Pravni savjeti - www.legalis.hr

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Ako padnete s vutricom
na legalis.hr - forum-pravni savjeti-kazneno pravo
možete naći kvalitetne upute šta da radite

nick xsara ima vrlo kvalitetne odgovore

osim toga ima dosta korisnih informacija i o drugim pravnim pitanjima
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Jep, stranica je odlična... Ali nadam se da nitko od nas neće trebati pravne savjete te vrste. Zapravo, nadajmo se svi zajedno. Hmh...da...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
evo rasprava sa legalisa
http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=16102&forum=30&30

ja sam carinik, i na granici nemoram pitati niti moliti da mi se otvori, policajci su dobili te ovlasti sa zakonom o policiji ali se u tom dijelu kosi sa KZ pa na kraju ispada da samo carinici imaju pravo na graničnom prijelazu vršiti pregled i pretragu vozila i robe u vozilu i putnika.

i istina je da ako je policajcu dobrovoljno otvorila torbu a oni nisu imali nalog sve pada u vodu, nedugo sam prisustvovao na jednom predavanju pa je bilo riječ o tome, a predavač je inače predavač KZ na Policijskoj akademiji
 
13.01.2008
5
1
0
53
Molim, imajte u vidu da se na legalisu možete susresti i s vrijedjanjima i soljenjem pameti s visine, jer ste upali u problem zbog trave. Moderatori i urednici - poprilični desničari :-(
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Pa šta drugo možeš očekivati od uštogljenih odvjetnika ? Isti ti će danas sutra bakicama uzimat po 100 eura za napisati žalbu na A4 komadu papira ... :icon_confused:
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
kanehbosem je napisao(la):
tihojla jel znaš ti šta o ovome

Članak 28.
Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.

našo sam malo o tome
http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=9956&forum=30#50259

to ti je zapravo jednostavna stvar:
posjedovanje do par grama, recimo 2-3 se kvalificira kao beznacajno djelo i nece nikad doc do suda, a ako i dode neces dobit zatvorsku kaznu. u najgorem slucaju drustveno koristan rad..
samo ti je bitno da nije prodaja ili neko drugo kazneno djelo,
nego čl. 173 stavak 1. posjedovanje.
Znaci, zapravo je i kod nas legalno posjedovati opojne droge za osobnu upotrebu,
ali u malim kolicinama, naravno :)
 
13.01.2008
5
1
0
53
Da nažalost :-( No, ja bih od njih ipak očekivala da se ponašaju u skladu s pravilima legalisa, to nije teško. Pustit ljude da imaju svoja mišljenja, a ako je netko upao u problem zbog trave (masa topica s tim problemo!) pa ga se vrijedja, da bude taj koji vrijedja prognan, molim lijepo.
 
13.01.2008
5
1
0
53
Dakle, posjedovanje male količine za svoje potrebe se tretira kao prekršaj. Ali, čekaj samo da ti se taj prekršaj ponovi 3 x, ako si pegula, a punoljetan si. Moja poznata ide u zatvor na 4 mjeseca. Nikad nije prodavala marijuanu :-(, ali našli je 3 puta s nekakvim količinicama i neka njena frendica svjedočila da joj je ova dala duvati ručno napravljen joint. U Hrvatskoj stvari s tim postaju sve gore. Tko mlati ženu i djecu, ispada da radi manje zlodjelo! Apsurd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Ti sto na legalisu vrijedjaju osobe koje su upale u probleme zbog trave i drze nekakve moralne govore nemaju veze s pravom, vjerovatno su studenti prve,druge godine koji jos nisu pozili KP i KPP. Nemaju ni iskustva ni prakse, nego tamo sole pamet ljudima.
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
ne kuzim kakve veze ima ko je polozio KP i KPP sa tim da vrijeda druge osobe...
to je jednostavno nizak IQ, ili prenapuhano misljenje o sebi, a koja je godina faksa nema nikakve veze s tim.
ne?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
taj utjerivac zakona mozda jest pametan i realan, ali ne navija za tvoju stranu, i nije objektivan.
zaboravio sam kak se zove nick... nešto žensko, nemogu se sjetit.daje sobre savjete smo što je jako rijetko na forumu.barem onda kad sam ja posjećivao.
neke njene savjete i sad valja pogledat ak neko upadne u frku.
 
13.01.2008
5
1
0
53
Upravo Utjerivač zakona će ti među svoje šture ali recimo ok savjete ubaciti savjet da "ne upadaš više u govna". Mislim da je ta riječ neprimjerena. Notarica daje ok i hladnokrvne savjete bez etičkih ocjena, ali vrlo šture, kao pravi odvjetnik koji svaku svoju riječ naplaćuje. Meni se nešto čudno dogadja s Legalisom. Ne mogu više na njega, pa sve mislim jesu li me prognali, jer sam protestirala protiv vulgarnih riječi, a na koje urednica nije reagirala, dok reagira na mišljenje da nije ok da je trava inkriminirana. Brrr. Jel oni to mogu špijunirat s kojeg se kompa čovjek uključuje na forum? Nisu dali registraciju mojoj frendici koja je radila s mog kompa. Ili sam samo paranoična, ali čini mi se stvar monstruoznom.
 
13.01.2008
5
1
0
53
E fala vam ko braći. Sad mi je lakše :) Baš sam se nadala da će mi netko potvrditi da nemre na Legalis. Ja volim tamo ipak ići, a tu sam se uključila potaknuta njihovim stavovima o travi. Nisam konzument, ali sam totalno protiv da bude inkriminirana. Štoviše sam za legalizaciju. Ako mogu cixe i pivo...