Pravljenje sjemena - Sugar Punch x Sour Bubble

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Pozdrav dobri ljudi

Kao što naslov kaže, popratit ću ovdje proces (pokušaj) pravljenja sjemena. Dosada nisam ovako nešto radio, ali čini mi se da nema baš ovakvih dnevnika. Ne znam kako će ispasti, ali šta bude bit će.

U tijeku je grow Sugar Punch i C99
grow.jpg

Sjeme Sugar Puncha je bilo staro i razvoj biljaka je bio dosta sjeban. Mislio sam baciti sve, ali izgleda da je Sannies seeds van igre, i šteta bi bila ne istjerati do kraja. Kako su biljke mrljavile, tako sam ubacio u igru i 6 regularnih C99. 3 su ženke. Gužva, ali ako bude potrebno izbacit ću nešto van.

Uglavnom, od četiri najrazvijenije SP sam uzeo klonove. Imam mali predprostor i plan je držati oprašene klonove u njemu pod led žaruljama, a tijekom 12/12 mraka ću ih stavljati u boks ispod velikih biljaka. Stavljene su u dvije litre supstrata, i brzo će na 12/12. Neka im malo korjen proraste

spklonovi.jpg

Tri muške C99 ću izbaciti van i ako bog da skupit ću nešto polena. Već su van boksa u bijednim uvjetima, ali danas idu na ulicu. Mediteran je u igri, tako da imam neku nadu.
Tri fenotipa...
c99muski.jpg

Već imam u zamrzivaču spremljen polen Sour Bubble -a, i on će oprašiti klonove
1672418209.jpg

I jedno pitanje na kraju. Nikad nisam koristio led žarulje. Vidim da ljudi skidaju onu plastiku, pa ću i ja.
Ova je žarulja za sad u igri i zanima me koliko blizu biljaka mogu držati svjetlo
20230312_075402.jpg

Za sad toliko
Živi i sretni bili. I napušeni, jel!
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
I ja se pridružujem podršci i ideji. :)
I pošto i sam razmnožavam seme moram da te pitam jesi li kad oprašivao...zašto pitam....kažeš da ti je polen bio u zamrzivaču i jesi li siguran da ti je taj polen dobar.
Ja ga držim u frižideru isto kao i seme i to je ok.Za seme znam da ga zamrzivač uništi,pa se plašim i da ti polen ne bude funkcionalan-uništen..
A ako izbaciš sad muške napolje teško ćeš doći do polena.kao prvo još uvek je hladno (i ja sam na primorju),a i onako je u outdooru teško sakupiti polen zbog vremenskih ne/prilika,jedino staviti ženku pored muškog pa da priroda sama odradi svoje.
U indooru kad krene muški da cveta (pušta polen),poskidaš mu veće lišće i ispod postavis glatki karton da po njemu pada polen,i ne sme da bude vetra (ventilatora).
Nadam se da če ti taj polen odraditi priču.. :)
Sve najbolje u nastavku,i pratim...:D
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
kažeš da ti je polen bio u zamrzivaču i jesi li siguran da ti je taj polen dobar.
Za seme znam da ga zamrzivač uništi,pa se plašim i da ti polen ne bude funkcionalan-uništen..
Jesam. Brzo je i dobro osušen. Poslje sam zagrijao brašno da izgubi svu vlagu, toplog ga stavio u zip vrećice i pusto ga da se ohladi. Kad se ohladilo dodao sam polen. Tako sam napravio nekoliko vrećica. Svaku sam dodatno stavio u još jednu zip, pa sve zajedno u vrećicu sa totalno dehidriranom rižom. Pa u teglu sa rižom.
Prije dva mjeseca je odradilo uspješno oprašivanje, a polen je bio u zamrzivaču već nekih 6 mjeseci.

