Praćenje potrošnje struje do strane nekih tamo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da li neki tamo prate veću potrošnju električne energije?


  • Total voters
    46
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.05.2016
11
4
3
33
Poštovani članovi,

Sve što se tiče uzgoja na ovom sajtu je prelepo objašnjeno i za onog ko bi voleo baviti se time je vrlo korisno i poučno. Ali nisam naišao na najveću nedoumicu koju imam, koju čujem od prijatelja kao pretnju, moguću pogrešku kojom bih se mogao odati a to je višak utrošene energije(što je neminovna činjenica). Znam za magnete koji se postavljaju na strujomere i izbegao bih to, jer ne želim probleme sa elektrodistribucijom. Dakle, sve te spravice, počev od osvetljenja, preko ventilatora, osvezivača itd radiće 18h dnevno. To je ogromna razlika u odnosu na normalnu potrošnju. Oni to prate, kažu prijatelji. Jedno rešenje koje vidim je da pogasim sve moguće osim baš potrebnog i da jako vodim računa, koristim sveće itd...drugo da postepeno podižem račun, iz meseca u mesec, što bi značilo nešto poput blefa ali ipak i dalje primetnog.
Da li je neko imao iskustva ili zna nekoga koga su tako otkrili? Da li neko ima domišljato rešenje kako izaći sa tim na kraj, jer mi je to jedini problem koji je ostao. Hvala Vam najlepše unapred i nadam se da će ova tema pomoći i drugima. Veliki pozdrav iz nedođije!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pa morali bi zaposliti 1000 ljudi da to sve prate, znaš ti kakav je to trošak. Jednostavno nemoguće i van pameti. Malo si se isparonoizirao radi ničeg. Ostavi bojler u kupatilu cijeli dan upaljen i potrošnja ti se izjednači kao da ti HPS od 400w sa popratnom opremom radi. Upali pećnicu na 2 sata, potroši ti kao hps 150w na 12/12. Kosilice, grijalice, klima uređaji da nepričamo.
Aj samo razmisli koliko ljudi ugrađuju klima uređaje u proljeće i pred ljeto, jedan troši od 1 do 8 kilowata. Što ti je od 1000 do 8000 W. Opusti se, šta ti je, nije lud netko kontrolirati takve banalne stvari. Koliko bi samo ljudi zbog klima uređaja dočekali kontrola.
 
03.05.2016
11
4
3
33
Hvala No Joke!
Reči ohrabrenja znače puno! Realno kada se pogleda, tako je :D
Nemam zašto brinuti. Treba voditi računa i biti štedljiv kod drugih stvari, poput bojlera i sijalica koje gore bespotrebno i to je to!

Sve najbolje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Najbitnije je da redovno plaćaš račune za struju i to ti je to.
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Ako imaš nekvi gejmerski komp i nek rad 24h, to ti je približno potrošnja hps-ice 400w na 12/12 ... zamjeni ga nekvim laptopom :thumb:

Ako police ima dojavu,saznanja sigurno će prije ići provjeriti ...
Kad smo već kod strahova ima ova naša :murija:IC kamere, pa da mogu vidjeti box-eve? (za boxeve koji nisu izolirani nekom od folija).

BTW: struja se plača akontacijski ... dakle imaš ratu struje recimo 500kn i plačaš je pola godine 500kn, ako je preplatiš onda ti smanje ratu, a ako je više potrošiš onda ti slože razliku za doplatiti i dignu ti ratu...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne prate ali kada bi pratili nebi ljude zaposljavali za to nego bi komputerski trazili koje kuce iz dana u dan imaju promjenu potrosnje od 400,600,1000....W svako 12 sati.sumnjam da itko ima bojler ili kompjuter koji se pali i gasi točno kada 12 sati prode. ali opet kazem ne prate jer je u interesu elektro privrede da ti trosis sto vise.

