prazni cvetovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ma jok,nije siguran,eto nema ćovijek pametnijeg posla nego širit dezinformaije po forumu.Naravno da je siguran premda vam niko ne brani da radite šta vas volja
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne bih rekao ništa da nije već milion puta napisano, ali je. Zašto ne čitate osnovne vodiće sa home page-a i završene dnevnike uzgoja?
Foto period se ne smije ometati. Kad je dan, onda je dan. Svjetlo je upaljeno i nema gašenja. Kad je noć, ne smije ništa svjetla dopirati do biljaka. NIŠTA.
To znaći da svi vi koji nemate pojma kako to da vam se biljke vračaju u vegetaciju, morate provjeriti dali vam negdje ulazi svjetlo za vrijeme perioda mraka u box i naći načina da to spriječite, ako je u tome problem. Ako nije to problem, onda mora biti tajmer za svjetlo, jer ako je režim svjetlo/mrak 12/12 stalno, nema razloga da se vrate u vegetaciju. I to provjerite.

Ajmo :lock: jer ova rasprava više nema smisla :icon_lol:
 
06.04.2011
35
4
0
45
ZLO samo da te pitam nesto posto je sada zimski period i desava se da nestane struje na 10-15 min.Znaci zeznu mi bilke za medalju .Kako to da saniram nebitno dali je vege ili cvetajuci period.Pozdrav i hvala
 
15.12.2011
3
0
1
39
Nebih se htio pravit pametan, obzirom da nemam previše iskustva; ali čini mi se da ti treba nekakav mehanički tajmer, kojeg ne jebe što je nestalo struje, pa se ciklus nastavlja kao da se ništa nije dogodilo. To što nisu dobile svjetla na 15 minuta valjda i nije tako strašno, ako se ne događa baš svakih sat vremena, pretpostavljam.
Druga solucija, negdje na internetu sam naletio na growbox, sa cfl-kama, gdje je tip uključio nekakav uređaj koji se koristi kao power back-up za servere, pa ako nestaje struje, uređaj (kao neka baterija valjda) spasi stvar na pola sata ili koliko već energije stane u njega da pogoni svjetla i ventilatore dok se struja ne vrati.
Eto materijala za guglanje, sad je ostatak na tebi! =)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
bas obratno - treba mu digitalni tajmer koji ima svoju bateriju :icon_lol:
a ne mehanicki koji vrti dok ima struje.
al djaba je to jer pomaknit tajmer sat dva naprijed
je sitnica s obzirom na problem prekinutog dana/noci, pogotovo u cvjetanju.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@ludi skorpion

Kako misliš dešava se? To često!? Nije dobro ako je često.
Inaće, ako je nestalo jednom-dva puta, nije toliko strašno. Ako ti je svjetlo na mehaničkom tajmeru, namjesti ga ponovo i to je to.

@zlnzrn

To se zove U.P.S. uređaj, a služi tome da neprakidno napaja računala, kako nebi došlo do gubitka važnih datoteka uslijed nestanka struje. Ne znam dali bi ventilaciju održao, ali nekoliko cfl-ki bi mogao gurat neko vrijeme. Treba malo proučiti to detaljnije, ali radi cjene, teško da će se puno ljudi s time uopće pozabaviti. U svakom slućaju, nije loša ideja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.