Pravilnik o uvjetima uzgoja industrijske konoplje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
I. OPÆE ODREDBE

Èlanak 1.

Ovim Pravilnikom propisuju se:

– uvjeti koje mora ispunjavati pravna ili fizièka osoba za uzgoj konoplje,

– naèin izdavanja dozvole za uzgoj konoplje;

koji nisu namijenjeni za proizvodnju opojnih droga, te

– uvjete pod kojima veterinarske ustanove i doktori veterinarske medicine mogu posjedovati opojnu drogu.

II. POSTUPAK DOBIVANJA DOZVOLE ZA UZGOJ KONOPLJE

Èlanak 2.

1) U Republici Hrvatskoj dopušteno je uzgajati konoplju (Cannabis sativa L) u svrhu proizvodnje vlakana, proizvodnje sjemena za prehranu životinja, daljnjeg razmnožavanja i prerade sjemena.

2) Konoplju iz stavka 1. ovog èlanka dopušteno je uzgajati ukoliko sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke ne prelazi 0,2 %.

Èlanak 3.

1) Sorta konoplje iz èlanka 2. ovog Pravilnika mora biti upisana u Upisnik novostvorenih domaæih sorti poljoprivrednog bilja i/ili Upisnik stranih sorti poljoprivrednog bilja, koji se vodi na temelju Zakona o sjemenu i sadnom materijalu (»Narodne novine«, br. 131/97.).

2) Sorta konoplje iz stavka 1. ovog èlanka mora biti posebno ispitana na sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke, prije poèetka proizvodnje.

Èlanak 4.

1) Konoplja se može proizvoditi na temelju dozvole za uzgoj konoplje.

2) Zahtjev za dobivanje dozvole za proizvodnju konoplje proizvoðaè predaje Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva ( u daljnjem tekstu: Ministarstvo) najkasnije do 31. svibnja tekuæe godine na Obrascu 1, koji je sastavni dio ovog Pravilnika.

Èlanak 5.

1) Dozvolu za uzgoj konoplje iz èlanka 4. ovog Pravilnika može dobiti fizièka ili pravna osoba koja:

– je upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, koji se vodi na temelju Zakona o poljoprivredi (»Narodne novine«, br. 66/01 i 83/02),

– proizvodi konoplju na poljoprivrednom zemljištu u vlasništvu ili posjedu na površini veæoj od 1 ha,

– ima zakljuèen ugovor o proizvodnji i otkupu konoplje s pravnom osobom registriranom za otkup i preradu konoplje odnosno djelatnosti iz èlanka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,

– je u sluèaju vlastite prerade registrirana za otkup i preradu konoplje odnosno djelatnosti iz èlanka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,

– u zadnjih pet godina nije osuðivana za kazneno djelo zlouporabe droga.

2) Dozvola iz stavka 1. ovog èlanka vrijedi za jednu sjetvenu sezonu.

Èlanak 6.

Tijekom proizvodnje proizvoðaè je obvezan posjedovati raèun o kupnji sjemena, iz kojeg je vidljiva kolièina i sorta sjemena te broj deklaracije o kakvoæi sjemena.


Ovo je iz zakona Republike Hrvatske...
0,2% Thc-a maximalno da se može uzgajat (hehe...za one kojima se ne da èitat cijeli text :lol: )
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Eh da sam poljoprivrednik u Hrvackoj :idea:
Sredio bi te papire pa na poso. Izvana konoplja a iznutra indica
:rasta: :rasta: :rasta:
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
bokte koje sranje...
ja sam prosle godine sadila i konoplju i vutru... jebe mi se.... :banana_jea:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
domba je napisao(la):
Realno pitanje?
Tko ovo poštuje?
:wink: :roll:

Uzgajivaèi (seljaci), tj. oni koji uzgajaju u veæim prinosima (govorimo o hektarima zemljišta) i konoplju koriste za dobivanje uporabnih životno važnih produkata, ili kako je definirano 25,000 stvari je moguæe dobiti i proizvesti iz konoplje.
Da bi oni koji ne uzgajaju dobili, tj. kupili te produkte netko ih mora uzgajat, te naknadno plasirat na tržište kako bi potrošaèima bilo dostupno kupit.

Oni to poštuju,a tržište koje to otkupi to Cijeni više od Života...Našeg naravno (Priroda Instinktivno Emocijonalno Logiènog Postojanje Sebe).
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
E to je bas fin posao.. bas bi bio vesel baveci se time..
Volio bi znati gdje postoje takva polja pa da odem i ispucam neke fotografije..
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
doors_of_perception je napisao(la):
GreenMan...Možeš li molim te slikat tu industrijsku konoplju? Stari mi ne vjeruje, pa da ga razuvjerim.
Možeš starog odvesti na 420times.com imaš slike polja s kombajnima kako žanju konoplju. A nije neka tajna da se uzgaja konoplja za industiju i po vojvodini i slavoniji bilo je toga i u vrijeme Yuge.
Kako uopæe upload-ati slike na ovom forumu?Sorry nisam baš najbolji s kompjuterima.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
da u jugi se ful uzgajala konoplja. Ja znam da je moj djed uzgajao u podravini travu za industriske svrhe. Tada se to uglavnom radilo za izradu ulja ali je stvar prestala biti tolko isplativa kad je proizvodnja sintetièkih ulja postala daleko jeftinija od trave.

Negdje sam proèitao da je Juga bila 5 najveæi proizvoðaè industrijke konoplje u svijetu, iza Rusa, Francuza, Kineza i još nekog
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Mojiu su je gojili do negde 1967..Pošto sam nasledijo neku zemlju u Srbiji-razmišljao sam probati posijati
hektar za probu...
videèemo šta èe biti dogodine :)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ERO nemoj da se salis da mi sadis industrijsku konoplju u Srbiji !!!! :shock:

Opasno cemo da se zamerimo :wink:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.