Praktični alati za vanjsko uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
456
63
Balkan
Sve te varijacije na temu alata su OK, ali sa vodom je najveći problem, morate se složiti samnom!
Jednom krčimo site, jednom kopamo rupu i jednom presađujemo biljku za domaći zadatak, ali je zato više puta zalijevamo, zar ne!
Ja sam u planinskom dijelu Balakana, zima -20, a ljeto (danas) +38!!!
Moraš pojit (zalijevat) biljku za domaći zadatak bar 2x tjedno (sedmično)!!!
E, taj dio je bolan, svaka 3 dana ruksak sa 4 bidona od 5 litara i pravac šuma na brdu, a to na +30tak nije baš lako!
Sad mene zanimaju neke varijacije na temu bidona od 20 litara sa crijevom koje kap po kap natapa biljku za domaći zadatak, pa mini burencad i to, ta iskustva nam trebaju i takvi fazoni! Možda arteški bunar u blizini sitea!
A ovi posavci sa mokrim tlom, vama je lako, autan protiv komaraca i par posjeta mjesečno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brico

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
mislim da bi tebi najbolje odgovarao arteški bunar
i to ne dalje od 5m di je sajt
da se ne pretegneš:D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Samo po danu bajo moj. Poskidaš granu po granu da imaš što manje za nositi, sve u ruksak ili neku veću vrećicu i laganini šetnja usred bijela dana. Noć je rizik, stavi se u ulogu policajca, da vidiš nekog sa ruksakom usred noći kako hoda ulicama ili da vidiš istu osobu po danu. Normalno da po danu nećeš privuć sumnju ali noću, pa tko hoda noću sa ruksakom ili vrećicom. Da sam drot vjerovatno bi te i ja haltao da te vidim usred noći sa ruksakom ili nekom vrećicom kako pičiš. Samo mućneš glavom pa i sam prosudi da je rizik noću i do 10x veći.
Usput to nema veze sa ovom temom!
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
poz,u blizini sajta mi se nalazi stari bunar,nekih 80 m ispod,nabavio sam rucnu pumpu za vodu(zao mi je sto ne mogu uploudovat sliku,probacu kasnije)pa me zanima da li mogu napumpati vodu iz bunara do sajta,ajd recimo da nije veliko brdo,kroz 80 m crijeva,ima li kakav strucnjak iz ove oblasti da malo pojasni situaciju,tx
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
images.jpg
poz,u blizini sajta mi se nalazi stari bunar,nekih 80 m ispod,nabavio sam rucnu pumpu za vodu(zao mi je sto ne mogu uploudovat sliku,probacu kasnije)pa me zanima da li mogu napumpati vodu iz bunara do sajta,ajd recimo da nije veliko brdo,kroz 80 m crijeva,ima li kakav strucnjak iz ove oblasti da malo pojasni situaciju,tx
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
maksimalna dubina s koje se može ispumpavati je 10 metara

maksimalna visina na koju pumpa može pumpati je 10 metara

moglo bi ti to proć