Praktični alati za vanjsko uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Meni samo nije jasno na kojim mjestima vi živite kad možete tako koristit lopate za kopanje, šetat se, itd. Neki dan sam išao pogledat jedno mjesto za sajt, prvo što sam umirao od straha da me zmija ne ugrize, jer znam da ih ima, i uredno vidim bar 2-3 kroz ljeto a ne krećem se puno po brdu, plus, od 6 kvadrata površine, 4 minimalno su kamenja, površinski a i ispod vjerovatno :D

Inače, tesla se pokazala kao dobar alat na tvrdim zemljištima i zemljištima s kamenom, iako mu namjena sigurno nije kopanje. Zemlja se dobro usitni i lako rukama izvadi, a za razliku od sklopivih lopata teško puca


ja sam sadio u kamenu :D hahaha mala biljka bila ali ekstra hedovi ima slika negdje u albumima.
u par šetnji prenjeo 80L zemlje a kada sam je cupao samo sam korijen izvadio hahaha sva zemlja popunjena bila.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
E ta mini štihačica je zakon ;) Idem odmah škicnut e bay, perverzija živa:)
Ja sam uvijek sa sobom nosio malu motiku i služila je a kak mi se cini i odsluzila posto nadoh novog favorita :)
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
preuzmi.jpg poz bastovani,evo jednog prakticnog rjesenja za out,mada ne spada u alate ali siguran sam da moze biti od velike pomoci za grovanje,kupio sam plasticno bure od 500l i dobro kamuflirao na sajtu,prekrio ga crnim najlonom,precnika 2x2,ispod vrha vezao konopac i u sredini probusio rupu kroz koju se slijeva kisnica,e sad me zanima hoce li ta voda skupljena u narednih par mjeseci biti dobra za moje biljcice,:whato::
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Neće, kišnica u outu može proći instant, znači tokom padanja, kod odstajale kišnice dolazi do drastične varijacije u ph tako da nije preporučljivo. Možda da prolazi kroz neke prirodne filtere tipa pjesak, šljunak i kamen i da se skladišti pod zemljom bi bilo ok ali ovako plastika i još plastike nemere da prođe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
ok,a recimo da bure napunim vodom iz bunara,veceras primjera radi,mogu li s njom zaljevati narednih mjesec dana


Ne trebas citirati kada odgovaras na post iznad. oc
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nevalja ti odstajala voda jer ph ode u nebo. Mislim u outu ako su biljke posađene drito u zemlju ph i neigra toliku ulogu, ali nebi valjalo probavat takve stvari i riskirati, bar ja nebi.
 
30.04.2014
315
202
43
@lukas izgleda ok, ali mislim da ces svejedno morat donest min.250l vode u tu , nadam se da ce ti kisnica bit ok ,i da si zastitio od žednih životinja :rasta:...probaj na 1biljci pa javi ako ti se probava ,šteta da sjebes sav grow
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
a nesto cu kombinovat,naravno da cu morat donositi vodu,ne mogu se osloniti samo na kisnicu.taj ph ne igra toliku ulogu u outu kako sam citao,a ne mogu biljke zaljevati ni ustajalom smrdljivom vodom,e sad sto se zivotinja tice,ako je njima dobra voda ,bice sigurno i biljozama;)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ja sam tako radio nekoliko godina u outdoor-u i nikakvih problema nije bilo. Ali par uvjeta treba ispoštovat, da je dobro zatvoreno da svijetlo ne dolazi do vode, da se ne grije puno na sunce i uz povremeno dodavanje Isosan G za sterilizaciju vode za piće u rezervarima i gustirnama. Može, ali ne kako bilo, treba brinut o toj vodi;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sve u svemu kakav je to sajt na kojem možeš držati toliko bure? Ako je tako stealth da možeš to držati na sajtu ok, ali kao što je Panta rekao moraš brinuti o toj vodi. Ako možeš toliko bure držati na sajtu onda možeš postaviti i ventil na samom dnu i na njega prikopčati crijevo da možeš jednostavno zaljevati. Ili čak crijevo za kap po kap. Koliko je to praktično najviše zavisi o sigurnosti sajta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
uglavnom su to zarasla mjesta gdje ljudi ne pomisljaju prilaziti zbog straha od zmija.kad se bure gurne u grm utopi se bojom u ambujentu,jos nabacis koju granu okolo i to je to,lakse je sakriti bure nego recimo 5,6 biljoza,a ako se vec upustas u tajne projekte i gledas na posledice onda je sve sto koristis suvisno.pantagan ,ovaj isosan g je vrlo korisna informacija,vjerovatno cu vodit dnevnik pa cu fotkat biljoze i efekat kisnice,zivi bili;)
 
06.06.2006
7
4
3
Mali doprinos od mene, verujem da ce koristiti. 5L i 10L. Cena smesna.

PqR5WedL

http://www.aliexpress.com/item/5L-1..._8&btsid=ce2ee54a-f795-497e-ba94-efc6904df5c2
 

Prilozi

  • pic.jpg
    pic.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 35
06.06.2006
7
4
3
Dve sedmice je bilo potrebno da stignu ove kese. Narucio sam jednu od 10 i jednu od 5 L, ovu providnu varijantu. Uzivo gledajuci ne vuce na sivo, kao na slici gore, vec su bezbojne, prozirne. Sto se tice kolicine tecnosti koja moze da stane, obe su manje za nekih 0.3 L, nista strasno. Sto se kvaliteta izrade tice, ulivaju poverenje, solidno su izradjene. Nije u pitanju najlon ili nesto sto moze tako lako da se probusi, vec su izradjene od neke plastike, dovoljno debele. Do vrha pune, obe fino staju u moj ruksak koji je srednje velicine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shadowstep