Prebacivanje na novi server

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Za sve koje interesuje zasto danas nismo imali aktivan forum. Evo i obrazlozenja.

Naime server na kojem smo bili je zastario i pretrpan drugim sajtovima/skriptama. Ti drugi sajtovi su stvarali problem u sigurnosti vutra.org sajta.

Sada smo se prebacili na novu lokaciju u Amsterdamu. Takodje mi smo jedini na njemu tako da nece biti problema ovog tipa.


Ovom prilikom bi smo se zahvalili jednom anonimnom clanu koji je ukazao na problem. Smislit cemo vec neku adekvatnu nagradu :)


Moguce da neke stvari nece sljakati 100% dok se sve ne slegne. Ukoliko imate neki problem javite nam.





Ako vam se neko pozali da jos vidi stari server ili ako imaju problema sa redirekcijom. Neka urade slijedece:

http://www.howtogeek.com/howto/7406/speed-up-your-web-browsing-with-google-public-dns/

Vrlo jednostavno a radi odlicno jer mi nemamo problema sa sajtom nego njihov provajder jos nije presaltao na novi IP. Elem koristite Google DNS.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nyi3pi.jpg
kobaja
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam imao problema sa forumom, nisam mogao da udjem, pokazuje mi
da se upgrejd jos radi. prvo sto sam uradio je da sam u "run" kucao ovo "ipconfig /flushdns'',
i sajt je proradio ali kadam sam uso na chat odma se prebacilo na staro stanje i nisam mogao uci.
Onda sam u mozili obrisao cash memoriju i sad radi. eto, mozda nekom pomogne :)
edit. ovo samo proivremeno resava problem, morate uraditi dns google foru :D
start/network connections/properties/internet protocol/properties/use the folowing dns server adresses al ovo dole izaberes i kucas gore 8 8 8 8 a dole 8 8 4 4. to bi trebalo da resi problem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa