pozdrav pomoc oko stealt grow boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2011
43
6
0
43
Sunon Ventilator 164 m³/hVENTILATEUR SUNON 164M3/H Maleni 12cmx12cm ventilator za male prostore ³ dali moze gurati zrak za Filter promjera 100 mm, dužine 300 mm *snaga 133 m3/h (max. 250 m3/h). Filter sa aktivnim ugljem posto radim mali grow box 40cm*40cm visine 90cm samo za jednu biljku socg uzgoj ulaz boxa ce biti aktrivni sa dva ventaca malim brojem okretaja.
uskoro bum slike postal cim dovrsim nacrt u autocadu.
razmisljam of cfl rasvjeti zbog temperature i to 125watanoj lampi super plant ima neko iskustvo sa tom zaruljom ili preporucujet vise manjih kao u pc boxu.
odlucio sam startat sa setupom posto u pc grow boxu se osjeti prejak miris i hot spotovi.
unapred hvala
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/9142-ventilatori.html

E
vo, tu ces naci odgovore o omjeru snage ventova i filtera.
Bas bi bilo lijepo da tu i tamo bacite oko na opseznije postove jer se ljudi stvarno trude da dobijete dobre informacije.... Mene nitko nije tjerao da prevodim ovaj opsezan tekst, ali sam preveo u nadi da ce netko to tu i tamo pogledati. A u search moras samo upisati "Ventilatori" - vrlo jednostavno....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
30.05.2011
43
6
0
43
ma jesam izracuna sam izmjenu treba mi nesto sto izbacuje 125 kubnih po satu ovaj baca vise neg trebam nego zanima me dali moze taj vent tjerati zrak kroz kupljeni karbonski filter posto imam navodnjavanje kap po kap cjelo cvjetanje ce se odvijati u zatvorenomn boxu bez utjecaja ljudi :) posto se radi o full stealt grow kutiji.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....jel taj vent na 220V ili 12V.....ako je onaj kompjeterski sumnjam da je taj protak zraka tocan i nevjerujem da ce posluzit za filter.........
 
30.05.2011
43
6
0
43
ne 12 volta ma najvise me brine jebena buka iz boxa posto ce mi box biti u stealthu a malih je dimenzija.
protok zraka je u specifikacijama iz snail shopa.

a fakat mi se neda raditi karbonski filter od pc ventova bez obzira kaj imam ideju kak ih dobro napraviti nekak vise vjerujem gotovom proizvodu posto ce mi box biti u sobi nezelim da mi smrdi ni da mi radi buku cjeli box ce biti zvucno izoliran
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A s bukom ces se morati pomiriti.... Vent s velikim protokom zraka stvara i vecu buku. Radit ce to s kupovnim, samo pripazi na specifikacije filtera. Uzmi onaj koji ima manju protocnost pa ces moci ventu smanjiti brzinu.
 
30.05.2011
43
6
0
43
ma da taj 250mkubnih i je najmanji cvuj bas mi to nija pametno sto se tice buke posto imam zaguljene sustanare kaj se mene tice ja bi ju stavil u teglu i na prozor lol salim se .
ma kuzim se u izolaciju buke ormar ce se nalaziti unutar ormara za gluposti koji je dimenzija 70dubine 100 visine i45sirine box ce biti zadenfan uz tom ormaru sa kliznom ladicom heheh platio sam okovo koliko ce me izaci cjeli box katastrofa a neda mi se vise imat posla s adilercicim i murijom zbog dima
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
pcuthc je napisao(la):
cjelo cvjetanje ce se odvijati u zatvorenomn boxu bez utjecaja ljudi :) posto se radi o full stealt grow kutiji.

Ti se šališ, jelda? Nadam se da ne misliš da stvarno nećeš otvarat box cijelo cvjetanje, nego se tvoja tvrdnja odnosi na nešto drugo.

Kad taj pc vent opteretiš sa filterom, smanjit će mu se snaga, a buku rješiš tako da ga usporiš, a time ga opet slabiš, tako da ti ovaj što imaš nije uopće previše.
 
30.05.2011
43
6
0
43
pa stvar je u tome kaj cu investirati u taj boxic dosta para a navodnjavanje imam tak da nije bed pracenje temp boxa bu digitalno an rolltipus sam nasao jebenu shemu sa usba na komp cirka te izađe 500/600 kuna tak da cu znat u svakom trenu kaj se desava u boxu kaj se tice cvjetanja lami i tog sranja sve je pripremljeno u cvjetanje ide cfl 250w a vega 125w.
polako planiram box bez zurbe a ocu da napravim kvalitetnu i dobru stvar. jedino me muici jebeni filter za filtraciju zraka i ventilator
 
23.10.2011
23
1
0
34
odlucio sam startat sa setupom posto u pc grow boxu se osjeti prejak miris i hot spotovi.
Miris mozes resiti tako sto ces staviti filter od mikrofibera na vent koji izduvava vazduh napolje.
Ali filter stavi unutar boxa na vent, jos bolje ti je da stavis PVC pipe i na pipe da stavis filter, ali ce ti onda trebati jaci vent jer ce vazduh prvo prolaziti kroz filter pa tek onda napolje izlaziti. Srecno.
 
30.05.2011
43
6
0
43
da sa pvc cjevima sam i mislo raditi i lakse ih je stisat :) doduse koristi cu nirvana sjeme NL posto cu raditi sog jer cu imati oko 80 cm visine za grow
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Gle ovako...ja bih na tvom mjestu radio sam filter. Ako hoćeš pomoć oko detalja onda pukni neke slike ili makar neki nacrt, nemam pojma, nešto...ovako je sve samo spam i polako nervira.
Vidim da si se informirao i da imaš već ideju kako ćeš što, pa se onda malo potrudi još i daj nešto konkretno oko čega ti možemo pomoći. Ovako imaš sve djelove i izgleda mi kao da bi naj radije da ti netko drugi to složi :icon_lol:

https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/4304-diy-vutra-org-kolekcija.html

Što se kupovnog filtera tiće, nemam pojma koji je u pitanju konkretno, pa ti ne bih znao reći. Jedno je sigurno! Kapacitet im je definitivno veći od tog pc venta :icon_lol:
 
30.05.2011
43
6
0
43
nasao samn par zanimljivih zipova isto na pc vent se vrti morat cu ih prvo istestirati kak to vuce dim pa bum vidio sam kaj kod kucnih radinosti filtera filter moras svaka dva tri tjedna da mjenjas inace banana, zato sam htio kupovni ali neznam moram skapirati kak da to sve fino slozim da sljaka a frend mi uletio sad da stavim rađe hps70w nego cfl 1252 sad ni sam nisam pametan a coold tube za hps imam
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......na tom kupovnom isto trebas nakon nekog vremena promijenit aktivni ugljen pa ne traje ni on vjecno......i netrebas mijenjat filter nego samo ugljen u filteru......
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......nego imas drugih komplikacija za koje namas pojma.......nije ni out ni in jednostavan samo za tvoj info.......