Pozdrav svima.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.02.2022
23
72
11
Prije svega da vam kazem nesto o sebi. Imam 28 godina, porijeklom sam iz Bosne gdje i dalje zivim, tacnije SBK. U nazad 2 godine situacija po pitanju marihuane se jako jako pogorsala na nasim prostorima pa sam skoro odustao od pusenja ili samo povremeno (jako tesko naci za kupiti i jako mala gramaza kao i los kvalitet) to sve me natjeralo da sam poceo razmisljati o odustajanju. To sve sam ispricao jednom prijatelju iz Sarajeva koji mi je rekao da sam budala haha jer imam svoju kucu a ne uzgajam sebi. Imam jako lijep tavan za box ali sam zivio u zabludi da je taj cijeli projekat jako tesko realizovati i da biljke rastu po 2 metra i sire mnogo mirisa. On me uputio na ovu stranicu i rekao mi par detalja kao i to da je imao mentora (dok je on uzgajao u stanu) i da je prema uputama mentora i citanja savijeta sa ovog foruma sebi uzgojio travu koji do tad nije bolju pusio. Odlucio sam se na taj korak, ali sve mi je jos uvijek nepoznato. Malo se slabije i snalazim na forumu jer jako puno ima objava iz 2008-2015 gdje vec nema slika u prilogu, ali nebitno ko ima dobru volju snaci ce se :D Uskoro pocinje moj proces gradnje boxa i nabavka WHITE WIDOW sjemena. Otvoren sam za sve sugestije, prijedloge i ideje. Svi koji su spremni pomoci zamolio bih ih za pocetnicku pomoc. Kada mi stignu sjemenja potrazit cu si mentora i magija moze da pocne. Izvinjavam se na malo duzem tekstu. Hvala svima i ugodan ostatak dana vam zelim :)
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Dobrodosao! Evo da ti olaksam, i da sam na tvom mjestu ovdje bih kupio box i sve ostalo potrebno za grow https://www.mars-hydro.com/indoor-grow-tent-kit
Jedino za sjeme ne znam dali hempatia dostavlja u bosnu, ako ne dostavlja sigurno ima neki seed bank koji dostavlja. Edit: vidim da si odlucio za DIY u svakom slucaju jeftinija i zabavnija opcija. :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
20.02.2022
23
72
11
Hvala. Za sjeme sam vec rijesio sve samo jos cekati da mi stigne 10-15 dana, a sto se tice boxa planirao sam za pocetak izraditi neku kucnu varijantu boxa dovoljnu za 2 biljke (ne treba mi vise za moje potrebe) pa dok se malo upoznam sa cijelim postupkom onda preci na nesto "profesionalnije". Trenutni budzet mi je oko 100-150eura s obzirom da vec imam par kompjuterskih ventilatora, drug mi dao foliju koju je on koristio, automatizam za paljenje i gasenje svijetla i par sijelica. Jos uvijek nemam bas sve informacije sta tocno imam, u toku ove sedmice cu otici za Sarajevo i preuzeti od njega sve sto on ima pa cu onda tacno znati sta mi je jos potrebno.
 
Poslednja izmena od urednika:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dobro došao na :vutra:
Fino si se predstavio, sve 5, samo mi naravno zapelo mi za oko nešto, pa ti savjetujem da baciš pogled na pravilnik foruma ;)
Već ćeš skontat što :D

Malo se slabije i snalazim na forumu jer jako puno ima objava iz 2008-2015 gdje vec nema slika u prilog
Istina...ali u dnevnicima koji su aktualni imaš slike setupa, i sve detalje koji ti trebaju. + tu su i mentori.
 
20.02.2022
23
72
11
Hvala Samotnjak. Da zapazio sam da vec ima netko s tim imenom ali inace gdje god da pravim neki acc username mi je "nisamja" pa tako i ovdje, nadam se da nije problem. Inace sam knauf majstor pa tako da cu uskoro napraviti box od knaufa, procesljat cu malo forum da vidim kolike mi dimenzije trebaju tacno, nafatao sam par fotki sto sa foruma sto sa googla kako bi to od prilike trebalo izgledati. Uglavnom bacim par fotki kad bude spreman i nadam se do tad da ce i sjemena stici pa si nadjem nekog mentora i mozemo da pocnemo. :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Dobrodošao. Dobro pa si nazvao kolegu. :D Pravo lijepo za vidjeti kad ljudi ne odustaju. Jedna iz iskustva, tavan bez klime poslije 01.06. Je pakao. Teoretski ako kreneš 01.09. Do 01.06. Stigneš skinuti dva growa. Preporuka, jedan Grow na tavan, drugi u podrum :D Ako trebaš pomoć, vidim da spominješ mentora, tako da bolje prije nego kasnije :)

kazes knauf radiš? :D de baci ocjenu ovdje za radove :D

 
20.02.2022
23
72
11
Hvala Zlo&Naopako, skapirao sam o cemu je rijec, nece se ponoviti :upiii:

