Predlozi za novu igru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Moj prijedlog: (sto saljivija i zabavnija) pjesma o vutri :costumed-smiley-027
Nije toliko "fensi" kao grafiti, ali moglo bi biti zabavno :p
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni se mnogo svidio odlazak vani. Po mom misljenju opet bi trebalo tako nesto da bude....nesto offline. Ionako visimo po kompjuterima lijepo je izaci malo vanka i odradit neku akciju. Mozda nesto malo konkretnije ovaj put. Nesto vezano za offline legalizaciju.

Nesto nisam idejan. Kad je growanje u pitanju ni tu nemam bas ideju. Legalizacija je definitivno najzapusteniji dio na forumu pa mozda bi mogli da usmjerimo novac od sponzora u tom smjeru. Tako sto bi clanovi odradili neki posao za legalizaciju i dobili nagrade za to. A sad sta bi to bilo :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit
03.07.2009
1.740
2.317
188
Vutragenjo je napisao(la):
lijepo je izaci malo vanka i odradit neku akciju. Mozda nesto malo konkretnije ovaj put. Nesto vezano za offline legalizaciju.

Pošumljavanje balkana "zelenilom"...daj genjo prošlo je doba Tita i radnih akcija :D!

Šalu na stranu. Slažem se, tribalo bi izaći malo vanka i nešto uraditi....samo mi se ništa ne vrti po glavi trenutno.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Slažem se,samo da ne stvorimo kontra efekt-da nebi više odmogli legalizaciji nego što bi doprinjeli i da mjerodavni nebi to shvatili kao vandalizam.Po meni je internet najmoćnije oružje za legalizaciju.
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Nece nama internet pomoci u legalizaciji kad su protiv vutre zapravo samo stariji konzervativni ljudi i sumnjam da puno njih zuji po netu, ali mi se svida ideja da ima veze s legalizacijom.

Moze npr. tko napravi najbolji video uradak vezan za legalizaciju..nebitno dali u medicinske svrhe ili industrijske..jednostavno legalize it video uradak..mozda netko i do TV-a dode :icon_lol: :icon_lol:
Osim toga bas se ovih dana razmisljam kako nikad nisam vidio film hrvatske proizvodnje o vutri..mogli bi mi biti prvi :D Eto jedan prijedlog..imam ih jos, ali zasad da vidimo kak ce odaziv biti na ovo :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
super ideja,film hrv.proizvodnje :cool44: ...jedino se bojim da ga jaca nebi zabranila,naravno,ako prezivi izbore :icon_twisted:
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Prezivit izbore nebi smjela..nadam se da masa nije toliko mutava!! :D

Ja vec imam neke ideje za taj film..jos samo neka bolja oprema za nagradu da me ohrabri i ponese putem prosvjetljenja nase konzervativne drzave :icon_lol:

Samo bi se trebala odredit pravila kakav film treba da bude..u smislu koliko dug i bez recimo vandalizma ili huliganstva..neki smiren poucan film o vutri (medicinska ili indutrijska) da ljudima nadam se promjenimo pogleda (ili barem damu pokoju informaciju koju nisu nikad culi) na tu STETNU DROGU marihuanu....aaaaaaaaaaaaaaaa :icon_lol:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
malo pretjerujete....kakvi sad film...kamera ovo ono? pa ko bude za to da love? neki homemade uradak sa nekim isječcima, novinskim člancima itd....promocija vutre foruma i growanja preko youtube videa? možda tako nešto....inače raditi ozbiljan film? hvala ali nemam ja baš vremena za to a ni nvesticijskog fonda....
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
ma na to smo i mislili Tropico..kazemo film onako samo..da da video uradak ko sto sam u prvom postu napisao..znaci da se nesto edukativno sklepa i na youtube..mozda i do tv-a stigne :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ako to uspije, kasnije se može napraviti jedan veliki collab ( skup svih radova u jednom ) i imamo neki mini filmić, Balkan Marijuana Legalization video :))
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Daaaaaaaaaaa..hebena ideja SiD :bis:

Sad sam zabrio gotovo je..idem dokumentarce gledat i bit kreativan :rofl: .. No uvijek pozivcanim od dokumentaraca, isprovociraju me sve te ruzne istine i onda dode do :crash:

I da SiD .. Balkan Marijuana Legalization video - sponzored by Vutra.org :bis:
 
20.10.2011
12
0
0
34
derataur je napisao(la):
super ideja,film hrv.proizvodnje :cool44: ...jedino se bojim da ga jaca nebi zabranila,naravno,ako prezivi izbore :icon_twisted:

A sta je sa ostatkom balkana? :/ :)

Ja sam misljenja da bi trebalo napraviti "nagradnu igru" na temu aktivizma oko legalizacije uopsteno....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Moj predlog bi bio: Ko okaci neki referat sa "dokazima" o uticaju nase drage biljke na neke bolesti je pobednik.
Naravno ne iz stomaka nego sa dokazima posto na netu ima sve vise i vise doktora naucnika koji pisu o pozitivnim stvarima.
Izaberes neku studiju, clanak ili slicno napravis dobar uvod i prevedes taj isti i posle zakljucak.
Misljena sam da bi to pomoglo stranici vutra.org mnogo a i u obrazovanju ljudi.
Prosla je bila super promovisala se stranica sa grafitom e sad onaj koji dodje na stranicu bio bi odusevljen sa ( naravno kada bi ih bilo ) prevedenim referatima od tih ( tamo negde ) slavnih lekara i naucnika. Jeste puno posla ali bi vredelo svaki ulozeni minut. Mozda da svako ko hoce da ucestvuje prvo objavi temu koja ce biti u njegovom referatu ( od tog i tog doktora ) da nebi doslo do dupliranja, tako da ako vec neko pise o tome onda ti moras nesto drugo izabrati.
Sigurno nebi bilo lako a i prevesti strucan tekst je tesko ali i nagrade su primamljive ko ih nebi voleo? ;)))))
Prije igre se donesu pravila sta ce se i kako ce se bodovati i teraj.
A stranica bi bila bogatija sa izvorom informacija o lekovitim svojstvima nase drage biljke.
 
20.10.2011
12
0
0
34
Prvi mislim da guranje neke medical marihuana price uopste nije resenje,realno, 90% nas je konzumira u rekreativne svrhe....
Oduvek mi je bilo uzaaasno iritantno bilo spominjanje "medical" dela kada je rec o legalize aktivizmu..Moze ona da leci i sidu i rak i sve bolesti ovg sveta, ali dzaba kad predrasude i pogresna shvatanja oko rekreativne upotrebe.Mislim ciste glupsotni....
Sustina price je uporediti je sa alkoholom, i duvanom pre svega, pa onda i sa ostalim stvarima koje su legalne a visestruko uzasnije,izneti cinjenice i ukazati na predrasude....

Drugo,mislim da su modovi vec lepo rekli da zamisljaju nesto sto ce biti "aktivizam uzivo" a ne nesto sto radis kuci na kompu ili zatvorenu u sobi....
 
15.09.2011
21
1
0
38
DEDE je napisao(la):
Pozz

Moj predlog bi bio: Ko okaci neki referat sa "dokazima" o uticaju nase drage biljke na neke bolesti je pobednik.
Naravno ne iz stomaka nego sa dokazima posto na netu ima sve vise i vise doktora naucnika koji pisu o pozitivnim stvarima.
Izaberes neku studiju, clanak ili slicno napravis dobar uvod i prevedes taj isti i posle zakljucak.
Misljena sam da bi to pomoglo stranici vutra.org mnogo a i u obrazovanju ljudi.
Prosla je bila super promovisala se stranica sa grafitom e sad onaj koji dodje na stranicu bio bi odusevljen sa ( naravno kada bi ih bilo ) prevedenim referatima od tih ( tamo negde ) slavnih lekara i naucnika. Jeste puno posla ali bi vredelo svaki ulozeni minut. Mozda da svako ko hoce da ucestvuje prvo objavi temu koja ce biti u njegovom referatu ( od tog i tog doktora ) da nebi doslo do dupliranja, tako da ako vec neko pise o tome onda ti moras nesto drugo izabrati.
Sigurno nebi bilo lako a i prevesti strucan tekst je tesko ali i nagrade su primamljive ko ih nebi voleo? ;)))))
Prije igre se donesu pravila sta ce se i kako ce se bodovati i teraj.
A stranica bi bila bogatija sa izvorom informacija o lekovitim svojstvima nase drage biljke.

Sve ove ideje sa filmicima i legalizacijom stoje, samo sta mi se cini nekak da to nije tema za nagradnu igru posto realno gledajuci, ovo sta je DEDE napisala je vrhunska ideja, samo da bi bio i vrhunski proizvod na kraju treba jako puno vremena uloziti i nekak bi rekao da je to vise neki projekt koji bi i mjesecima trajao da to bude onako kako spada, da nebude neki spotic sa neprovjerenim informacijama i pljugerima koji bi postigao kontra efekt..

Valjda me se moze razumjeti...
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
NJBJS_Radovan je napisao(la):
Prvi mislim da guranje neke medical marihuana price uopste nije resenje,realno, 90% nas je konzumira u rekreativne svrhe....

Buraz buksat cu se jos 5o godina i pusit ko neki mis, ali kome je "lijek" zaista potreban neka ga ima pravo koristiti!

NJBJS_Radovan je napisao(la):
Sustina price je uporediti je sa alkoholom, i duvanom pre svega, pa onda i sa ostalim stvarima koje su legalne a visestruko uzasnije,izneti cinjenice i ukazati na predrasude....

S tim se slazem, no ja bih pruzio ipak malo vise informacija od usporedbe s duhanom, alkoholom.
Ako zelimo legalizirati maricu, moramo ovim nasim mutavim politicarima pokazat da to moze donijet i neku paricu. :fun_61:

No gubim i ja volju za ovu temu, preopsirno je to polje informacija da se napise ili radi neki video..sve bi to bilo nepotpuno ili sto kaze indijanac neprovjereno i kontra produktivno.

DEDE - mislim da zaboravljamo ovaj dio "van boxa" :icon_lol:

Neka nova ideja ljudovi? :icon_mrgreen:
 
20.10.2011
12
0
0
34
@Monk:

Ali opet,ti nemozes da koristis "medical" argumente ako se boris za legalizaciju za rekreativnu upotrebu.
Ako je ono za sta se ti boris,legalizacija u medicinske svrhe,onda ok, ali bilo kako bilo to su dve razlicite stvari.

Bilo kako bilo u vecini Evrope (a i sire) se tolerise (tj na sudu se zazmuri na jedno oko) kada je upitanju grow ili posedovanje za medicinsku upotrebu.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Kada bi nasi roditelji, baba, deda, rodjaci bili upoznati sa lekovitim svojstvima biljke ( potvrdjenim od nekog dr.pr.mr. ) poceli bi da razmisljaju drugacije. I prije bi pali stereotipi da je to opasna droga il prva stepenica ka necemu tezem.
A ti bi u svom zakljucku na kraju referata mogao da pises sta hoces ( uporedjenja tipa alkohol, cigare, tvoje misljenje ).
Da to su skroz razlicite svari ( medikal i rekreativa ) ali ima bolji pocetak kad sednes da pricas sa tvojima ( mama te pita sine zasto uzimas drogu ) i imas da im pokazes da "pogledaj ovaj doktor, naucnik itd tvrdi il dokazao o lekovitom dejstvu". Pa ce da se zapitaju svi ( koga interesuje ) dalije to moguce. Ovo nije moje misljenje posto sam ja to sproveo sa svojim roditeljima. Pokazao im sta misle neki ljudi koji imaju mnogo jeke skole. Verujtemi trebalo je par godina da promene stereotip. A najvise su poceli da menjaju misljenje kada nam je oboleo jedan clan sire familije. Zato sam i predlozio ovu ideju jer sam je sproveo sam i imao uspeha nisu skroz promenili ali je pao stereotip ( kod svojih roditelja ). A ovako ako se sprovede moja ideja imati sve na jednom mestu i sa prevodom ( dokazima ).