Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Prag

Diskusija u 'Putovanja' započeta od MightyHerb, 11.08.2007.

1. Gremlin

Učlanjen(a):
    18.05.2015
    Poruka:
    10
    Sviđa im se:
    21
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    Nas 5 je bilo u pragu tjedan dana (sedmi dan isli kuci), svako si je uzeo šest grama i nitko od nas nije uspio ni pola popusit, a stalno se truba vrtila. Cijena ti je za sve ista, 10€ gram, s tim da prodaju pakete od 2 grama (zato smo svi po 6 uzeli), ali je roba pre dobra i paket izgleda kako treba izgledati, a ne ove bonbonice što valjaju kod nas.

Uglavnom, ne sekiraj se ništa, ljudi su ti pre opušteni i uglavnom znaju engleski, možeš s njima popričat. Samo polako i pamet u glavu, na kraju krajeva ipak ideš u jedan od naj ljepših i kulturnijih gradova na svijetu. Molim vas nemojte biti tipični balkanski maturanti i samo se oblokavat i upušavat kao da ste s lanca pušteni, tamo imate stvarno šta vidit, od muzeja, izložbenih prostora preko smart shopova i suvenirnica do birtija, pivnica, barova i restorana ... a sve to za male pare.

EDIT : zaboravio sam kupleraje navesti, potraži crnca na velikom trgu i reci mu da tražiš žensko društvo ili nešta tako (metro stanica MUSEUM)
    Uživaj! ;)

Poslednja izmena: 29.05.2015
  2. whitenoise

Učlanjen(a):
    02.05.2015
    Poruka:
    12
    Sviđa im se:
    7
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    e ljudeki imam jos jedno pitanje
    zanima me koje su sanse da bi nas na granici mogli uhvatit da si donesemo par komada

jel pregledavaju torbe i tak to ili?

3. Gremlin

Učlanjen(a):
    18.05.2015
    Poruka:
    10
    Sviđa im se:
    21
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    Zavisi kakve si sreće, ja sam si nosio 10ku, pakirano na manje i nagurano u šampon, na granici su samo otvorili onaj bunker autobusa di su torbe i preletili pogledom, nista specijalno. Da sam znao, poneo bi vise :)

4. Duder Lebowski

Učlanjen(a):
    02.01.2012
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    132
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +143 / 0 / -0
    U Pragu se stvarno može lako naći. Ugl u centru grada na desetine afro-amera, stoje i nude sami. :)
    Sad kvalitet varira, ako imaš sreće imaš ako ne, ne.
    Treba svakako izbegavati reggae bar i slične klubove, jer je preskupo. Pretprošle godine sam bio, lik mi je u Reggae baru nudio 1gr za 35 E. Druga stvar je što sam točeno pivo i kafu platio 9 E. Na ulici 5-10E, može čak i za manje da se nadje.
    Uhvatio me na moju naivnost, konfuzne krune.
    I da, toleriše se da imaš kod sebe i do 15g. :)
    O Gradu ne treba trošiti reči. Idem opet sledećeg meseca, i radujem se kao da idem prvi put.
    Pivo, dvorci, Vltava, mostovi...Savršenstvo.

5. whitenoise

Učlanjen(a):
    02.05.2015
    Poruka:
    12
    Sviđa im se:
    7
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    iiiiii evo mene natrag iz Praga

znači došli smo, smjestili se u hotel i drugi dan krenuli u razgledavanje grada gdje smo dobili i slobodno vrijeme.. frend i ja smo prateći ovaj forum skužili kako nije baš dobro uzimat od crnji na ulici pa smo odlučili nać Chapeau Rouge (udaljen je par minuta hoda od glavnog trga) i ušli smo unutra.. birc je brutalno sređen, mjuza je fakat fina (neki dnb je bio), a o konobarici da ne pričam.. uzeli smo neki voćni sok, zapalili cigaru i čekali.. za 2 - 3 minute ženska uzima telefon i zove nekog.. gledamo se mi i za 10 minuta od poziva dolazi neki lik i sjeda iza nas.. u ruke uzima podmetače za čaše i miješa ih i pokušava uspostavit kontakt očima s nama i za neš sitno vremena pokazuje da dođemo k njemu.. frend je otišao i reko mu je da prodaje po 2 komada pakirano za 20€. nismo puno razmišljali i uzeli smo tu stvarčinu (uzeli smo 16g) i lik nas je brzo potjerao van.. noseći robu miris je bio tak jeben da smo morali stat na malo zabačenijem mjestu blizu trga i zapalit... stavili smo 0,3 u pljugu i mogu reć da je bilo jako dobro... nakon povratka u hotel palili smo jednu za drugom i riješili 10g za 5 dana (najbolje iskustvo u životu).. roba je bila brutalno kvalitetna i mogu reć da sam sasvim zadovoljan cijenom..

evo i par slika
    DSC_0014.jpg DSC_0015.jpg WP_20150701_16_44_37_Pro.jpg

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  6. AndjelkoVutropuhac

Učlanjen(a):
    12.07.2015
    Poruka:
    5
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Ljudi izvinite sto pokrecem ovu temu ponovo ali zanima me neko sa iskustvom iz praga da li je taj bar blizu hotela TOP i da li kupiti travu u shopu ili u tom baru? Idem za par meseci na matursku ekskurziju pa nas zanima molim vas brz odgovor

7. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.344
    Sviđa im se:
    34.418
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.780 / 1 / -1
    ne znam sta nije jasno u postu iznad niti kakav shop spominjes, covek lepo napisao iskustvo kupovine u baru Chapeau Rouge. sve sto ti treba da uradis maturalac je da ukucas u google Chapeau Rouge Praha, pa kasnije Hotel Top Praha i na karti ces videti gde je sta, bar je Praha 1 a ti odsedas u Praha 11. nije to daleko ako koristis gradski prevoz, il uleti kad budete razgledali centar

8. AndjelkoVutropuhac

Učlanjen(a):
    12.07.2015
    Poruka:
    5
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Ma fazon coffeshop tu se valjda prodaje trava koliko sam cuo, ortaci se plase da nam ne uvale Albanca tamo..

9. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.344
    Sviđa im se:
    34.418
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.780 / 1 / -1
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  10. whitenoise

Učlanjen(a):
    02.05.2015
    Poruka:
    12
    Sviđa im se:
    7
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    što se tiče coffeshopa - za to uopće nisam čuo da postoji u Pragu a bio sam prije mjesec dana tamo tako da ne znam gdje si to pročitao ili čuo uopće hehh... jednostavno postoji Chapeau Rouge gdje možeš dobit 1g za 10€ kvalitetne stvari (nikakav albanac i gluparije) i nemaš nikakvih zajebancija... ii ako već planiraš otići tamo pročitaj si par postova iznad moju objavu i sve će ti bit jasno :)

11. Duder Lebowski

Učlanjen(a):
    02.01.2012
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    132
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +143 / 0 / -0
    Eto i mene nazad iz Praga. Samo razmišljam kad ću moći da odem ponovo. :D
    Prošli put kada sam bio vreme nikakvo, ali ovog puta je bilo stvarno super. Jeste malo horko, ali ipak fino. :D

Čiliranje pored Vltave, uz povremeno pranje nogu :D
    IMG_20150809_124132_1.jpg IMG_20150809_131914.jpg

Plešuća kuća, jedinstvena zgrada u Pragu. Inače arhitekta je Čeh hrvatskog porekla, Vlado Milunić. Zaista je neverovatna.
    IMG_20150809_143727.jpg
    Jedan pogled na stari grad. :D
    IMG_20150809_142447_1.jpg
    Svo to vreme sam provodio sa svojom mirišljavom drugaricom koju mi dade neki Afro momak u blizini Chapeau Rouge-a.
    IMG_20150808_230621.jpg

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  12. beštija

Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    16.03.2012
    Poruka:
    1.359
    Sviđa im se:
    3.126
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.718 / 5 / -0
    Interesira me da li je netko kupovao seeds u Pragu,tj kakva je ponuda sjemena te koliko ima shopova i koji je najkvalitetniji?

13. montenegrino

Učlanjen(a):
    12.08.2014
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    110
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +119 / 1 / -0
    Pozdrav ljudi iz Zlatnog Praga ;) za nas dijamantskog ! Samo zelim da potvrdim informacijau u vezi Chapeau Rouge-a ! Bio sam danas oko 16-17h , bukvalno preslikana situacija! Da skratim, jedno pivo molim, aha da li su ono rizle na prodaju sanker kaze da, molim vas jedne, kad mi ih je dao ja pitam jel ima nesto za U rizlu ;) tip sa leve strane hey man....Ostalo znate. 1000 kr - 40 e vrlo dobre - odlicne nam drugarice ! Sad sam usao u hotel umoran sam idem na zasluzen odmor ;) pozdrav svima! I hvala VUTRA.ORG

14. CannabisNijeDroga

Učlanjen(a):
    06.02.2017
    Poruka:
    1
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Pozdrav ljudi u 6. mjesecu idem na maturalac u Prag pa me zanima dal se još ovako lako može trava nabavit ili se nešto prominjeli i na kojim mjestima je najlakše nabavit sada a da je dobra roba?

Dal bi mogao preko granice nosit i kam da to stavim ?

15. hemplover

Učlanjen(a):
    06.09.2016
    Poruka:
    58
    Sviđa im se:
    70
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +77 / 1 / -0
    Ljudi uvijek mi je bio cilj da odem u Dam ker sam mislio da je tamo najkvalitetnije i najbolje, ali glupo sam se prevario.. Em je jeftinija karta em je blize....

Preporučite stranicu