Hvala Bizzzo na dobrodoslici. Svjestan sam cinjenice da je blago receno tavan poslije 1.06 pakao, ali posjedujem mini mobilni klima uredzaj pa sam imao u planu njega spojiti sa smart uticnicom pa paliti i gasiti po potrebi preko mobitela (kao i uredzaj za regulaciju vlaznosti zraka u boxu). Uglavnom tu ce biti 2 boxa jedan veci od knaufa i u njemu "mali" box u kojem ce se vrsiti uzoj. Ekipa hvala svima na odvojenom vremenu i dobrodoslicama i savjetima, jako ste ljubazni i voljni pomoci. :)

PS: tek sam sad vidio slike boxa od knaufa, iskreno to si super odradio, profili 5-7.5 i vise nego dovoljni za ovakvu svrhu ali fale ti zavrsne slike haha dali si oblozio obe strane platama ili samo unutarnju i dali si ubacio ikakvu izolaciju (staklena vuna, stiropol i sl) izmedju zidova ?
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
PS: tek sam sad vidio slike boxa od knaufa, iskreno to si super odradio, profili 5-7.5 i vise nego dovoljni za ovakvu svrhu ali fale ti zavrsne slike haha dali si oblozio obe strane platama ili samo unutarnju i dali si ubacio ikakvu izolaciju (staklena vuna, stiropol i sl) izmedju zidova ?
Imas sve, tema je na 3 stranice :) Izolacije je stiropor. LJepio sam i one trake ekspandirajuce gore i dole da smanji i zvuk a i flisanje sto zraka sto mirisa. Doduse, s dobrim ventom se radi podtlak, meni je vrata samo usukalo kad sam isao zatvoriti.

Sto se tice klime, nema tu druze paljenja gasenja. Kako krene grow tako ju kresnes i sve sto radis je da stimas temperaturu :D Nocna 22, dnevna do 30. Preporuka 28. :) Vlaga u vege 60 ako moze, vlaga kad krene cvjetanje 45-50 kako ides kraju prema 30%. Nema goreg protivnika od plijesni....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
20.02.2022
23
72
11
Imas sve, tema je na 3 stranice :) Izolacije je stiropor. LJepio sam i one trake ekspandirajuce gore i dole da smanji i zvuk a i flisanje sto zraka sto mirisa. Doduse, s dobrim ventom se radi podtlak, meni je vrata samo usukalo kad sam isao zatvoriti.
Evo tek sad sam pregledao sve, stvarno si se potrudio i ulozio i vrijeme i novac u to svaka cast. Takvo nesto slicno imam i ja u planu napraviti samo malo nize ce da bude i nece vise od 2-3 stabljike. Idem na tu opciju kao i ti da to bude dobro i kvalitetno i da moze dugo potrajati jer nemam u planu mijenjati lokaciju. Jos uvijek sam u fazi istrazivanja kolika temp treba biti i vlaga u svim fazama od sijanja pa do branja. Spremio sam cijeli rokovnik pa si budem zapisao sve da ne lutam uvijek po forumu za svaku sitnicu :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Sve ovisi o potkrovlju, ravno, koso, visoko, nisko, polozaju buduceg boxa, najbolje je imati visine. 2 m je perfect. A sve niže je isto dobro.
Ljudi uzgajaju u kompjuterima.
2-3 biljke, samo zamraci dobro da ne svjetli na ulicu. Sretan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
20.02.2022
23
72
11
SrednjoBosankiKanton
haha svaka cast, nisam bas htio direktno pisati javno grad koji je pa eto koliko toliko da priblizim :lol: ali u svakom slucaju tavan je pod kosinama ali ipak imam prostora da idem do max 2m sa malo manjom sirinom zadnjih 20ak cm ce biti uze neko ostatak boxa. Takodje tu mi je dimnjak koji ne korisim nikako pa tu planiram spojiti izduv da sav miris ide van preko njega.

2-3 biljke, samo zamraci dobro da ne svjetli na ulicu. Sretan grow
Prozori su svakako 30x30 i imaju 2 komada sa mraz staklima ali ipak budem ih jos zatamnio, ali i box ce imati vrata tako da je problem svjestlosti vec rijesen :D

Hvala svima zaista nisam ocekivao da su ljudi spremni ovoliko pomoci i uloziti svoje vrijeme u nesto za sto nemaju kontrauslugu. Sve pohvale ljudi, malo sam i euforican za ovo sve i stvarno sam jako zagrizao za ovo pa ocekujem da cu postati "profi grower" i pomagati buducim novim clanovima kao vi meni sad :)
 
06.02.2022
91
195
33
59
Dobrodošao majstore !!! Već nisi napravio prvu grešku koju sam ja napravio. Prvo se dobro informirati o opremi i uvjetima na forumu. Ja sam isto novi. Mislio kupiš dobru zemlju, dobro sjeme set opreme i dobro. Kada zbog toga kasnim oko mjesec dana. I uzeo sam, za sebe, neprikladnu opremu. Cool tube. On toliko grije da sada imam dva ventilatora za hlađenje. Jedan je u rezervi. Sa njim od maja ne možeš skoro ništa jer ga ne možeš dovolnjo ohladiti. Sada što je tu je. Uz savjete ljudi sa foruma danas mi 8.dan vegetacije i biljke jako dobro izgledaju. I dobra temp. i vlaga. To bi mi, možda bila prva investicija. Da sam ranije znao što mogu postići u prostoru...
 

Prilozi

  • Vutra, obava.JPG
    Vutra, obava.JPG
    375,2 KB · Pregleda: 22
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo