Pravno pitanje / izjava?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2016
2
0
1
27
Pozdrav ekipa neku noc sam zavrsio u stanici a situacija zvuci ovako...

Negdje oko pola 3 sam krenuo kuci sa drugarom koji je bio malo vec pod utjecajem, kada je vidio patrolu skrenuo je, nisu nas praitli te je otisao alternativnim putem i zgasio svjetla... Eh sad kada smo se vracali sa druge strane patrola nas je pretekla i stala ispred nas. Drugar je prije toga valjda bjezao dan ranije ili je prosao absurdnom brzinom, nasilno su reagovali izbacili ga te uradili pretres (saobracajci patrola). Kod sebe je imao mozda 0.5 vutre i gasni pistolj bez racuna i municije. Kod mene nisu nista pronasli, bio sam na mjestu suvozaca vezan. Sto vise tu noc nisu obracali paznju na mene, nakon inspektora i halabuke, sjeo sam sa jednim od njih u auto drugara te otiso u stanicu na njihov zahtjev. Ostao sam tu neka 3 sata kako bih potpisao dokumente za izjavu, te su mi kazali kako ce me ponovo zvati.

Sad kada sam to sve ispricao imao sam nekad davno uvijet za posjedovanje prije nekih 7 godina, zanima me da li ce mi slati pismo na adresu ili telefonski, da li me mogu teretit za sta, i da li mozda mogu otici licno da preuzmem dokumente o izjavi i slicno?

Ako je iko imao prije iskustva volio bih da baci kakav advice!

Hvala unaprijed i LP!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Iskustvo je da je definitivno najpametnije se savjetovati s nekim tko je stvarno i pravnik. Ovdje nisam siguran da ih bas ima. Ono sto je sigurno, prelistaj si u glavi sta si im tocno izjavio. MOguce da tebe nece cimati nesto ekstra, radi kolege jel (njega ce), medjutim svakako skrati izlaske 2-3 mjeseca i konzultiraj se s odvjetnikom.
 
09.05.2020
12
97
13
27
Nepotrebno citiranje. Citaj pravila! https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Hvala na odgovoru, nekako sinoc u frci udjoh na stari racun. Uglavnom kako rekoh nemaju zbog cega da me pinuju jer nista nije bilo u mom vlasnistvu, a momak je priznao da je konzumirao alkohol/ganju. Na kraju sam realno mozda dobio 10tak pitanja kroz ta 4 sata koja nisu bila tipa neko izvlacenje informacija, kako bih na kraju bio u sobi sa inspektorima 5 minuta gdje sam cekao da potpisem 2 papira. Ovo sto se tice izlaska 100% stoji ono sto me izvlaci jeste sto radim online tako da mi nije problem!