Pravljenje sjemena!!! Outdoor.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.12.2016
34
11
8
33
Ovako na jedno pitanje vec dugo trazim odgovor i nema ga nigdje.Na godinu pravim outdoor i zanima me koliko daleko mora biti muzjak da nebih oplodio zenku jer zelim proizvesti svoje sjeme za iducu godinu jer mi je svarno tesko nabaviti ga ,a usput zelim imati i ciste hedove.hvala unaprijed i nov sam na forumu pa ako sam nesto pogrijesio nemojte zamjeriti.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Sto dalje to bolje.
Uz jak vjetar, polen moze putovati kilometrima, cak i desecima kilometara.
Nekih 2km bi ja minimalno odvojio musku od zenskih... ako je moguce
Prati kad se pocnu otvarati cvjetovi na muskoj da cim prije poberes polen i posjeces biljku da nebi nekom drugom oprasio biljke ;)
 
18.12.2016
34
11
8
33
Stipe hvala na brzom odgovoru:),tako sam i mislio. Ja cu posaditi muzjaka oko 4 km zracne linije juzno od onih cistih jer kod mene najcesce pusu sjeverni i zapadni vjetrovi,a ako bude par sjemenkica nije neki problem. P.S.kako skupiti polen/pelud sa muzjaka. Da odmah otkinem granu i u vrecicu ili kako?:respect:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Kad se otvore jaja, gurnes granu u vrecicu i otreses. Vidjet ces zuti prah. I to je to. Tu biljku likvidiras i odes do zenskih biljaka sa stapicem za usi ili nekim kistom i namazes granu/pistile koje oces da ti daju sjeme. Kroz nekih 3-4 tjedna, ako se ne varam, bi trebao imati zrelo sjeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: travar12

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Ako imas u dostupan sajt onda ne treba saditi razdvojeno.
Muzjaka mazes primjetiti u ranoj fazi kad zapocnije raditi jaja, odmah ga likvidiras i uzmes kuci par grana koje stavis u vodu, u vodi ce otvoriti jaja i mozes uzeti polen sa kojim oprasis zenke na sajtu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and .i.
18.12.2016
34
11
8
33
Sigurnije mi je držati ih razdvojeno. A kad metnem u vodu i jaja se otvore kako iz vode izvadit polen?Pliva li ili tone?
Koliko može pelud stajati i kako ga skladištiti,hoće li biti dobar za sljedeću sezonu
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
nece ti polen plivati u vodi, grane stavis u casu vode na isti nacin ko cviječe u vazu. Kad otvore jaja polen potreses u vrecicu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: travar12

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
majstore procitaj ovu temu od pocetka...sve ce ti se samo kazati, odgovor imas vec napisan par postova pre tvog prvog na ovoj temi ::poguzi::
 

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
Kad se otvore jaja, gurnes granu u vrecicu i otreses. Vidjet ces zuti prah. I to je to. Tu biljku likvidiras i odes do zenskih biljaka sa stapicem za usi ili nekim kistom i namazes granu/pistile koje oces da ti daju sjeme. Kroz nekih 3-4 tjedna, ako se ne varam, bi trebao imati zrelo sjeme.
i to je isto napisano, samo malo vise citaj ;)
 

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
brate nista ne odvajas, ne selis ne nosis nego kad se otvore jaja istreses polen u kesu a muzjaka izvadis i BACIŠ, ne treba ti vise uopste kad si uzeo polen...sa tim polenom posle oprasis jednu granu na zenki i to ti je dovoljno...stvarno ne razumem koji deo ti je nejasan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spiderman666