Pozdrav svima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Izvinite sto se prvo ne prestavih..te sam odmah trazila pomoc.
Obzirom na situaciju sa tatom (rak prostate), odmah sam pohrilila trazit pomoc, pa tako ni pravilnik nisam procitala prvo...izvinite za to.
Nasla sam vas 2006g i registrirala se tu pod drugim nickom. Jedno vrijeme sam vas aktivno pratila. I eto sad kako se ovo desilo sa tatom vi ste mi prvi pali na pamet gdje bi mogla nac sav info i pomoc. Iako pod starim racunom se ne mogu ulogirati jer mail adresa koju sam koristila vise nije aktivna..pa sam tako napravila novi racun. A iskreno kad vidim sta sam pisala prije 16g sram me je
Eto brojim 38 ljeta i jos uvijek uzivam u biljcici...
Dosada nisam uzgajala ali situacija je takva da sad moram, te sam dosla ovdje prikupiti sto vise informacija i trazit pomoc kad zapnem
Hvala na prijemu❤
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobrodošla Nazad :) Kad bih ovako svatko, pa pravilnik pročitao, pa se malo predstaviti. Uz, kakva bi nam samo okolina bila. Zao mi čuti za tatu ti, medjutim držimo fige i šaljemo pozitivne energije! Dokle si došla s boxom?
 

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Trenutno kupujem opremu. Obzirom da sve sama moram..jer ostatak ukucana nema blage dume odlucila sam bas kupiti box..tako da mi bude lakse sve to posloziti. Imam neki fond od 1000 evrica da sve poslozim. Nasla sam box dimenzija 150 x 150 x 250...nadam se da ce to biti dovoljno za 5 curica..i dodala bi poseban box za klonove.
Cesljam vec danima po forumu sve informacija i moram priznati da je overwhelming (sorry ne mogu se sjetiti nase rijeci za to...dugo sam zivjela vani..pa sam neke rijeci zaboravila)..pa cu s vremenom trebat mentora..svaka pomoc mi je dobrodosla..naime imam dvoje klinaca pa mi je malo tesko toliko vremena provesti na forumu cesljajuci i upijajuci informacije...
Hvala svima svima unaprijed❤
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Svakako napomena da kad odgovaraš na post koji je direkt iznad ne moraš citirati. Logično je da meni pišeš. Kad imaš negdje iznad daleko post i to citiraš onda klikneš citat. Uglavnom, ovaj veliki box je ok, medjutim svakako ćeš morati proći jedan normalan Grow pa tek onda kad skuzis o čemu se radi, idu klonovi i ostatak price. S dvoje djece, 2 boksa, klonovi, kloniranje, podosta za odjednom za sažvakati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Hvala za napomenu.
Jos se ucim koristiti forumom..iako sam prije provodila vremena tu..sve sam zaboravila.
Sto se tice uzgoja...nije da bas ne znam nista ali znam da hrpa stvari moze poci nizvodno (jednom davno sam sama neki box sklepala al to je sve bio kaos...i nekako sam ja izgurala do kraja sa time ali kvaliteta je bila bas losa..tako da sad zelim sve posloziti po PS-u)
Razmisljala sam prvo box stavit u garazu ali sam se predomislila jer garaza je velika i nije bas dobro zatvorena..nakon potresa jos manje
Jer razmisljam ako ih sad krajem 8og stavim do zime ce biti prehladno a garazu cijelu ne mogu grijati..tako da prelazim na plan B. Razmisljam o klonovima cisto da ne moram non stop menke kupovat...ali da sa klonovima nemam nikakvog iskustva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Krupan zalogaj. Tesko da ce ti soma € to sve pokriti kvalitetno.
Ako kupis lampu kao Bizzz, a bilo bi dobro za te dimenzije boxa... samo ona kosta toliko :)
Dobra ventilacija treba, jer 5 biljki kad narastu, stvaraju dosta vlage u cvjetanju.
Uz uvjete koje imas/opisujes... ja bih to sve smanjio na box 1m x 1m, stavio Atissa 300 w.
Za 100 dana od sjemenke, 4 biljke... Imas dovoljno za sebe.
Imas Hempatiu, regaj se, naruci opremu, sjemenke i start u spavacoj sobi :)
Zaebi garaze :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Hvala na info.
Pa obzirom na situaciju sa garazom plan B je u sobi..i imam mjesta za takav box.
Ali ako ti sa iskustvom kazes da je to preveliki zalogaj onda ti vjerujem na rijec.
Jedino me te lampe brinu...ove sve ostale osim Ledica trose puno struje.
Tako da razmisljam o nekom Quantum Boardu samo ne znam koliko veliki mora biti. Recimo nasla sam Viparspectra sto mi je ok cijena.
Na Hemptii sam nasla vise manje sve..ali su im Ledice gro skupe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ali su im Ledice gro skupe.
U tom zecu lezi grm. Pocetak je najskuplji. Zato kazem da je malo krupan zalogaj :) ako zelis 'malo' problema kasnije.
Tvoj budzet pokriva jedan manji box. Sa plug&play komponentama :)
Baci oko na :

E sada, mozda si dobra sa lemilicom... pa si nalemis ledica i drajvera i dimera i svasta nesta, za manje para. Ili narucis sa nekoga aliexpresa neki full ljubicasti kinez :D
Ima opcija pregršt :D
Pocetnik uglavnom bude zbunjen, onda dolazi frustracija pa ljutnja :D
 

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Ne znam ja sa lemilicom al ima ko zna.
Iako nemam vremena za petljanje.
Meni ovo treba vise manje za ulje i nesto za moje potrebe.
Ako mozda znas da li je moguce npr. 2 automatika i 2 foto u istom box uzgajat?
I da li su automatici dobri za ulje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Ovaj led panel je odlican, nije skup, pokriva 150x150 bez prolema.
Ima cak i cijeli box sa svime potrebnim za grow za 500$
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Ovakav kakav u paketu dobijes je taman, mislim da je ovako nesto ako se ne varam.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Setovi ovi ok. Sve osim lampe. Kako Ven kaže Attis. Kupuješ osim za sadašnjost, Takodjer i za budućnost. Tako da se tu neces zeznuti.

Vent, moja preporuka. Neces ga čuti uopće. Dvije brzine. Ovaj TT-ejac se cuje kao avion.
649EFC6F-CEDC-4F6F-8513-2A0D1E4E8B22.jpeg
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Mars hydro ts 2000 je i vise nego dobra lampa, Ima dobar driver, samsung ledice.
isprobano kod mene, radi posao.
Naravno da ima boljih ali ovo je budget friendly.
Ali vent je vrhunski ako ti buka igra ulogu, jer stvarno tt je dosta glasan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Izvini, zabrijao sam gore da si u onom setu linkao i HPS. Sad vidim da ima odvojen post s Marsom. Nemam nista protiv Marsa da se razumijemo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Hvala jos jednom za sav info.
Mislim da je odluka pala na taj Mars Box kit.
E sad gledam zemlju i supstrate.
Da li bi ovaj paket sadrzavao sve sto mi treba?
I obzirom da je to namjenjeno najvise za ulje da li su ok ovi supstrati?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210813-143926_Chrome.jpg
    Screenshot_20210813-143926_Chrome.jpg
    553,8 KB · Pregleda: 10