Prešanje vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E ovako... Pri curingu se unotar hedova jednakomjerno rasproredjuje vlaga.. to je smisao postupka jel.. i onda kada su u teglama to otprilike izgleda ovako:



Tamnija polja su ona sa vise vlage u sredini hedova. i to se fion rasporedjuje jel


E sad kad bi vutru onako jako stisno, u biti spresho moja vizija je da bi to izgledalo ovako



i onda bi vlaga se na kraju vjerojatno brze (sto nije u biti tako ni bitno) ali mozda kvalitetnije rasporedila po vutri sto bi urodilo boljim rezultatima?


To je moje neko razmisljanje, ugl sto sam htio pitat jel ko tako radio i kakva su razmisljanja o tome?

Pis
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
presaju iskljucivo da smanje volumen kolko ja znam, za laksi transport, sverc i to...

ne vidim drugi razlog. u presu je lakse natrpat lisce i to kad je bud netaknut onda se tocno vidi kolko je triman i kako je to izgledalo
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja sam presao i ispalo je super, no ipak kako bongash kaze i meni je draze citav neostecen head imat ako nish drugo radi estetike, no ako se mora radi transporta, pakiranja itd. slobodno spresaj.. osim vizualnih karakteristika ostatak svojstava ostat ce isti napravis li sve pravilno.

Samo pripazi da presas tek nakon sto grancica heada cisto pucne jer u protivnom smatram da bi previse vlage ostalo zarobljeno unutar te "cigle" koju ces na kraju dobit, a time riskiras da ti se upljesni sve.. ako ti i bude malo suha vutra, lako se kasnije ubaci komad kore od limuna/narance unutra pa se to vrati u ravnotezu i rehidrira da bude ugodno za grlo :)

Eh da.. samo da napomenem jos da ne djelim tvoju viziju o rasporedu vlage sa gore navedenih slika.. Eventualno kako vrijeme prolazi ovisno o tome gdje se ta cigla nalazi vlaga ce se distribuirati na nacin da se uravnotezi sa okolinom.. znaci ako cigla bude hermeticki zatvorena stupanj vlage bi trebao bit u svim djelovima isti, isto vrijedi i za citave headove na prvoj slici pod uvjetom da su u tegli.

U slucaju da je vutra izlozena direktnim vanjskim utjecajima, onda ce se najveci dio vlage zadrzati u sredistu heada kako si na slici i prikazao, ali da i cigla ostane vani raspodjeljenost vlage u njoj trebala bi poprimit iste karakteristike kao da je malo veci head u pitanju (znaci ponovno najveca koncentracija vlage u sredistu kao na prvoj slici).
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma na ovim slikama gore sam ja nacrto kak to izgleda u pocetku.. dakle vlaga je u hedu, pa se dalje rasporedjuje.. tak sam to mislio..
Kad bi opet isho crtat na kraju bi sve trebalo bit iste boje jerbo je vlaga jednako rasporedjena posvuda..
Ugl, ja sam jedan dio tog spresho pa cemo vidit...
 

nocna_ptica

Aktivan Član
20.01.2008
78
1
0
31
sto se tice izvlacenja vlage iz cvjetova/listova...najbolje je nabavit si jednu posudu koja se moe zatvoriti i hermeticki isisati zrak iz nje. kada ste to nabavili, strpajte odredenu kolicinu opijata unutra, i po mogucnosti stavite polovicu narance/limuna (zbog okusa) i dvije krede (kreda-koristi se za pisanje slova po ploci u ustanovama zvanim skolama -.-' ) koja ce iz opijata nevjerojatno brzo izvuci vlagu jer vrlo lako upija istu. opijati nece biti osteceni sto se tice thca. i kredu obavezno mjenjati ako je moguce svakih tri,cetiri dana, tj ovisi koliko dugo ce vam susenje trajati.

:)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
dobro zasto to zoves opijat, podsjecas me na 92 i njihove nazive tipa opojna droga marihuana


brrrrrrrrrrr zima : )