Praktični alati za vanjsko uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pozdrav svima

Tema je otvorena kako bi se došlo do informacija o pogodnim alatkama koje se koriste u vanjskom uzgoju. Svi znamo da je do većine sajtova teško doći i da nam je za radove na istim potreban neki lagan, mali, a ipak koristan alat. Ovdje možete staviti sve što je korisno kako bi se vanjsko uzgajanje olakšalo, od spravica za kopanje i obrađivanje, načina kako biljku transportovati do sajta, kako što lakše nositi vodu, nekih super ruksaka itd. Možete nam pokazati i neke folove koje ste sami skontali, a mogu koristiti što lakšoj obradi i održavanju sajta. Možete staviti i cijenu spravica i kako se može doći do njih.

Za početak da Led probije led:

Ovaj sklopivi ašov je bio u foto galeriji i zamolio bih moderatore da ga uklone iz te teme jer očito mu tamo nije mjesto.:) IMG_20150521_162332.jpg IMG_20150521_162305.jpg
IMG_20150521_162122.jpg
Cijena prava sitnica 6,5 eura.:)
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
IME -
Tank za prijevoz vode u tačkama

DETALJI -

Praktičan tank koji vam omogućuje da vodu umjesto nošenja u kantama, prevozite u tačkama!
Koristan je posvuda gdje je voda manje dostupna - u vrtlarstvu, stočarstvu, građevini...
Uz tank ide i protuklizna podloga.
Kapacitet 80 l.

SLIKE -

tank-prijevoz-vode-tackama-slika-34398054.jpg

tank-prijevoz-vode-tackama-slika-34398055.jpg

tank-prijevoz-vode-tackama-slika-34398057.jpg



LINK -
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/tank-prijevoz-vode-tackama-oglas-11143059
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
A što si Lazaruse išarao gore ovaj post svim ovim bojama... mrknula mi je svijest dok sam ga pročitao :zvezda:: Inače sve pohvale za temu, nadam se da će većina kolektiva prikazati svoje tools. Kad podjem na selo slikam, pa prikazujem svoje sa kojima se "dovijam"... nisu nikakav master piece, ali bitna je ideja, i ta ideja odradjuje posao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
pa kako nisam do sad naletio na ovaj portable asov, preeeedobar je ne samo za grow operacije nego i ovako kad se ide na kampovanje i slicno....gdje je to 6,5E taj asov ? ja nasao, 20 i kusur eura :S
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
A što si Lazaruse išarao gore ovaj post svim ovim bojama... mrknula mi je svijest dok sam ga pročitao :zvezda:: Inače sve pohvale za temu, nadam se da će većina kolektiva prikazati svoje tools. Kad podjem na selo slikam, pa prikazujem svoje sa kojima se "dovijam"... nisu nikakav master piece, ali bitna je ideja, i ta ideja odradjuje posao ;)

To i jeste da poboljša učinak bukse.:zvezda:: Ma šalim se, više sam pokušao da mi ispadne maskirni uzorak ala gerila grow.;)

BoRaiCho ne znam u kojoj se zemlji nalaziš, ali u BiH ima u Penny plusu i još u nekim centrima.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jadran-kush

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
IME -
Tuljci za navodnjavanje

DETALJI -
Potpuno novi tuljci za navodnjavanje u vrtlarstvu, cvjećarstvu, zatim kod mladih sadnica voćaka itd...
Promjer tuljka za navodnjavanje odgovara većini plastičnih boca sokova, mineralne i sl.
Štede vodu, povećavaju kvalitetu i prinos plodova i vrlo su jednostavni za korištenje (pogledati fotografije).
Duljina: 13.5 cm
Promjer: 2.8 cm
Oblik: Koničan
Materijal: Plastika

SLIKE -
navodnjavanje-vrtlarstvo-vocarstvo-vinogradarstvo-vrt-slika-50452908.jpg
navodnjavanje-vrtlarstvo-vocarstvo-vinogradarstvo-vrt-slika-50452911.jpg
navodnjavanje-vrtlarstvo-vocarstvo-vinogradarstvo-vrt-slika-50452909.jpg


LINK -
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/n...o-vocarstvo-vinogradarstvo-vrt-oglas-15324940


P.S. - Sve ono sto ja nadem, vi ne morate bas isto ovako napravit, nego vas mozda ovo pogura da napravite neku svoju ideju mozda malo modificiraniju ili nezz :D. Ugl. Happy Grow :p
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ovi tuljci su dobra stvar. Naročito kada je suša mogu pomoći. Čak i neko crijevo ubosti u njih pa ga razvesti par metara dalje i prikopčati na recimo kanister od 5l. I naravno skontati kako sve lijepo zamaskirati.
Onaj tank od 80l i nije baš praktičan. Nešto slično od 20l je čini mi se LOoD negdje postavio i izgleda kao naprtnjača. To je već dobra stvar jer može stati u ruksak (lako za skriti) i kao mijeh se oblikuje i lakše ga je nositi. 20l je sasvim dovoljno za zaliti nekoliko biljaka.

