Pravljenje box-a, sta kako ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.10.2011
13
0
0
69
Pozdrav aktivnim clanovima,

vec duze vremena pratim forum, i evo napokon je dosao dan da ja krenem sa pravljenjem/sredjivanjem boxa, i nadam se uskoro i sa uzgojem.
Imam dosta pitanja, ali zanemaricu ih za sada. Trenutni prioritet mi je box.
Imam zidni plakar koji je podeljen na 4 dela, u njega sam mislio da stavim

hps 400w - za flower deo
cfl 125w - za klonove (vec sam kupio)
mh 150w ili 250w - za majku i vege

posto sam ogranicen sa prostorom, ne mogu da iskoristim sva 4 dela, moram negde i stvari da drzim, moje pitanje je kako najbolje iskoristiti 2 dela da se napravi vege,flower i clone box ?

slike plakara :

Zatvoren
15rfuqd.jpg


Otvoren
2isyvee.jpg



DIMENZIJE:

visina sirina duzina
1 - 53cm 44cm 56cm
2 - 53cm 93cm 56cm
3 - 156cm 44cm 56cm
4 - 156cm 93cm 56cm

ja sam mislio da mi u delu broj 4 bude flower box, u deo broj 3 bih stavio clone box na pregradu (pregrada je podesiva, moze se i skinuti), a ispod bi mi bile majke i vege box, ne bih biljke dugo drzao u vege fazi, mozda nekih 20 - 30 dana, dok se ne razviju malo bolje klonovi, pa bi ih posle prebacio pod hps. da li imate neke sugestije, kako bi ste vi ovo uradili ? deo 1 i 2 bi mi onda sluzio za odecu i ostale gluposti. uzgajao bih 2 straina, imao bih 2 majke, posle bi samo uzimao klonove,i tako u krug. odlucio sam se za uzgajanje u zemlji, posto nemam novca za hidro. :vb_whip:



Hvala za zainteresovanost !
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nek ti sve bude jedan box. Ako nemaš puno iskustva a ne spominješ ga po meni je glupo da se odmah hvataš klonova, majki,bakrača. Pogubičeš se u svemu tome, bit če ti komplicirano rasvjetu za sve posebno, pa ventilaciju...i ti bi još odječu gore držao, pa usmrdila bi se hehe. Pojednostavni, manje živaca i novaca.
Nacrtaj ventilaciju kako si mislio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.