Preflowering

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Poslje 2 tjedna starosti biljka počinje pokazivat spol najčešće ženski ako do tada nema spola i produži se do 3,4 tjedna starosti, onda je veliki slučaj da bude muško ili hermić. (govorim za vegetaciju i preflowering, makar svijetlo bilo 24sata upaljeno bilo kojeg spektra)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
f0rmnp.gif
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
crobigg je napisao(la):
Nije istina, ima nešto što se zove preflowering. Poslje 2 tjedna starosti biljka počinje pokazivat spol najčešće ženski ako do tada nema spola i produži se do3,4 tjedna starosti, onda je veliki slučaj da bude muško ili hermić. .
za preflowering se slazem, a ova teorija o tome da posle 2 nedelje pokazu pol samo moze da zbuni nekoga i iskreno prvi put cujem za to od tebe, zato nemoj da lupas ako nisi upucen jer ce neko od 'svezih' clanova da uci iz bas ovog dnevnika.
biljka moze da bude u vegetaciji mozda cak i vecno a tek na rezimu svetla 12svetlo/12mrak pokazu pol (postoje razni rezimi ali kad se noc produzi biljka pocinje cvetanje) nemoj da se uvredis ali pricas gluposti, cak ni automatici ne pokazu pol za 2 nedelje (mozda postoji neki, nisam siguran)
Edit: i u vecini slucajeva prvo muske biljke pokazu jaja pre nego cure dlacice :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
crobigg je napisao(la):
Nije istina, ima nešto što se zove preflowering. Poslje 2 tjedna starosti biljka počinje pokazivat spol najčešće ženski ako do tada nema spola i produži se do3,4 tjedna starosti, onda je veliki slučaj da bude muško ili hermić. (govorim za vegetaciju i preflowering, makar svijetlo bilo 24sata upaljeno bilo kojeg spektra) Ovo na slici ti je muška biljka ili hermić.

ovo prvi put cujem a ako je istina, mi smo onda svi bili u zabludi. Bezveze cekali cvjetanje da vidimo sta je sta ....ili te netko naljutio pa pises nebuloze;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bimbalica je napisao(la):
ma si ziher?



Uploaded with ImageShack.us

Za ovu biljku bi rekao da je muško, ali svakako je ostavi još par dana da se konkretnije izjasni.
Predlažem i da modovi premjeste ovu interesantnu razmjenu teoretskog znanja i praktičnog iskustva u odgovarajući topic da ne spamamo čovjeku dnevnik. :)
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
onda ja desetak godina uzgajam paradajz umjesto kanabisa u boxu, ispričavam se :) sarkazam!
nije mene nitko naljutio šta vam je, ne morate se složit samnom, a treba svaki dan pogledat biljka i vodit kvalitetan dnevnik da bi znali da se kroz 2 tjedna u prefloweringu izbace pistile. ukoliko tad ne pokažu znaći da je pod stresom i izbace se jaja.
čovjek nije prebacio u 12/12 a pokazala se jaja? kako mi to objašnjavate?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Preflowering ili prva dva tjedna cvjetanja,da tu svi mozemo odrediti spol.Prva dva tjedna zivota biljka naraste 20-ak cm i to je prije predvegetativno stanje nego preflower i ako tu otkrijes spol onda posjedujes neke posebne moci:)Ja sam zadnjih par godina posvecen uzgoju,zabrinjavajuce i gotovo sam siguran da je prepoznavanje mission-inposible a ako postoji nekakva shema,nauci nas.pokazi,dokazi i imas od mene rep+ kada god se sretnemo.Bimba sorry na offtopicarenju. Radi se konkretno o biljci iz ovog dnevnika tako da i nije neki offtopic.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
budemo čovjeku dnevnik ukakili. ja bi htio da mi se modificira ili obrišu postovi ovdje jer imate prave nove korisnike ćemo zbunit, ali svaka apsolutna svaka biljka (kanabis) koji sam growo u boxu, nakon 2 tjedna života je pokazala pistile i bila ženska do kraja growa ona koja nije pokazala utih 2 tjedna života ništa pokazala je za 3,4 tjedna života jaja, nikad automatike nisam uzimao, tako da je to isključena opcija... i tako desetak godina. znam što pričam i kako sam određivao šta mi ostaje šta ne. ili me toliko biljke vole pa krenu u prerani preflovering ili nešt. ili je tolika slučajnost da sam u tih deset godina pogodio baš takvu genetiku. ne bi pisao gluposti ako ne znam, uostalom vidite mi po postovima da nemam puno jer ne trkeljam gluposti ako ne znam. znaći shema: držim mjesec dana 24 sata 6400K ženku 2 tjedna starosti i evo pistila.. ženka je sigurno i držim ju još dva tjedna i onda prebacujem na cvjetanje, zadnjih tjedan dana (vege) pistila ni nema ili su se osušili, ulaskom u fotoperiod nakon par dana opet rastu pistile.
shema 2: domaćica držim 24 sata 6400K 2,3 tjedna nema ništa, nakon par dana ulaskom u 4. tjedan jaja vidim.. ostavljam još malo jer inače da jaja idu prije ženskih spolova, dobra 2 tjedna držim a nutra sve puno jaja ženskih ni nema... e sad da jaja uvijek prije ženskih dolaze i nije pravilo! a to se događa kad biljka doživi neki stres: shema 3. domaćica; 24 sata 6400K nakon 2 tjedna pistile nekon 4 tjedna taman kad mislim prebacit u cvjetnju evo jajana... prebacujem u cvjetnju i ostavljam 2 tjedna jajana sve više pistile više ne rastu... stres.
ja se stvarno ispričavam na off topicu!
 