Edit: Došao sam na ideju da ovaj tvoj tank od 80l u kombinaciji sa crijevom i nekoliko tuljaka fin period u sušno doba može navodnjavati biljčice. Jedini problem ga je napuniti, jer valja toliko vode odnijeti do sajta.:confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Koristio sam te tuljke i nevalja ništ. Voda sporo otiče, čak sam i rupu proširivao i opet nebi sva otekla ni za više od mjesec dana nego bi se doslovno usmrdila. Mogu misliti tek na šta je ph vode ličio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Upravu si, ali mislim da se to može riješiti drenažom oko tuljaka. Jbg meni se neda toliko mučiti oko toga. Previše je to posla. Tamo gdje su moje biljke ima podosta vlage, što bi rekli sreća u nesreći jer ću na jesen mučiti muku sa buđi. U mom slučaju nemam potrebe za tim, čak bi mi prijalo da odvali 20-30 dana bez padavina uz nemilosrdno sunce.:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
P1220538.JPG Za rasciscavanje koprivnjaka & pavitine njeno velicanstvo Maceta, ovde pored mog asovcica zbog poredjenja, inace gospoja ima oko 70 cm. Cena 650 rsd u bolje snabdevenim poljoprivrednim apotekama. Inace preporucujem prikriveno nosenje da se izbegne uznemiravanje javnosti. Ja je nosao kroz ceo grad, vrv ljudi mislili da je kisobran haha, cak ulazio i u jedan dragstor i niko nista. Inace ako ste u sumi ili polju slobodno nosajte, ovo je poljoprivredna alatka.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Prije svega nemojte nikako zaboraviti

4180yLvdpvL._SY300_.jpg

Svaki put sam imao nešto za odraditi s njima. Takodjer preporuka za u grow ruksak

111057.jpg

Plantelina gnojiva imaju dozator u ml gore kao poklopac. Ako nemate takav jedan sa sobom obavezno ga stavite u ruksak. Desilo mi se vise puta da sam bez njega morao odprilike dozirati a to nije dobro

hnojivo-plantella-tek-zelezo-250-ml-velky.jpg

Ukoliko imate biljke za koje znate da ce rasti vise od 2 metra obavezno pripremite prije kolac. Barem jedan. Trebati ce Vam. :)

kolci-paradajz-vocke-slika-13629640.jpg

I na kraju ono najbitnije. Nakon sto ste zabili kolac morate biljku s necim svezati za njega. Ja koristim gumiranu žicu za biljke.

zica_gumirana.jpg

Ako biljka nastavi rasti do 3 ili 4 metra u pravi trenutak trebate reagirati i zabiti jos koji kolac. Ja zabijem 2 recimo. I preko biljkaka prevucem zelenu mrežu za krastavce.

1317816700916.JPG
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
ne valja maceta, napravis put do sajta s tim ;) bolje dugacku majicu i donji dio trenerke u ruksak pa pred sajt obuces..

jbmu mrezu..
Pa ne probijas se do sajta sa njom nego kad uspes da udjes u ostrvo haosa od zelenisa od paviti i puzavica, unutra raskrcis koliko ti treba tipa 4x4m, a posle mozes da riljas ili sta vec. To ko da si reko ne valja asov jer ces da riljas put do sajta ;) A veruj, kod mene trenerka nema sanse da zavrsi posao, iskljucivo jace lone, tipa zimske vojnicke, zbog sipuraka i malina, pa lagano provlacenje. U sredistu sajta mi je korov do brade, koprive, mladice topola, razne bocke i jorgovan sve na 6x6m a okolo 2,5m visok zid od puzavica i drena. Pauci veliki ko krabe sa mrezama ko da love ptice a ne muve. Bolje od macete je trnosek ali je skup.
 
Poslednja izmena od urednika:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Mačeta je dobra stvar, ali mislim da je ovo praktičnije:
IMG_20150614_142838.jpg

Dužina ručke 46 cm, dužina oštrice 18,5 cm. Vrlo lagana. Cijena 3 eura.
Ručka se može skratiti koji centimetar radi nošenja, ali što se više krati više gubi na funkcionalnosti.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
mene zanima, koliko vode nosite u šusu na sajt i šta koristite
vjerujem da tu ima svakakih kombinacija:D