Predstavite se Vutra Forumu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.10.2022
41
106
33
37
POzdrav svima !
Mozda nisam bas sjajan u ovome da se predstavim ali cu pokusati , jer mi se cini da je sjajan community ovde pre svega !Znaci pre nekih godinu i po dana
sam promenio drzavu stanovanja i eto imao sam srece da promenim drzavu i na sjajnu geografsku sirinu , duzinu , ali takodje da to bude pogodak sto se tice i legalizaciuje .
Nemacka gura kako treba cini mi se da ce to sve biti ok i veoma brzo .
Imam 35 godina , i nadam se svom prvom grow .u
Registrovao sam se jos pre pet meseci , ali kako se ideja o mom prvom growu blizi i postaje realnija vratih se na forum gde sam vec samo citajuci puno
naucio , a nadam se u budecem vremenu kad sve legne na svoje mesto sa mentorom (ukoliko uspem ga nadjem kada budem spreman ) imati uspesan grow.
Puno pozdrava.
 
25.04.2010
7
30
13
Pozdrav svima! :D
Krenula se registrirati i vidjeh da vec jesam dugo tu. Znam da nije pohvalno, al bolje da ne pisem nista negoli gluposti na krivom mjestu. A zna mi se dogoditi. :)
U svakom slucaju, na svako svoje pitanje nasla sam odgovor, tako da obrni-okreni ...najbolji sajt za informacije....hvala.
I nema konkurencije goooodinama...:clap::
Jedino kako ja mogu pomoci je donacija jer sve sto znam i primjenjujem tu sam naucila. Ima li koji jednostavniji nacin u danasnje vrijeme mozda?!? Al nasla sam post, idem po redu...
Pozdrav svima sa obale :):sun2::respect:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav i dobro nas opet našla :D Želimo dobrodošlicu. Vec kad pitaš, postoji način za donirati organizaciji. Nažalost ili na sreću, to je i dalje samo putem krypto. Ono sto je razlika od 2015. Kad je uvedena donacija, je da se kripto poprilicno lakše kupi nego prije nekad. Zivila! :rasta: E da, prepruka obnoviti znanje :)

 
02.10.2023
18
93
13
Evala svima,
45 god.,dolazim iz Dalmacije (Split) i dugi niz godina uživam u blagodatima nama svima cijenjene biljke.
Dugo vrimena sam radi prirode posla više bia u stranom svitu nego doma.Sad kad sam napokon doma za stalno,mogu se posvetiti cijeloj ovoj priči kako i priliči.
Sve pohvale svima na forumu, šta nesebično djele znanje i stečeno iskustvo.

Sve vam cvitalo
 
28.12.2021
8
6
3
Pozdrav svima. Imam 22 godina, relativno sam mlad al mnogo volim VU, nemogu lagat. Forum pratim sigurno zadnje 3, 3 ipo godine, a uclanio sam se naknadno, jer nisam mogao otvarat slike haha. Prvi put sam se uclanio na forum prije 2 godine jer sam planirao napravit svoj prvi grow jer me ubilo u pojam pusenje albanke i prevare ovih lokalnih dilera. I taman u meduvremenu dok san gradio znanje i priprema teren nasa sam dilera koji je prvenstveno bio COVJEK prije dilera. Znaci do ima 2 mjeseca dana san stalno pusia tu travu i bila mi je stvarno ajmo rec najbolje sta se moze kupit. I uglavnon sad ovi veliki ulovi kad su se izdogadali na dalmatinskom podrucju vise nemogu nac nista da valja. I jos sol na ranu koju sam dobio je, da sam cuo na par razlicitih mjesta da je ovo sve sta sam do sad pusio neko polivano smece. Uglavnom da prijedem na stvar i da kazem najveci motiv javljanja nakon 3 godine listanja foruma. Nemogu se vise dvoumit jel to valja sta pusim ili nevalja. Zivim sa starcima, koji su prestaromodni i u kuci jednostavno nemam nikakve sanse za sadit. Planira san kupit ac infinity gotov grow box, iznajmit stan taman da imam za siljit đointe, i u njega stavit 4 biljoze u 1x1 m2 i da za 3 mjeseca budem siguran da nepusim polijevanu VU. Ovako kad to sve zbrojim na papir me ispadne svejedno duplo jeftinije nego mjesecno kupovanje “polivace”. Prelista sam cijeli forum ako bi me neko mogao uputit na neku temu o plusevima i minusima kod stanova tijekom growanja. Primjer dvoumim se jel mi potreban 2 soban stan i da to odvojim u drugu sobu, ili se sa gotovim growboxovima moze u potpunosti rjesit taj miris i da se necuju ventilatori ni nista, te da moze ic u jednosobnu garsonjeru. Stvarno nemam nikakvog iskustva a ovo mi sve vec lagano ubija glavu, mjesec dana bar “polivacu” nisam zapalio, sve neke albanke,hybridi, splacine, ocito se moram bacit na posao sto prije. Ako me neko moze uputit u neku drugu temu di mogu pitat jos neke gluposti stvarno bi bio mnogo zahvalan. I stvarno bi htio pohvalit comunity, nevjerojatno je, da u 21. stoljecu od svih mjesta na svjetu, na internet forumu 99% ljudi budu kraljevi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.326
9.853
256
@Sp180 dobro nam došao!
Ha vidi ovako, potpuno se rešiti mirisa je teško (ali ne i nemoguće), ako ništa drugo kad otvoriš šator u cvetanju čuje se pa se čuje :)
Neki kultivar više, neki manje. Dobar filter i dobra turbina reše posao, i bez toga nema planiranja
Takođe što jači ventilator uzmi, pa smanji obrtaje - i biće znatno tiše
Ja sam protiv indoor gajenja u iznajmljenim stanovima, zato što ovde kod nas (SRB) su gazde takve da svako malo nenajavljeni dođu i njuškaju šta radiš, prosto je tako, i ne vredi menjati bravu i slično, opet moraš da ga pustiš unutra..a vazda sumnjaju u sve živo..
ali ko ima uslova, ili vidi da će ga stanodavac ostaviti na miru, samo napred :)
 
28.12.2021
8
6
3
@Wendigo hvala prijatelju. I ja sam bio protiv toga svega i nisan se tia bakcat sa tim, al nemam izlaza vise hahaha. Volim pusit iskreno nezelim si to oduzet, a ocito nigdi nista nemozes kupit da valja. Zato san i tia malo prodiskutirat sa clanovima na forumu kako mi je najbolje to odradit. Mislim se mozda nac neki dvosoban stan pa i ako udu gazde u tu jednu sobu ga nepustit nikako, neznam, razmatram ovo malo opcija sta imam kako da odradim nesto cisto da imam za osobne potrebe.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobrodošao.

Ako možeš podnijeti, dvosoban. Ako je jednosoban, znaci da je box u spavaćoj. 1x1 Nemozes sakriti u ormar znaci idealno dvosoban. S tim da sam ja growao i u garsonjeri. Nema previše efekta na biljke same, vise na to a kim se družiš i tko ti dolazi kući.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sp180 and RAOZA.
28.12.2021
8
6
3
Hahahah, ma di cu se jos sa njima borit. Nista, probat cu izborit neki stan, po mogucnosti da znan gazdu, sto posto sam si zacrta da nikog necu dovodit tu, nece bit nikakvi derneci nista. Ni spavat tu necu. Samo doc obic biljoze, zasiljit koju cisto da su svjesni da sam tu, i daj boze da nebude nikakvih problema. Jedino sta mi je problem sta nikad nisan cuo te ventilatore, jel se to moze usporedit sa pc ventom ili onim stupnim ventilatorom, koliko su bucni?? Dok ne otvorim box miris se nebi niti malo smio osjetit, jesam u pravu ili??
 
04.03.2024
7
18
3
41
Pozdrav svima iz Nemačke, kao i kolega @dedeor sveže sam se preselio, i ako ova priča o legalizaciji od 1.4. zaista prođe planiram da se posvetim sopstvenom uzgoju.

Inače prolazi 25a godina kako pušim a da nikad u životu nisam imao svoju travu. Nekad iz straha, nekad zbog manjka vremena sve se svodilo na daj da nađem nekog da mi stabilno završava. Nekad to bilo lako a nekad đavolski teško. Realno nekad sam bio i sirotinja i dobro se sećam perioda kad se nas 6 nađemo i ne možemo skupiti 500 dinara za pola grama trave nego sa 470 krećemo do dilera, pešačimo 6,7 km i molimo boga da nas ne naduva ******.

Da ne zvučim više kao oni što su pešačili u školu 40km uzbrdo i vraćali se 40km iz škole isto uzbrdo, došao sam ovde da upijem znanje, preporuke i savete kako da od 01.04. najbolje i najprostije uzgajam tri biljke maksimalno po turi i da pri sebi imam ne više od 50 grama kvalitetne trave koja će se puši par puta nedeljno. Idealno da se spurnjam, upalim EU4 i po nekoliko sati u komadu sa piratima trolujem celu planetu. Ili za neku laganu šetnju ili vožnju biciklicom po nemačkim šljivicima i livadama. Uglavnom solo, još nisam nikoga ovde upoznao sa kim bih delio kvalitetno vreme. A i što sam matoriji sve mi teže socijalizovanje ide realno.

Toliko za sada, još jednom pozdrav i do sledećeg pisanja!

P.S. za forum znam dugo vremena, sigurno ima 15 godina kako sam napravio prvi nalog i čitao o vanjskom uzgoju, od tada nisam posećivao i setim se pre neki dan da proverim da li postoji i da pročitam koju pametnu, kad ono, biser
 
Poslednja izmena: