PPP by Nirvana na400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
nakon sto sam odsjeko ostecene liske situacija je OK na drugim liskama se nista ne vidi.Nadam se da ce dalje ic dobro.Uskoro postavljam nove slike da vidite kako su se lijepo razgranale.Visina je 25cm.Pozdrav raji na forumu
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
sve je ok, imo sam slican problem doduse meni je bio malo izmodificiran iz n faktora no sve je ok, samo nastavi gnojiti, izgleda joj je falilo prihrane... btw, to su najdonji listovi right?
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Pojavilo ti se neshto belo po biljci... Mozda otpada krech sa plafona...:nana:

Edit: hehehe, editovao si...
Nisam siguran da je prashak najsrecnije reshenje...
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Mislim da je Ph zelje jako vazan. Mogu i lakumus listici da pomognu ali ti je ph-metar neophodan. Ja sam prvi put krenuo u grw bez njega i pokazalo se da je neophodan.
Sto se tiche listova, moguce da je neki od microelemenata, mada su mozda i bubice, odnosno kombinacija nedostatka nekog elementa i insekata... Probaj da nadjesh PH metar, olakshace ti growerski zivot...
srecno
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
poz brate kolko ja vidim , zemlja ti je zaprana ko posle kise ,,, ili lose vidim? ako je tako ko sto ja vidim probaj to nekako resiti koren mora da dise..
mozda to nije uzrok tvog problema a i nemogu ti pomoci posto nisam siguran , neko ce vec znati sta je...
pozz i samo hrabro...
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
pozdrav raja,da vam se i ja javim.Iza mene je jako teska sedmica,biljke jedva prezivise.Otiso mi ph u nebo,pretpostavljam.VJEROVALI ILI NE NISAM NIGDJE NASO LAKMUS PAPIR.samo neko sranje za akvarijum.Posto nije reagovala na prehranu zaljevo sam je sa vodom u koju sam ubacio par kapi limuna.I tako oko 7 dana.U medju vremenu zaginulo je dosta lisca al evo danas je napokon se malo trgnula i extra mi je drago.Tako da cete ih vidit na okupu cim nadjem vremena da ih slikam.POZZZZ
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
evo slika i uzivajte.Stavio sam ih na cvjetanje juce.Nisam mogo cekat vise.Nakon problema kojih sam imo sve tece po rasporedu.Malo sam zadnjih dana forsiro gnojenje posto su mi zutili listovi donji.Gnojivo sam naso NPK 8 4 4 i extra joj godi.Visoke su oko 45cm.ja sam posluso savjete sa foruma pa sam ih ostavio duze u veg. da iskoristim prostor adekvatno.E sad mi treba 1 savjet.Neko kaze da bi bilo dobro radi kolicine malo razrijedit listove da bi se povecala produkcija hedova.Inace mi je biljka extra gusta.DOK NEKO KAZE DA SE TO NE BI TREBALO RADIT.Zato molim za misljenje pa cu ja sam procjenit.POZDRAV RAJI NA FORUMU
i da napomenem da sam sliko sa tel. pa su slike malo nejasne,al se vidi sustina
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemoj rediti listove dok nepokaze spol pa onda radi sta ti volja ...
ja slusam samo sebe otprilike, neko je rekao na forumi istina je na polovini ....
ja cepnem listove ispod svake grane.. razmisljam da tako pomazem grani da bude jaca i da taj list neuzima energiu toj grani ... znaci iz stabiljke izrasta grana a ispod grane je list, mora da bude! te listove ako pistas mene skidaj kad pokaze spol...
jos sta sam nauci na forumu da kad billjka formira cvetove i kad je vec u dugom cvetanju iz listova uzima ono sta joj je potrebno za lep cvet tako da ne preteravas sa secenjem listova...
biljke su ti lepe i vidim da si to napravio kako valja i posle problema su nastavile da budu sretne nemj sa gnojivom da preteravas sem ako se razumes toliko da znas sta radis pozzzz brate znima me kako ce da ispadne.....
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
lišće kolko sam skužio, ljudi režu tek na samom kraju, kad hedovi već pri kraju..nema mi smisla radit to na pola rasta biljke kad se u listovima sprema hrana a i biljka dobiva svjetlost...kako dobit uopće hedove ako ukloniš organe pomoću kojih biljka raste i živi
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
ok narode,sacekacu da se odredi spol mada je sjeme fem. i na 4 od 8 su se vec pojavile pistile.Nadam se da nece bit hermica radi ovih problema koje sam imo.HVALA NA PODRSCI I POZZZZ
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
imam narode opet problem sa par biljki.Malo sam istrazivo na forumu i po svemu sudeci je nedostatak magnezijuma.Prvo zuti vrh lista i to mladi listovi pa se siri prema sredini.List je svijetlo zelene boje dok je sredina lista normalne boje uostalom prosudite sami.Mislim da je ph uredu posto sam ih zaljevo sa brizljivo pripremljenom vodom u koju sam dodavo par kapi limuna ako bi bilo potrebe.Ja imam gnojivo supstral koje ima omjer NPK 3 5 7 a ima magnezijuma u omjeru 0.1%.Hoceli to bit dovoljno da rijesim problem ako sam u pravu sa dijagnozom.soory za kvalitet slike [URL=http://img219.imageshack.us/my.php?image=fotografija0007af4.jpg] [/URL]
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
moguće da je čak manjak željeza ili cinka...indentični problem mi imamo...dodaš mu neko gnojivo za vegetaciju(tipa Ortoflor)

...jebena str. za problemehttp://www.ganjaguerrilla.net/
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
da vam se i ja javim raja.Biljke su na cvjetanju vec 13 dana i prelijepe su.Sve su fem. :b_cowboy:i pistila ima ko u pricama.Samo na 1 biljci ima jos znakova nekog nedostatka.Redovno ih prehranjujem sa gnojivom za cvjetanje.Nazalost nemogu da postavim slike da vidite kako su se razvile od prosli put zbog lose konekcije(vjerovali ili ne)Al nacu nacina da to uradim uskoro.Pozdrav
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
doors_of_perception je napisao(la):
lišće kolko sam skužio, ljudi režu tek na samom kraju, kad hedovi već pri kraju..

Je, istina..ali ako imaš biljku koja je izLSTirana ili su joj sičeni vrhovi, onda ono dolnje lišće po granama i vrhići, koji ne dobijaju ili slabo dobijaju svitlo, samo smetaju. Smetaju jer troše energiju, a smetaju i cirkulaciji zraka.
Svejedno nikakvo "ranjavanje" nioje preporučljivo, pa dobro dođe savit listove koji "smetaju" da pokriveni vrhovi dobiju svitla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.