Pozdrav s druge strane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2006
1
0
0
Imate moju punu podrsku :) ;) :)
Nadam se da cete se izboriti za legalizaciju...Mada u osnovi to je deo drzavne aparature
zakoni i ostala sranja a posto se u osnovi borim protiv toga, mislim da nametanje bilo
koje vrste represije nikad nije dovelo do resenja.Ode ja sad u teorije anarhije sto je potpuno druga prica...Dakle da nastavim.Ja sam verovatno jedina na ovom forumu koja ne duva(osim mozda
one sto je negde komentarisala protiv legalizacije).Da dobro ste culi!Uglavnom moj razlog za nezainteresovanost u uzivanju doticne biljke je jednostavno ne
imanje trenutne zelje.Vecina stvari u mom zivotu se bazira na trenutnom hiru...Naravno tu je i ne postojanje zabrane od strane prilicno liberalne familije.
Cale mi je pricao kako je u svoje vreme sa jednm ortakom uzgajao travu i kako su dobili
dobru lovu za to.Kada je u prostorju upao cale ortaka i pitao onako zaprepasteno sta je
to odgovorili su mrtvi ladni: ma uzgajamo caj tata, caj...U to vreme je verovatno lakse
prolazilo zbog ne tolikog medijskog eksponiranja kanabisa i neobavestenosti o izgledu
biljke.Inace njegova teorija zasto je trava zabranjena od strane vlasti je zbog toga sto
naduvan covek nece da radi za razliku od onoga koji pusi i eventualno popije malo.
Uostalom secate se kako je koka bila na kratko vreme legalna pa cak i stavljana u dobro
nam poznato pice.Najvise su je davali rudarima...Onda su otkrili ostala stetna dejstva i
zabranili je.I to ne za dobrobit zdravlja rudara i ostalih zbog humanosti vec zato sto
bolesni ljudi ne mogu raditi.
Takodje je izjavio da u slucaju da zelim da probam on ce mi je nabaviti a ne da tu ko zna
odakle uzimam neko smece.Sto se tice keve ona je protiv droga ali marihuanu ne
smatra za drogu.
Pricao mi je kako su on i keva u svoje vreme (zakasneli hipi-rock pokret) duvali sve u
sesnest.Valjda su sad ostarili, uozbiljili se pa im nije vise interesanto.Toliko o stvaranju
ovisnosti...
Ja sam jos jedan dokaz da u slucaju dozvole (ili u vecim razmeram legalizacije) uopste
ne mora doci do konzumacije.Sve zavisi od coveka...Moja licna filozofja je da
zadovoljstvo nadjem unutar sebe a ne uz pomoc bilo kakvih predmeta, supstanci
nebitno.Potpuna suprotnost je jedan drug kojem su roditelji otkrili da duva, (tj. zatekli ga
komiranog na jednoj zurci pored alkohola i dzointa) i sada ga terorisu.Prate svaki njegov
korak, muce ga psihicki i fizicki i upravo zbog toga ga guraju na dno.Prelazi na teze
droge, kad kod dobije prilku i toliko je psihicki rastrojen da samo uz pomoc njih moze
funkcionisati.Jedan rodjak je umro od heroina zato sto su mu podvalili neko sranje.Nije
bio dugogodsnji narkoman.Upao je u lose drustvo i cini mi se da uopste i nije nesto
duvao vec je odmah presao na teze varijante.Zabrane bilo cega vec dokazano nista ne
donose.Zanimljiva je (sad se opet vracam na istoriju) bila i prohibicija alkohola u SAD
pocetkom 20 veka.Ljud su tada toliko poludeli za alkoholom da cak i oni koji nisu pili su
dobili nekontrolisanu zelju za picem.
Proizvodili su ga u kadama u kupatilu, i to onaj najlosiji.Posao mafije je u to vreme
procvetao.Na kraju jedino sto je drzava mogla uciniti je da obustavi prohibiciju.

Nije sve beznadezno ni sto se tice medja.Ne znam da li ste gledali Penn & Teller serijal
u kojem je jedna epizoda bila posvecena bas legalizaciji marihuane.Intervjusali su ljude
bio je i zanimljiv komentar jednog politicara na pitanje sta ce se desiti ako legalizuju.
Odgovorio je sav uspanicen, onako mlatarajuci rukama i vicuci kako ce doci do
potpunog haosa.Ljudi ce pljackati, pristojni gradjani ce postat razuzdana gomila i docice
do anarhije(posebna glupost) U svakom slucaju prilicno komicno koliko neko moze biti
ogranicen i neobavesten.Bilo je jos dosta zanimljivih stvari i cinjenica otprilike sve ono
sto i vi spominjete.Najaca je bila poslednja scena sa covekom koj duva ispred bele
kuce.Inace on je jedan od poslednjih preostalih ljudi koji mogu koristiti marihuanu u
medicinske svrhe.To su zabranili u Americi ali njemu moraju da dostavljaju svakog
meseca marihuanu iz preostalih drzavnih rezervi.Ranije je to bilo popularno za koristenje
kao lek a rupa u zakonu iz tog vremena govori kako se odredjenom broju ljudi mora
obezbediti dozivotna zaliha kanabisa.Dakle iako su promenli zakone usled nove
kampanje rata protiv droga, i dalje ostaje odredba da tim osobama moraju obezbediti
DOZIVOTNU zalihu.Ostalo je cini mi se jos njh cetvorica koji primaju tu vrstu "drzavne
pomoci".Naravno jedva cekaju da oni umru kako bi mogli upotpuniti novonastale
zakone.I zato covek lepo stao ispred bele kuce zapalio dzoint a kamera ga snima.I
odjava emisije...Jako zanimljivo, prikazivalo se jedno vreme na OBN.

Takodje ja na neki nacin sirim informacije time sto kad god se povede rasprava o travi
stanem na njenu stranu tj, samo kazem cinjenice.A us to je jos ne koristim vec me
jednostavno nerviraju ljudi koji imaju tako cvrst stav da ako oni nesto ne konzumiraju to
mora da se zabrani i za sve ostale. Njih se uopste i ne tice sta ce neko drugi raditi sa
organizmom a opet svojom "pozrtvovanom borbom" zele da sprece zlo :roll:
Inace ne znam koja je razmera ali ipak mslim da ima vise protivnika marihuane posto je
obicno podrzava populacija od 15-30 (sa izuzecima,naravno)
Time nas je brojcano manje.Vlada prava demokratija u kojoj vecina odlucuje o zivotu
manjine.Tezi se da se svi ljudi stope u jednu homogenu masu.Nadam se da ce vam
pomoci promena zakona ali ja sam vise za promenu sveta(koliko god ne realno zvucalo)
Protiv demokratije, drugacije za sve!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Apsolutno, apsolutno si u pravu, fasciniran sam. A onaj filmiæ "Penn i Teller: Bullshit - war on drugs" koji je baš danas uploadal Bloodspiller je fenomenalan, savršen.