Ako je sjeme ok osušeno, neće ga zamrzivač ubiti. 100%. Čak je i poželjno to napraviti u nekim situacijama.
Konkretno, ovo staro sjeme Sugar Puncha sam držao pet šest dana u zamrzivaču prije germinacije




A ako izbaciš sad muške napolje teško ćeš doći do polena.kao prvo još uvek je hladno
Znam to, ali nemam druge. Već su na jednoj klasteri jaja. Kažem, bit će šta bude. Imam jednu osunčanu lokaciju zaštićenu od bure i tramontane.


outdooru teško sakupiti polen zbog vremenskih ne/prilika
Ne treba mi puno. Fotoperiod je ok i kad i AKO počme jače bacati polen, ukosit ću biljke na stranu( skoro pa poleći) i navući najlonsku kesu preko njih. Što bude unutra mi je i više nego dovoljno. Radio sam već tako
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Brate, s onoliko polena pola Balkana možeš oprašiti bez grča na licu. :rasta: Moj savjet je da ostaviš samo jednog muškog i njega stavi u box s tim ženskim sto planiraš oprašiti. Na taj način sam dobio skoro 7 000 sjemenki i biljka je bila oprasena momački. Sretno ti želim. Kako Mesk kaže, nema kod nas puno ovakvih dnevnika, ako nisi preletio evo jedan.

 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Hvala na podršci svima

@Bizzzo Prelistao sam nabrzinu, ali sad ću ga temeljitije...
7000! Jebote, ja bi bio zadovoljan sa 70 zdravih po biljci. Trebalo bi biti dosta više, ali bio bih zadovoljan. Probat ću ih što patuljastije odraditi
Mislim samo ove klonove oprašiti. A nemam boks za njih i otvoreno oprašivanje nikako ne mogu izvest a da ne zajebem grow koji je u tijeku. Zato kist u ruke...
Ispred boksa je predprostor i tamo ću držati klonove pod svjetlom. Kad bi bili u velikom boksu ispod biljki koje ću pušiti, strah me da će imati premalo svjetla.
A opet, predprostor ne mogu potpuno zamračiti, pa zato taj period idu u boks ispod velikih biljaka u mrak.
Gnjavaža je, ali isplatit će se valjda.

A ove tri muške... ne znam. Sada ih neću koristiti, pa mi nije problem posebno od svake uzeti nešto polena. Ako bi birao, ostavio bi onog desnog. Od 6 biljaka jedini ima sativastu strukturu, svjetlije i nešto uže listove. Na jesen u boks sigurno ide koji Satori i SLH, pa njih mislim oprašiti sa C99.

Dekapitacija!


20230312_203945.jpg

20230312_203757.jpg

Otpisao sam ga radi:
-Prvi je pokazao spol i počeo cvjetati
-Najvišlji je
-Najslabiji miris
-Najviše biljki je taj feno, a imam još 19 sjemenki

Sreća pa neću nikad znati jesam li pogriješio
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Dobra je informacija da polen moze toliko da izdrzi u frizu , ja sam isprobavao do tri meseca i bilo ok . Sto se tice ove tri muske uzmi polen od srednje , a selekciju ces kasnije . E sad jedino ako trazis sativice od 12+ nedelja cvetanja:respect:
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Mali update

Grow je dobio stanare! Fungus gnats. Stavio sam geotekstil preko pota. Iz glistnjaka najvjerojatnije. Trebam još trakom zaljepiti spojeve tekstila. Bit će par zaljevanja kroz dno.
Idu na 12/12 za koji dan

20230316_055809.jpg


Dva muška C99 vani. Kad sam ih maknio iz boksa u sobu par dana sam ih maltretirao fotoperiodom i stagnirali su u cvjetanju, ali otkako sam ih izbacio van, krenulo je. Hladno je, vjetar... ali tjeraju. Dobili i boju

20230316_060557.jpg
20230316_060524.jpg
 
Poslednja izmena:

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Ne da vrag mira. Prije dva mjeseca sam koristio polen, ali hoću biti siguran. Ako kojim slučajem ne valja, onda još neću prebacivati na 12/12, nego ću se malo bolje pobrinuti o muškom C99 i čekati polen.
Sa biljke na cvjetanju sam odrezao dvije grančice koje bi ionako skinio. Stavio u vodu i oprašio polenom iz zamrzivača. Našao najmanju kesicu, pusto da se zagrije, probudio malog da mi nađe kist...
Jednu sam oprašio, a drugu ostavio neoprašenu. Samo, budala, nisam ju možda odmakao dovoljno daleko.
Mislim da bi se već ujutro pistile trebale početi sušiti i biti skvrčene. Vidjet ćemo
Klonovi.jpg
Kist.jpg
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Je, čisto da vidim jel polen valja. Skinio granu, stavio u vodu i oprašio. Drugu sam ostavio neoprašenu radi usporedbe. Trebale bi pistile reagirati. Ako se ne dogodi ništa, onda ću jednu biljku iznjeti iz boksa i opračit jedan cvjetić. Sinoć mi se nije dalo stavljat najlon, paziti...
Ako ni tada ne bude promjene, jebiga, polen ne valja.

Vidit ću kad dođem sa posla
 

rastadreams

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
694
7.995
233
Sad sve ima smisla xd
Nadam se da će valjati
Ja nisam nista puno zaštićavao, pokusao sam što pazljivije nanjeti polen i to je to pa sad čekam da vidim sta će biti.
a koja sjemenka vise i ako bude neće biti šteta velika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tramontanac

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Sad sve ima smisla xd
Izgleda da nema :D
Nije se ništa dogodilo, pistile bijele kao snijeg. Mauna :D
20230318_072949.jpg

Al šta je tu je, valjalo je probati.
Izvadio sam novu kesicu polena.
20230318_075304.jpg
i oprašio C99
20230318_081945.jpg poslje sam zalijepio otvor trakom. Da ne raznosi po boksu.
Stavio sam klonove na 12/12 jer izgleda da će biti nešto od muških C99. A ako i ne bude, bit će za zapalit :D
20230318_072622.jpg
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Klonovi dva dana na 12/12
20230320_060620.jpg

Oprašeni cvijet C99
20230320_054301.jpg


Neoprašeni cvijet iste biljke
20230320_054406.jpg

Grow Sugar Punch i C99.
18 dana na 12/12. Dobile 2/3 doze plantele cvijet i cal/mag. EC 2.2
Temperatura:
Dan 27.5 C
Noć: 20 C
Nisam uzimao neka fensi gnojiva jer imam budžet. A uzeo sam r/o sistem. U vege ih nisam hranio, ali dodavao sam alou veru i fulvic acid.
Supstrat
3/6 potground H
2/6 glistnjak
1/6 perlit

20230320_054553.jpg
 
Poslednja izmena:

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
E i zaboravio sam pitati, a ne mogu editirati poruku. Riječ je o zalijevanju.

Radi gnatsa sam zalijevao preko dna. Stavio bi po dvije biljke u jednu plastičnu posudu i dodao vodu. Čekao da popiju izvadio na podložak da se još ocjede. I nešto su ocjedile. Ali... Radi gnatsa, između dna posude i podloška držim dva sloja geotekstila. Išao sam prebaciti biljku na drugi podložak sa tekstilom i pritom ju ukosio. I kako sam to napravio, počelo je istjecat iz posude. Nije se cijedilo već izlivalo. Isti k se dogodio sa svim biljkama.
Uzeo sam kasnije kućnu biljku i pomalo ju zaljevao, onako kako bi i vutru. Nešto runoffa... Kad sam završio, izbacio vodu iz podloška i ostavio malo da se cijedi, nagnio sam posudu na nekih 60 stupnjeva, i počelo je istjecati iz nje. Ne kao one prije, ali dobar višak vode je ustvari bio unutra.
Jel primjetio to netko? Ili je opće poznata stvar? Ili eksces? Kad budem zalijevao biljke normalno opet ću probat.
Ako opet bude tako, pitanje je treba li ustvari to raditi? Po nekoj mojoj logici bi to trebalo biti puno zdravije za korjen.
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
samo razmisljam na glas. jesi li mjerio kolicinu vode koju dajes prilikom zaljevanja odozdola pa usporedit sa kolicinom vode koju bi popila odozgora. imaju li biljke (ako su klonovi) dovoljno rasprostranjen korjen po posudi i moze li se desiti da korjen povuce vise vode ali da substrat ne moze apsorbirati tu kolicinu. jesi li pokusao bocnut prst nekoliko centimetara pri vrhu posude da vidis jel stigla vlaga do gore. ne znam ima li uticaja pritisak tj visina/razina vode u vanjskoj posudi iz koje se zaljeva na posudu u kojoj je substrat, u slucaju da tocis vecu kolicine vode, kolicina predje u drugu posudu ali korjen ne popije nego ostane u posudi, a tek izadje kada nagnes posudu. ne znam ima li to ikakve logike. sjecam se u par navrata slicnih izljevanja vece kolicine vode kada bi nagnuo posudu, ali nisam se trudio ustanovit razlog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tramontanac