Bimbalica

Aktivan Član
14.11.2012
61
38
18
38
nije offtopic, nego razmjena iskustava i znanja. Hvala na informacijama.
ovo što sam slikao je domačica a ne fem. sjeme pa je bilo za očekivati koje jajana.
zato sam ih stavio više da ako bude koja muška da svejedno imam backup biljke.

danas sam zalio svaku sa oko 0,4 L otopine PLANTELE za ukrasno bilje, NPK 14-7-21

sve je počelo doma mirišati na biljke i listovi su prestali žutiti jako, one pjege žute od kad sam digao lampu.
također dobile su prije 2 dana otopinu MEGMINA (mineralno gnojivo) na list.

Jedan prijatelj uzgajivač koji i sam vodi bitku sa maminim tumorom maternice mi je poklonio 3 ml ulja pa sad isprobavam kako to djeluje na tatu.
razmišljam da prije pokrenem cvjetanje (12/12) čisto da dobijem prvu dozu ćim prije jer se tati stanje pogoršava.

budem sutra neke slike puknuo
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
da sada neostanes zbunjen nakon ovih postova gore.U praksi se spol neraspoznaje do samog cvjetanja,znaci dok neprebacis na 12/12 sto bi ti ja savjetovao posto imas regular sjeme bla,bla U prva dva tjedna +-koji dan... cvjetanja biljka pokaze spol.U slucaju da ti je rezim 12/12 od pocetka onda ce ti spol pokazati u prva 2-3 tjedna.Mozda se i moze ranije prepoznati,tko zna vjerovatno za to treba iskustvo_Ovaj nacin je provjeren i pouzdan.pozz......i daj molim te objasni ovo-
danas sam zalio svaku sa oko 0,4 L otopine PLANTELE za ukrasno bilje, NPK 14-7-21
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Bimbalica je napisao(la):
razmišljam da prije pokrenem cvjetanje (12/12) čisto da dobijem prvu dozu ćim prije jer se tati stanje pogoršava.

Sad su negdje u 3. tjednu jel? Nakon 20-tak dana vege, može se krenut lagano na cvjetanje. Taman dok procvatu, bit će mj. dana stare. Po mojem iskustvu, sasvim dovoljno ;)

:wave:
 
14.01.2013
48
215
0
45
Noord Holland
opa cupa je napisao(la):
U praksi se spol neraspoznaje do samog cvjetanja

Ovo gore je netočno.Postoji period predcvijetanja koji se,zavisno od sorte,javlja nakon cca 4 tjedna vege režima svijetla.Za dva tjedna nisam nikad vidio predcvijetove,dovoljno jasne da bi na konto toga cepao:)
Predcvijetovi se pojavljuju na čvorištima i jasno se vidi šta je šta.
Kao što se vidi na slici koju je postao Power....

Bimbalica,sretno sa svime!
 

Bimbalica

Aktivan Član
14.11.2012
61
38
18
38
Momci, capnuo sam ga...da ne unosi razdor u naše redove.
Pogledao sam po netu i to su predprašnici mali ne razvijeni.
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ja sam uocavao posle dve nedelje ali kad je rezim svetla 12/12 od starta,i to nema dlacica nego se samo vidi da nije mudo nego vise lici na zelenu iglicu tek kasnije posle trece nedelje se lepo vidi da ima pistile,u vege fazi u drugoj nedelji je cista zabluda.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Katsu je napisao(la):
Ovo gore je netočno.Postoji period predcvijetanja koji se,zavisno od sorte,javlja nakon cca 4 tjedna vege režima svijetla.Za dva tjedna nisam nikad vidio predcvijetove,dovoljno jasne da bi na konto toga cepao:)
Predcvijetovi se pojavljuju na čvorištima i jasno se vidi šta je šta.
Kao što se vidi na slici koju je postao Power....

Bimbalica,sretno sa svime!

O cemu vi pisete ...kakav period predcvjetanja...vegetacija moze trajati u nedogled...predflowering je period od cc 2 tjedna pred cvjetanje.Znaci od momenta kada prebacis na 12/12 dok neizbaci pistile...to je predflowering .Kakav predflower u vege fazi o cemu pricas? Ima na nasem forumu growera sa regular sjemenom pa daj pomozite ljudima ,prepoznajte mudonje da ih decki nedrze bezveze u boxu ako ih mozete tako rano prepoznati.evo par dnevnika...............https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/11864-1-grow.html...........https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/11520-pc-grow-cfl.html................https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/11766-cfl-homemade-box-zbrkamon.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Orange14 and roower

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
bimbalice ova biljka je muzko tu nema dileme,neces da pogresis nista i da je odmah izbacis,ali zbog svoje sigurnosti ostavi da se uveris,100% sam siguran.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam biljku drzao na 18/6 54 dana a preflowera nigde, nikako se nije moglo zakljuciti da je zensko tek kad sam stavio 12/12
posle nekih 12-13 dana su izasle pistile i tad saznao da je zensko a rec je o fem semenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@