Pozdrav svima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2014
21
2
0
inace se predstavim kad prvi put pisem na nekom forumu,ali ovo je forum o vutri,budimo realni.....

znaci ovako,pusim vec cca.6 godina....da skratim pricu,prije pola godina sam nasao knjigu u pdf formatu na internetu o uzgoju vutre
procitao sam o svemu,uzgoj untra/vani na zelmlji/u vodi sjemenke/kloniranje musko/zensko/hemofroditi indica/sativa thc/cbd i tako dalje da ne nabrajam....
i skuzio sam da mi je puno jeftinije uzgajat nego kupovat,nabavio sam 10 sjemenki od frenda,smocio posadio....
od njih 10 dvije su prosle cjelu fazu klicanje,sadenje,vegetativno stanje,cvjetanje,susenje,pusenje,u biti isti okus kao sve do sad,nista posebno
i sad mi treba vasa pomoc,planiram naruciti sjemenje na internetu,pa me zaniaju vasi prijedlozi,sta da narucim ?
poslao sam e-mail jednoj stranici(znam da nema reklamiranja ovdje) i rekli su mi da sjemenke stavljaju u obicnu stvar tipa novcanik,sve skupa u omotnicu i to salju postom,kod njih(nizozemska) je slanje sjemenja legalno,tako da moram paziti samo na domace zakone
kakva su vasa iskustva sa narucivanjem ?
vidim da vecinu sjemenki ne mogu naruciti ispod 5 komada,a svaka daje 500g po njima,sto mi je previse,rade bi uzeo 20 komada razlicitih sjemenki pa da degustiram svaku :joint2:
sa kojim sjemenkama vi imate najbolja iskustva?
i za kraj pitanje za out growere,zivim na selu i mislim uzgajati pored kuce,dali mi je bolje da to zasadim u zemlju,ili u vazu da mogu maknut u slucaju nevremena/poplava

btw.procitao sam dosta posova o narucivanju na ovom forumu ali su dosta stari postovi(prije ulaska hrvatske u eu),pa me zanima kako je sada stanje i jeste li imali problema sa narucivanjem
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Ovisno o banci, možeš i 3 komada poručiti. Kad već imaš mogućnost, onda vani odradi. Čuvaj se očiju i puževa ;) Pored svega moraš imati i duha ;)
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Evo ja cu prvi, posto mi je ovo prva godina da sadim, i jos sa brendiranim sjemenkama tako da oko sadnje nemam iskustva i ja redovito pitam starije growere sto se sadnje tice, mogu samo reci ovo zadnje za hrvatsku i eu i narucivanje, jer u tom dijelu imam iskustva, bojao sam se da ce mi posta maznuti lovu koju sam slao za nizozemsku jer kod nas je to prakticki stil zivota, lapanje i capanje, ali nije tako, i mogu reci da su zakoni samo bolji, i posta preporucena brze dodje odkad smo u uniji, i gleda se uvijek na to da se mi vecim silama i uniji ulizujemo, tako da je i posta strozija i kaznjava ljude vise kao da ne ispadne covjeku iz neke strane zemlje maznuli i pokidali posiljku u hrvatskoj, pa se na to vise pazi, i ne usude se toliko krasti kao prije, ali kad sam slao pare toga sam se najvise bojao, i rekao mi tarzan ne boj se poslat ce, ne krade se u posti samo tako (nisam mu vjerovao nikako hehe) mislim da sam to postovao u temi o narucivanju, ali sad je to puno bolje, jer po zakonu preporucenu posiljku NITKO nema pravo otvoriti, djelatnik te samo moze zamoliti da mu pokazes sta ima unutri, ako mu posta izgleda sumnjivo, mene je pitala sta je unutri, rekao sam slike i da ih nisam htio kaciti na facebook, htio sam joj dati do znanja da su slike privatne i da nitko ne otvara, uglavnom sve je proslo dobro.


sad vidim da nisam prvi vec je zeleni odgovorio.
 
13.02.2007
44
23
0
Dobrodoša :signs046:
pa zasada sa naručivanjem sve u najboljem redu najbolje bi ti bilo da sa nekog domaćeg sajta naručiš sjeme
možeš i po 1 sjemu naručit sa tih sajtova, ako ćeš sadit vanka onda u zemlju ti je bolje.. pa imaš dosta sjemena nabolje ti je onda kombinirati okuse/mirise tutti frutti
za sada najbolja iskustva san ima sa White widow, Tutankhamon, Jack herer..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
:signs046: kucaj u gugletu pick 'n' mix cannabis seeds, a to sto pise 500 gr. neka te ne brine, obicno dobijes znatno manje a to je neki plafon u optimalnim uslovima uz adekvatno iskustvo ;)
 
24.05.2014
21
2
0
hvala svima na dobrodoslici i odgovorima
znamimaju me vasa iskustva sa narucivanjem,dali narucujete na kucnu adresu ili ? jesu li vas ikad uhvatili ? i kakve su kazne za posjedovanje sjemenki ?

i sto se tice yield-a,pise vecinom 300g-400g po biljci sto bi bilo oko 7kg za 20 biljki tj.dovoljno za 20 godina ako pusim gram na dan :smoke18:
koliko grama da realno ocekujem ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:signs046: računaj 100tku po biljci suhog,to je dobar rezultat uz malo pažnje.
Ako si na selu,ne mora značiti da će ti grow biti siguran.Komšije zure u bašču,komšinica oće vidjeti kako ti luk i krompir napreduju...a taman tu biljoze posađene,hehe
No,to su slatke muke,samo ako možeš doma posaditi.Lakše je kontrolirati od početka do kraja,tj. pristupačnije.
A možeš posaditi i u posudama.
Nemoj da te zbunjuje ova količina što proizvođači stave kao krajnji rezultat prinosa....to što kaže Powerseed,mora biti sve idealno 200%.
Ako naručuješ feminizirano sjeme,okini u kante od farbe,one od 15-20 litara ... posadi si 3-4 komada i bit će dima za cijelu godinu,tj do iduće berbe.
Naravno ako si rekreativni pušač i ako ne dijeliš kapom i šakom uokolo :D što je ujedno i opasno
Samo opušteno i dobro došao na forum..