesta, jer bi svima bilo čudno od kad mene zanima poljoprivreda, kad od toga samo dvorište kosim :).
Ok razmisliću i o cfl rasvijeti ali znaš kako je to kad se prvi put susrećeš sa tim pa ti sve ti izgleda ko since fiksn
Koje bi mi preporučio ledice sa e-kupi da uzmem za dvije biljke? ako ti nije teško
Gledam ovako nešto, ima 1.500 lumena i 2700K to je vjerujem za wege dobro uzeo bi i za cvijet pa pomiješao da imam full spectrum
https://www.ekupi.hr/V-TAC-LED-zarulja---15W-A65-27--2700K-1254085.aspx

P.S pročitao sam ja temu o led growu ali što sam više čitao manje sam zapamtio, :crazyd::crazyd: jasno moram i hoću čitati još i da bi uspoređivao sa svojima. Tako da izvinite, na nobovskim pitanjima. ali bi mi stvarno puno značili da mi date direktan odgovor sad u početku. Obećajem neću biti smarač, ali sijeme već stiže vjerovatno sutra, hića je. ebg. zaletio sam se šta bi sad.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kreni sa jednom biljkom, ozbiljno, nemaš iskustva ni prostora za dvije odjednom, računaj da ti treba posuda od ca 5-6 litara, to ti uzme skoro cijeli box, za vegetaciju ti treba plavi spektar (4000 do 6500 - 7000 K zovu ih i hladno bjela ili dnevno bijela), za cvat crvani spektar (2700 - 3000 K odnosno toplo bijela) iako kod ledica možeš sve odraditi sa 4000 K bez ikakvih problema, ako ideš sa kombinacijom spektra onda probaj dobiti omjer 3-1 u korist crvenog spektra, (3 x 2700 + 6 x 6500) možeš ih imati na odvojenim prekidačima pa ih pališ po potrebi ili mjenjaj kad počme cvjetati (opcija 1 manje zajebancije u budućnosti). 15W mi se čini lagani owerkill na taj box (radijacija + toplina = zajebancija do bola) 12W x 9 kom = 108 W to daje savim dovoljno svjetla za taj box, teoretski sa dobrim LST na 1 biljci bi se dalo to izgurati.

Najvažnije od svega, NE ŽURI, ne stavljaj sjemenke na klijanje dok sve u boksu nije sklopljeno i testirano.

edit:
evo ja bi uzeo 3x ovaj paket za početak https://www.ekupi.hr/V-TAC-LED-zarulja---9W-E27-A60--4000K-3kompakiranje-1254236.aspx
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
hvala drugar, @.i. mislim dvije biljke staviti, znaš što,? bojim se da ću jednu zeznut (zbog neznanja), pa da bar ostane druga.
Jer planiram recimo sve što budem radio prvo probati na jednoj, pa ako je sve ok onda to uraditi i na drugoj, mislim na gnojenje, zaljevanje lst i sl.
I naručiću ove ledice što si mi preporučio, pa kad složim veći box dodati još. Jer ovaj je složen, ima ventilacija, pokretni plafon, sa grlima obojen u mat boju. potenciometri stavljeni, Otvorio bi i dnevnik, da ne gnjavim ovako ljude. i jel se može na isti kabel (istu utičnicu? spajati sijalice različite wataže? ono jedna je 9w druga 15 isl? neće pregarati,? ne moraju sve biti na posebnom kabelu i utičnici.? ebg struja mi baš i ne leži :zvizd:
Hvala @hazeri na dobrodošlici!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Čovik moj, stavi jednu ne govorim ti bez veze, što ako zezneš obe? Frustracija pa odustajanje? Nemaš baš prostora za dvije odraditi istovremeno, a veća ti je korist od jedne prave nego dvije polovične. Growanje nije nikakva filozofija, dok god znaš da je manje više, odnosno bolje da je gladna i žedna nego prezalivena ili pregnjojena. Uzmi mentora, otvori dnevnik i ne boj se ničega.

Što se tiče različite snage žarulja možeš kombinirati kako hoćeš dok ti presjek kabela i osigurači dozvoljavaju, neće se pregrijavati, ipak pokušaj ujednačiti snagu žarulja radi udaljenosti od krošnje.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Hvala ti, ok tako ću za početak i napraviti kako kažeš. A znajući sebe, veliki box će biti jako brzo u funkciji :D ovaj ostavim za wege, vidim ljudi imaju tako po dva. Vjerujem da je to zbog uštede na struji, a i brzine growanja dok jedne završavaju druge su već u malom grow boxu, evo čitam:
https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-žarulje-e27.17178/ ne vidim koliko su kod led sijalica bitni lumeni!? ove što si mi ti preporučio vidim imaju po 806 lm valjda je to dosta za početak. poslije dodam još
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Hold your horses dude.... da dva, i još ćeš na balkonu imati 2 preko ljeta kad je pre vruće :)
dosta ti je za 1 biljku to što sam ti preporučio (ne očekuj kilograme) ali fina se količina da izvući ovisno o genetici, uvjetima rasta itd.... ja zadnjih godina radim samo auto sorte baš da se ne bi morao zezati sa dva boxa, sad trenutno imam 1 foto reg pod 70-tak w leda sutra ide update dnevnika, nije baš neki reprezentativni primjer jer je od starta na 12/12 ali pokazuje da se može i sa malo W izvući nešto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ah sad bi ja sve i odmah :crazyd: a i buni me previše informacija. Najlakše je koliko ja to vidim outdoor, al sad je kasno za to.
Ali složićeš se da od nečega treba krenuti, i ove moje što sam naručio su automatici. Evo sam pregledao po kući sijalice ima i nekih cfelki, i par ledica pitaj boga od koliko, već je tekst na njima nečitljiv. Al' neću se zezat stim, oću da su iste da znam koliko wati, lumena. da vidim trebali dodati oduzeti i to. a čuj dva boxa mi ne zvuči kao loše nešto. Ja sam "mušterija" nek ima, neće se baciti :razvaljen::
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kužim te brate, vjerovatno je većina nas ovdje tako razmišljala kad smo počinjali, svi bi mi to do sutra, samo to tako ne ide, većinom to naučimo na vlastitim greškama. Moji su savjeti dobronamjerni i dajem ih samo iz vlastitog iskustva. Grešaka sam učinio više nego smijem priznati, bilo je tu svakakvih failova i frustracija. Onda sam shvatio Manje = Više i strpljen spašen.

Stavi slike boksa ako možeš javiti će se ljudi sa kritikama i konstruktivnim prijedlozima, nema na balkanu ne može se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Kužim ja da ti imaš dobre namjere, nebi uostalom trošio svoje vrijeme i znanje da pomogneš nekome koga neznaš.
I poslušaću te. Nek stigne sjeme, zemlja, sijalice a i boxić treba malo očistiti dezinficirati, pa ću postaviti/slikati setup. onda će već ljudi davati prijedloge i tako će se doći do nečega boljega od moje početne amaterske ideje.
Ali mislim da neću odustati ni od velikog boksa, sa hps sijalicom, ide zima, a ona vidim grije dobro i za cvjetanje je kažu odlična, Za led sijalice kako čitam u temi postoje oprečna mišljenja, no sve polako.
Hvala @VenloNL Bolje vas našao drugari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Dobrodosao, napravi sebi panel od e27 led sijalica jeftino, imas na growdiaries sajtu lika gdje je odnio mjesecnu nagradu pored ostalih high-end growera sa svojim vtac e27 led panelom, gdje mu je urod bio na preko 17 ounces na ne bas velikom prostoru a ipak sa vrlo jeftinom metodom,
kada dodjem kuci, bacit cu ti link pa pogledaj, a i ovde na forumu vecina ih koristi e27 sijalice kod svojih biljaka i isto vise nego solidne rezultate dobivaju, a opet se nisu potrosili u nabavci materijala ( e27 led sijalice, kablovi, komad daske..), inace ako imas para, kupis sebi quantum board setup ili cxb3590.. drugo sve batali, pogotovo tamo kojakve epistar panele..


Čovik moj, stavi jednu ne govorim ti bez veze, što ako zezneš obe? Frustracija pa odustajanje? Nemaš baš prostora za dvije odraditi istovremeno, a veća ti je korist od jedne prave nego dvije polovične. Growanje nije nikakva filozofija, dok god znaš da je manje više, odnosno bolje da je gladna i žedna nego prezalivena ili pregnjojena. Uzmi mentora, otvori dnevnik i ne boj se ničega.

:thumb: objasnio ti je pajdo sve :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
grije ti LED sasvim dovoljno za zimu prezimiti, a i sa automatima možeš ići i 20/4 režim svjetla, tako da ti se box ne stigne ohladiti praktički, ako ipak živiš u gorskom kotaru ili lici (pa i dalmatinskoj zagori) onda ti ni hps neće pomoći nego ćeš morati dodatno grijati box ili prostoriju di je box, ima to sve već napisano na forumu što i kako, ne odgovaram te ja brate od velikog boxa samo ti velim sve u svoje vrijeme... LED e27 definitivno najpovoljnije za nas amatere

kad čitaš o LEDU pazi i na datume postova, dosta se toga izmjenilo u zadnjih 2-3 god, 2010 nitko nije vjerova u LED danas je priča dosta drugačija, vidi samo dnevnike sa e27 LED https://www.vutra.org/search/129705/?q=e27&o=relevance rezultati su tu, nema oprečnih mišljenja kad slika sve govori. Pa ja sam ostavio svoji 350 w CFL (one profi žarulje velike ko ruka) po strani i prešao na 15 e27 žarulja od 12w, rezultati bolji nego sa cfl i količinom i kvalitetom, temperature lakše kontrolirati, box lakše pokriti svjetlom....
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
svjetlom to reguliraj, upališ u 20:00 i neka radi do 16:00 idućeg dana i to je to, svima nama rade boxovi na jeftinijoj tarifi :) teoretski potrošnja bi ti mogla biti manja sa ovim panelima što ih florist spominje.

over and out za danas, odoh doma
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
stiglo sjeme 3 komada quick one autoflowering od Royal Queen Seeds + jedna na poklon "
Auto Anesthesia"

" od Pyramid seed. na njoj piše da je feminizirana, dok na "quick one" "premiumfeminized" što znači da je riba ipo ;) mislim da se je ljubav na pomolu,.
Ništa ide na klijanje imam 10 l florabelle za slučaj da koji dan kasni zemlja koju sam naručio. sory slike su loše, sirotinjski mob ebg. IMG_20180907_122301.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20180907_122349.jpg
    IMG_20180907_122349.jpg
    165,8 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20180907_122423.jpg
    IMG_20180907_122423.jpg
    179,4 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20180907_122434.jpg
    IMG_20180907_122434.jpg
    193,4 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Hoću, samo nek malo ušminkam taj wege box, to sam ja nešto skrpio, danas sam kupio nova keramička grla, luster kleme i sl. a i nek proklijaju da ne počinjem dnevnik sa ničim skoro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.