za ove ic kamere ne nemogu vidjeti boksove ali mogu vidjeti tvoj ispuh kako je boks iznad temperature prostorije na kameri se vidi kuca jedne boje i gdje je ispuh gusti toplotni dim.posto na kameri se vidi da je citava kuca hladna a ogromna kolicina topline izlazi iz kuce dode se do zakljucka da se growa unutra naravno ne mora znaciti da se growa ali je dovoljno da bi se dobio nalog.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ako bude problema reci da ti curi struja negdi:D...puka kabel stare instalacije:)
 
08.07.2015
492
203
43
U Srbiji svi STALNO zaposleni su imali kurs u police,ako primete nesto da jave,vise se odnosi za teror ali opreznosti nikad dosta:thumb:
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Smiješno je koliko su ljudi ili u strahu ili izparanoizirani ili ne bar malo ne razmisljaju.

Bilo je na forumu da gledaju neki tamo potrosnj struje, da neki tamo lete helikopterima sa mirisnim sondama, da imaju senzore koji otkrivaju toplinu lampe, da ovo da ono....

LJUDI OPUSTITE SE, NITKO NEPRATI I NITKO NE RADI NA PRONALAŽENJU VAŠIH BILJAKA i nikog ne zanima što netko tamo sadi neku biljku...

Svi eventualni problemi sa zakonodavnim i sluzbenim osobama dolazi zbog dilanja ili zbog jezika.

Ako radis za sebe i samo za sebe i drzis jezik za zubima nista se nece dogoditi, PROVJERENO

Poanta, budite kul, mirni, opusteni, radite za sebe i svoj uzitak i nista vam nece biti

Caos
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
haha da... IR kamere, prisluskivanje, dronovi sva cuda svijeta....sta sve necu cut:fuck: pa ljudi nismo teroristicka organizacija, mafija ili ne znam sta ne, posteni smo gradjani koji rade svoj posao posteno u "svojim" posteno opljackanim drzavicama i uzivamo u svom hobiju i dragoj biljci, nikad nisam imao problem sa zakonom pa ako me netko poceo pratiti prije 6mj kad sam poceo uciti o growanju, e onda svaka mu cast na vidovitosti...i veceru cu mu platit!
ako si imao ili imas problem sa :murija:kloni se ovog hobija i mir!
Stay calm...:bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Neki tamo
03.05.2016
11
4
3
33
Straha ja nemam a ni vi vidim :D objašnjeno je lepo, koga boli k.... za tebe ako i tebe boli k.... za njih :) svi srećni, svi zadovoljni! Veliki pozdrav za sve gruvere iz nedodjije!
 

pux

24.03.2016
11
3
3
53
Pouzdano znam da cikice koje popisuju struju po Srbistanu bar u mom gradu redovno prijavljuju racun privatnih kuca koji su veci od cc 150 eu
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
HeP SeP i BeP ( to je logikom ako je hrvatska el priv da je srp i bos el pri naziv firme) bi bili najsretniji da svi upiknemo 1000w hps i da picimo autose 24/0 rezim .. Niko sretniji od njih vjeruj mi..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Struja u niti jednom pogledu nece stvarati problem nikome.Pa dali ste svjesni koliko kucanstava pokriva hep!?Jedini problem u ovom hobiju je dilanje i pricanje,to je to.A lampa 400,600 do 1000 w nije nikakav problem.E sada ako netko ima pet,deset lampi...hebiga..
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Mislim da dok redovono placas struju da boli njih ona stvar kolko ti trosis :) Da zivim sam odavno bi upogonio jedno 2x600W pa da vidis veselja , najmanje sta bi me brinulo je potrosnja struje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Pa jasno Stipe.Ja tvrdim kako nema pratnje zbog struje,to je sigurno.A za broj lampi sam napisao kako iza toga stoje problemi jer 5-10 kw po 18,20 sati nije sigurno za osobnu uporabu,a kako to ide tu bude problema.:thumb:Jer zna se gdje ide uzgojeno ispod toliko lampi.
Ja sam trosim 1 kw na sat.
Edit;i naravno-samo relax,opusteno.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.