Pravljenje box-a, sta kako ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.10.2011
13
0
0
69
Pozdrav aktivnim clanovima,

vec duze vremena pratim forum, i evo napokon je dosao dan da ja krenem sa pravljenjemsredjivanjem boxa, i nadam se uskoro i sa uzgojem.
Imam dosta pitanja, ali zanemaricu ih za sada. Trenutni prioritet mi je box.
Imam zidni plakar koji je podeljen na 4 dela, u njega sam mislio da stavim


hps 400w - za flower deo
cfl 125w - za klonove (vec sam kupio)
mh 150w ili 250w - za majku i vege


posto sam ogranicen sa prostorom, ne mogu da iskoristim sva 4 dela, moram negde i stvari da drzim, moje pitanje je kako najbolje iskoristiti 2 dela da se napravi vege,flower i clone box


slike plakara


Zatvoren
15rfuqd.jpg



Otvoren
2isyvee.jpg





DIMENZIJE
visina sirina duzina
1 - 53cm 44cm 56cm
2 - 53cm 93cm 56cm
3 - 156cm 44cm 56cm
4 - 156cm 93cm 56cm


ja sam mislio da mi u delu broj 4 bude flower box, u deo broj 3 bih stavio clone box na pregradu (pregrada je podesiva, moze se i skinuti), a ispod bi mi bile majke i vege box, ne bih biljke dugo drzao u vege fazi, mozda nekih 20 - 30 dana, dok se ne razviju malo bolje klonovi, pa bi ih posle prebacio pod hps. da li imate neke sugestije, kako bi ste vi ovo uradili deo 1 i 2 bi mi onda sluzio za odecu i ostale gluposti. uzgajao bih 2 straina, imao bih 2 majke, posle bi samo uzimao klonove,i tako u krug. odlucio sam se za uzgajanje u zemlji, posto nemam novca za hidro.



Hvala za zainteresovanost !
 
05.10.2011
13
0
0
69
Pozdrav aktivnim clanovima,

vec duze vremena pratim forum, i evo napokon je dosao dan da ja krenem sa pravljenjem/sredjivanjem boxa, i nadam se uskoro i sa uzgojem.
Imam dosta pitanja, ali zanemaricu ih za sada. Trenutni prioritet mi je box.
Imam zidni plakar koji je podeljen na 4 dela, u njega sam mislio da stavim

hps 400w - za flower deo
cfl 125w - za klonove (vec sam kupio)
mh 150w ili 250w - za majku i vege

posto sam ogranicen sa prostorom, ne mogu da iskoristim sva 4 dela, moram negde i stvari da drzim, moje pitanje je kako najbolje iskoristiti 2 dela da se napravi vege,flower i clone box

slike plakara

Zatvoren
15rfuqd.jpg


Otvoren
2isyvee.jpg





DIMENZIJE
visina sirina duzina
1 - 53cm 44cm 56cm
2 - 53cm 93cm 56cm
3 - 156cm 44cm 56cm
4 - 156cm 93cm 56cm
ja sam mislio da mi u delu broj 4 bude flower box, u deo broj 3 bih stavio clone box na pregradu (pregrada je podesiva, moze se i skinuti), a ispod bi mi bile majke i vege box, ne bih biljke dugo drzao u vege fazi, mozda nekih 20 - 30 dana, dok se ne razviju malo bolje klonovi, pa bi ih posle prebacio pod hps. da li imate neke sugestije, kako bi ste vi ovo uradili deo 1 i 2 bi mi onda sluzio za odecu i ostale gluposti. uzgajao bih 2 straina, imao bih 2 majke, posle bi samo uzimao klonove,i tako u krug. odlucio sam se za uzgajanje u zemlji, posto nemam novca za hidro.


Hvala za zainteresovanost !
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
ako ces da imas 2 straina to znaci 2 vece biljke i dosta manjih u vege boxu,ja mislim da ti je mala povrsina u broju 3,bolje bi ti bilo da ti vege bude u broju 2 veca je povrsina.da bi drzao u vege fazi 20-30 dana moras da imas vece saksije a na 44x56 ne moze da ih stane mnogo.ne znam koliko biljoza mislis da stavljas na cvetanje unutra i u kolike saksije ali meni deluje da je boj 3 mali za to.neka da savet neko iskusniji ko je radio to,mozda ja gresim.Uglavnom sve najbolje i zelim ti uspeh u buducem gajenju
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kako bi ventilaciju riješio? O tome ne pričaš a najvažnije je prije nego išta započneš. I ti bi držao odjeću u gornjem dijelu?:rofl:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale sretno prije svega...!!!!
Vidim da si ljepe sijalice nabavio to mi se sviđa...
Ventilaciju,filter,simulirajući vnet... obavezno nabavi...
Reko si da si se načito onda ti netrebam govorit o tajmerima,svjetlo itd...

Nego da se vratimo na bitno što si napisao za sad...

4 Za cvjetanje sve Ok mada zavisi opet od broja biljki ili klonova kako si mislio.Ali relativno uredu za kih broj od 5-8 Kom u pitarima do 5L .

3 Ako bi skinuo pregradu idealno za 2 Majke sa kojih ćeš uzimat klonove a uzmi u obzir kako ćeš ih kodat da neće bit baš ogormne u visinu. Želim reć da je prostor bolji 3 za Majke jer je veći pa njima kako će vegetirat bolje da imaju više zraka i vlage što u 3ki možeš lakše regulirat...

2 Za klonove dok nepuste žile itd... Opet se radi o prostoru sa kojim raspolažeš u tom djelu BOX-a radi regulacije i boljih uvjeta klonovima a zapamti ako ideš na ovaj način u krug da će ti se vratit na urodu i kasnije kroz Grow to što si dao dobre uvjete biljkama i klonovima a tebi će manje bit muke u glavi i kontroliranja cjelog Growa....

1 Ubaci smrdljive bičve,cipele i tene što starije da moljce i ostalu gamad ubiješ u BOX-u hehehe i to mjesto je idelano opet za prehranu i Ventove od ventilacije kao i prigušivače koje tu možeš napravit da bi bilo idelano...

Ja idem ovom logikom pa ti savjetujem uvjek je lakše velik prostor smanjit pregradit itd.. nego malen proširit... A bitno za tebe jako ako odma pravilno sve složiš kanije kroz Gorow manje muke i nema izmjena samo vrtiš i uživaš u ljepoticama i njihovim plodovima...

E sad par pitanja jer sam dosta piso a nisam džaba upitnik???.......:
Koju sortu ćeš radit kupovno ili domaće ...????
Hrana koja i oćeš li koristit PEROXID da bi dao Co2 ???
Ventilatore koje koliko snage i fiter jesi li to kombiniro...???

Odjeću i robu i slične stvari umanji količine svoje na 2 seta...
Jedan set na tebi a drugi u veš mašini uštedi koju kunu jer si se sad izložio troškovima....

Aj pozz i sretno čekamo info...


:icon_question::icon_question::icon_question:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A gledaj opet je treba u boxu, pa da svjetlo ne prodire iz boxa u box i takve stvari. Na slici je ormar koji je i dalje samo ormar a ne box. Mislim, ako je prvi grov zašto komplicirati sa klonovima, majkama itd.
 
05.10.2011
13
0
0
69
evo ovako, seme bih kupio, uzeo bih 3 straina: Black Domina, White Widow i Original Misty.
orman je potpuno stealth, svaki deo je zaseban i moze se odvojit, znaci ovo su 2 ormana jedan pored drugog, i ova dva dela su samo ugurana iznad, svetlo nece ulaziti u box-eve. to nikako. ne zelim hermice :)
ne komplikujem sa majkama i klonovima, a i to nije toliko tesko, sve jedno jednog dana cu doci o toga. lakse mi je sada to da uradim, nego kasnije da se mucim. takodje zelim prinos u kracim vremenskim razmacima. :banana:
tako sam i ja planirao, flower u 4, klonovi u 2, u 3 majke. u 1 cu onda natrpati garderobu , je*i ga slab sam sa prostorom.
Od gnojiva cu uzeti florvit za cevetanja i listanje. ako budem imao novca mozda uzmem i hesi bloom i hesi grow, mozda i supervit.

sto se tice ventilacije, na svakom delu pozadina je napravljena od tanke iverice oko 0.5cm, na kojoj mogu lako da napravim rupe za ventove, koristio bih kupatilske aspiratore, koji bi ste mi preporucili za box 2,3 i 4 ??
Aspiratori za kupatilo ovo imaju u ponudi.
pogledajte na slikama, imedju ormana i plafona nalazi se razmak od 7cm, a iz ormana do zida ima jos nekih 12cm, ja sam planirao da ventove ugradim u zadnji deo boxa, i da postavim cevi koje bi isle do plafona i tu bi vazduh ulazio - izlazio ? da li sam ja to lepo smislio ili ne ? :sun2:

ispod ormana bih stavio prigusnice da mi greju box-ove, posto je u sobi oko 15c uvek , nocu bude i oko 7-8c, ili ipak to nije dobra ideja ? mozda se nesto zapali :flamed:

da li ima razlike izmedju philips prigusnice i neke bugarske ? osim cene, bugarska je oko 30e, a philipsova oko 60e ? radi se o 400w prigusnici, i da li je bolje uzeti philips son t pia plus ili philips master agro ? master agro je skuplja 10e ?


Svaki predlog je dobrodosao, hvala ekipi za strpljenje i lepe zelje :vb_wave:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale nisi mi jasan sa ovim ventilacijama (plafon i to )... Nije valjda da nemaš vanjskog baš vanjskog dolaza zraka nekim cjevima itd...
U svakom slučaju to moraš izvest jer sam ti reko prije kako je dobro da imaš bolji prostor radi ventilacije i zraka pa ovo se odnosi baš na taj detalj...
Kako god znaš i umješ dovedi zrak cjevima nekako sa izvana a to što izlazi iz BOX-a kroz filter može u sobu nema frke..

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Prvi grow savet
- jednu vrstu zasadi a ne tri odjednom za prvi put
- ako koristis 400w dobijes izmedju 200 i 400g suvoga, kolike kolicine ti trebaju godisnje, 1g dnevno ? ako da sta ceti majka i mucenje sa tri box-a a pocetnik
- mozes semenke lako nabaviti il bez veceg problema bespotrebno 3 box-a i majku drzati ( da radi MH 365 dana jeftinije semenke )
- bolje jedan veliki box-s pa sijalicu MH rast i HPS cvetanje zameniti
- vazduh iz box-a nesme izlaziti u prostotiju u kojoj se spava ( najbolji izlaz kamin, odzak, prozor )
- priliv svezeg vazduha obavezan
- za 400 w i tu velicinu box-sa coltube obavezno jel ces imati problema sa temperaturom ( dozvoljena 25-28° )
- u tom ormanu budeli radilo 150w i 400w zajedno nepomazu PC ventilatori mnogo jaci ti trebaju
- za kolicinu od 1g ces jednom il maks dva puta godisnje odraditi tako da majku drzati ?

Ja da sam na tvome mestu odvojio bih gornji deo neki 40-50 cm i tamo stavio elektroniku neki vent jaci il aspirator od min 200 m³/h crevo sproveo u veci deo box-sa spoio na coltube i karbonski filter pa napolje a u dnu veceg dela pc ventilatore levo i desno dole radi pumpanja svezeg vazduha. Nebix pravio tri cetiri dela od njega.

Sretno dalje
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
O tomu ja pričan. Ja sam prvi grow odradio sativa mix 5 vrsta, 3 vrste proklijale ali previše stvari, previše sorti i dim je bio kako koji, uglavnom loše, niti 50% potencijala, možda malo bolje od uličarke neke.
 
05.10.2011
13
0
0
69
poslusacu vas i napravicu samo box br 4. danas sam uzeo philips prigusnicu,upaljac i za par dana mi stize master agro od 400w, koji vent bi mi preporucili za cool tube ? da li da mi CT bude zaseban od boxa da uvlaci vazduh od spolja i da izbacuje spolja, ili da jedan kraj ostavim otovren u boxu , da uvlaci vazduh a jedan kraj napolje da izbacuje ? i ako bih stavio zasebno da li je bolje staviti 2 vent ? hvala na savetima, i ja sam se malo izlozio, odlucio sam da prvi put pocnem sa domacicom, pa cu posle sa malo vise iskustva krenuti sa neki mozbiljnijim semenom :)

zaseban CT
DSCN1370.JPG

zaseban CT


ili da ostavim jedan deo otovren kao ovde
P3020013a.JPG


?

hvala za zainteresovanost