Preflowering

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
M a n d o r je napisao(la):
predcvijetanje je kratko razdoblje koje traje od jednog do dva tjedna. Rast biljke usporava se i biljka počinje novi program rasta zapisan u njezinim genima. Dolaskom jeseni smanjuje se broj sati dnevne sunčeve svijetlosti, te hormon cvjetanja prelazi kritični nivo i potiče biljku na cvjetanje. Biljka hormon cvjetanja proizvodi od početka svoga rasta u noćnim satima, no kako su dani u proljeće i ljeti duži, on ne prelazi kritični nivo. Hormon cvjetanja vrlo je osjetljiv na svjetlost, te se on pod utjecajem svjetla raspada

To i nije baš točno. Florigen (hormon cvatnje) je još uvijek hipotetski hormon, on zapravo postoji, ali ne sastoji se od samo jedne komponente nego od različitih hormona i proteina (od kojih je FT protein po novijim istraživanjima dosta bitan) koji u određenom omjeru započinju cvjetanje. Evo ovi Long-Distance, Graft-Transmissible Action of Arabidopsis FLOWERING LOCUS T Protein to Promote Flowering su uspjeli cjepljenjem FT protein iz jedne biljke prebaciti u drugu i ova druga je procvjetala, tu je riječ o Arabidopsis thaliana, na njoj se radi većina istraživanja.

Evo tu Florigen - Wikipedia, the free encyclopedia možeš vidjeti da se 12 sati od zore počinje stvarati COmRNA, a iz nje CO protein koji onda potiče stvaranje prije spomenutog FT proteina. E taj CO protein je stabilan samo na svjetlosti, tj. najveće koncentracije može dostići uvečer za dugog dana. Napominjem tu se radi o Arabidopsis thaliana koja je biljka dugog dana!
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
maverick je napisao(la):
To i nije baš točno. Florigen (hormon cvatnje) je još uvijek hipotetski hormon, on zapravo postoji, ali ne sastoji se od samo jedne komponente nego od različitih hormona i proteina (od kojih je FT protein po novijim istraživanjima dosta bitan) koji u određenom omjeru započinju cvjetanje. Evo ovi Long-Distance, Graft-Transmissible Action of Arabidopsis FLOWERING LOCUS T Protein to Promote Flowering su uspjeli cjepljenjem FT protein iz jedne biljke prebaciti u drugu i ova druga je procvjetala, tu je riječ o Arabidopsis thaliana, na njoj se radi većina istraživanja.

Evo tu Florigen - Wikipedia, the free encyclopedia možeš vidjeti da se 12 sati od zore počinje stvarati COmRNA, a iz nje CO protein koji onda potiče stvaranje prije spomenutog FT proteina. E taj CO protein je stabilan samo na svjetlosti, tj. najveće koncentracije može dostići uvečer za dugog dana. Napominjem tu se radi o Arabidopsis thaliana koja je biljka dugog dana!

oprosti,ali daj reci koji dio riječi ili rečenice ti ispravljaš,stoned,pa zato pitam jer je te sad ništa ne kužim,il doću sutra pa napravit EDIT:
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
M a n d o r je napisao(la):
oprosti,ali daj reci koji dio riječi ili rečenice ti ispravljaš,stoned,pa zato pitam jer je te sad ništa ne kužim,il doću sutra pa napravit EDIT:

Hehe (pre)kompliciram, ma ova implikacija da je jedan hormon i da se raspada na suncu. I onda:google2: da vidim otkud ti taj info i ispadne da je iz teksta koji je kao o paradajzu s stranice jednog našeg growshopa, to zvuči dobro, ali je zapravo banaliziranje.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne znam tko je izmislio taj pojam preflowering, i kako su svi pali na to...
Jedno je kad si 12/12 i dođe pistil (dakle 1. dan od pojave pistila je cvatnja odmah), ili ako imaš vegu pa biljka pokaže spol.

Nema preflowera nikakvog, zanemarite taj pojam, moj savjet samo dakako.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E to bi bilo ok za reći, da, ali zar je to bitno?

Kad vidiš kristalizaciju na biljci računaš 21. dan cvatnje, a ako si zapišeš kada si vidio prvi pistil, uvidjet ćeš da se to desilo (otprilike) 21 dan ranije. I to je to.
Vegetacija je ionako prejednostavna da bismo ju komplicirali nekim "preflowerom".
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
maverick je napisao(la):
Taj "fenomen" se naziva preflower.

Koji se navodno dogodi u malo ekstremnijem svjetlosnom rezimu 24/0 kazu neki i 20/4 uglavnom je to zanemariva cinjenica ali nije na odmet znati;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Tarki je napisao(la):
ili ako imaš vegu pa biljka pokaže spol.

Nema preflowera nikakvog, zanemarite taj pojam, moj savjet samo dakako.
A kako bi onda nazvali taj period ? "cvjetanje al ne pravo nego ono malo prije, dok je u vegi" ?
Ili jednostavnije pred-cvjetanje ili ti preflowering phase kako se i inače naziva u stručnoj literaturi i to ne samo kod kanabisa.

Kakvu smisao ili dobit imamo zanemarivanjem činjenica? :maryjane:
Možemo tako zanemariti većinu stvari vezanih oko uzgoja, osim temperature, vode (ph), gnojiva i svietla praktički ništa drugo nije toliko bitno.

http://howtogrowmarijuana.com/wp-content/uploads/2011/01/marijuana-pistils.jpg

Preflowe.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
He-man nedogadja se cesto.Ustvari vrlo rijetko koliko sam shvatio i to ne u rezimu koji vecina koristi 18/6 vec 24/0 ili 20/4.Sto Tarki kaze da nekompliciramo vegetaciju koja je jednostavna ali je vrijedna informacija i dobro je znati.Sorry ako sam se opet zakacio za taj preflower.Nisam ni tvrdio da nepostoji samo sam preflowerom smatrao onaj period od kada je na 12/12 pa dok neprosvjeta ono pravo.Pozz i NHF
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Tarki je napisao(la):
Vegetacija je ionako prejednostavna da bismo ju komplicirali nekim "preflowerom".

Jeste jednostavna, ali pojava preflowera nije tako rijetka, pa zašto nebi raspravljali o njoj, ipak je ovo forum o toj konkretnoj biljci. Osobno volim pisati o fiziologiji i podjeliti nekakva znanja i razmišljanja, a ova tema mi je i puno bolja i zanimljivija od desetaka drugih koje se nalaze na forumu i nemaju veze s biljkom. Ipak to je samo moje mišljenje, pa ko voli nek izvoli.

Nevelim da je ova tema materjal za nekakav osnovni vodič o uzgoju, ali kaj sad budemo sami cenzurirali nepobitne činjenice, wtf??

opa cupa je napisao(la):
Koji se navodno dogodi u malo ekstremnijem svjetlosnom rezimu 24/0 kazu neki i 20/4 uglavnom je to zanemariva cinjenica ali nije na odmet znati;)

E, nhf, al ovo opet nije točno i nikakav ekstrem nije potreban, ovo se događa i pod normalnim 18/6 režimom... Čak neki vele i daje češće pod 18/6, a evo i link Pre Flowering Growth Stage
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
cetvrta strana teme, svaka cest, nepobitno je da preflowering postoji, ali koliko sam skontao s pocetka teme, kada sam je prebacivao, zackoljica je da li se javlja vec nakon 2~3 sedmice vegetacije a na rezimu iznad 12/12, sticem utisak da tu nema finalnog zakljucka, no razvijajte temu dalje, ne moze da skodi, a koga smara nek' ne cita ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja sam u Sativama vec duze vremena. Haze me fascinira i uvijek mi je vege.8tjedana minimalno Fem. menke obavezno.Vjerovatno je to razlog zasto nisam previse obraca paznju na tu fazu kada biljka postaje spolno zrela.Sigurno da to postoji i nema dileme oko toga e sada taj period (preflower) je genetski predodredjen znaci neuvjetuje ga svjetlosni rezim. Sto je mene bunilo prije par dana i bio sam siguran da ga mi pokrenemo prebacivanjem na 12/12.sada mi to nema logike.Silver mi je sada u 4.tjednu vege i bas cu pogledati veceras.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Na slikama iz mog dnevnika se jasno vidi preflower faza biljke i to bas automatika. Cirka 13. dan su se pojavili prvi znaci.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
He-Man je napisao(la):
A kako bi onda nazvali taj period ? "cvjetanje al ne pravo nego ono malo prije, dok je u vegi" ?

VEGA

lol

Eto koliko ničega o ničemu... Ha vi sad slobodno dalje razbijajte glavu o "prefloweru" i trošite energiju i idite u smjeru ničega.

Tamo je opa cupa napisao nešto o vegi sativa i tako. Pistila u vegi je samo pokazatelj da biljka želi cvasti. Tamo je pisao i o držanju sativa u vegetaciji, e frend sad uzmi malo zdrave logike, pogledaj di sative rastu u prirodi i kolika im je vega? Nema smisla vegati sative, jer u prirodi di rastu su 12/12 start, ovo ako uzmeš kao savjet možda i zgrowaš kvalitetno sativu...

Ali nea veze, preflower, da, iznimno prebitan dio growa bez znanja o kojem ne možemo, niti smo ikada mogli, jer jako je prebitno imaš li dlačicu ili ne dok biljka vegetira :eek:hno:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Tarki je napisao(la):
VEGA

lol

Eto koliko ničega o ničemu... Ha vi sad slobodno dalje razbijajte glavu o "prefloweru" i trošite energiju i idite u smjeru ničega.

Tamo je opa cupa napisao nešto o vegi sativa i tako. Pistila u vegi je samo pokazatelj da biljka želi cvasti. Tamo je pisao i o držanju sativa u vegetaciji, e frend sad uzmi malo zdrave logike, pogledaj di sative rastu u prirodi i kolika im je vega? Nema smisla vegati sative, jer u prirodi di rastu su 12/12 start, ovo ako uzmeš kao savjet možda i zgrowaš kvalitetno sativu...

Ali nea veze, preflower, da, iznimno prebitan dio growa bez znanja o kojem ne možemo, niti smo ikada mogli, jer jako je prebitno imaš li dlačicu ili ne dok biljka vegetira :eek:hno:

Jojo Tarki ,kuzim ja haze od starta 12/12 ali brate ima jedna" nebitna" stvar a to su grami.Ja sam prosli grow sa tri Haze-a skinuo nebitnih 340g vrlo kvalitetne sative i svakako je duga vegetacija+velika kolicina zemlje .dobitna kombinacija.Druga stvar indoor i outdoor dvije totalno razlicite i neusporedive price.Malo smo skrenuli s teme:)I sada opet provokativna recenica nabijena negativom...nekuzim zasto?.......................... ovo ako uzmeš kao savjet možda i zgrowaš kvalitetno sativu...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
PowerSeed je napisao(la):
sticem utisak da tu nema finalnog zakljucka, no razvijajte temu dalje
Naravno da nema zaključka. :thumb: Ovdje smo da iznosimo iskustva, teoretska i još bolje praktična, a neka svako za sebe zaključuje (ukoliko se usuđuje ;) ) što god želi.

S obzirom da smo svi mi uglavnom amateri/entuzijasti, vjerujem da bi prilikom pisanja "home-made definicija" češćom upotrebom izraza poput : "...nije neuobičajeno...", "...moguće je..." itd. - dobili kvalitetnije štivo sa manje povoda za beskonačno repliciranje. ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Moze ovo ispasti i korisna tema ...crobigg je nesvjesno zapoceo ajmo i mi svi ..od sada kad se neko sretne sa predcvjetanjem ,neka slika malo opise prametre uzgoja ,rezim svjetla i genetiku ( ako zna :) ) i neka posta vamo....isto tako tko je imao neko prijasnje iskustvo a sjeca se toga neka slobodno napise pa kad pogledamo ovu temu nakon par godina mozda i uspijemo izvuci neki zakljucak iz svega :)
Moze i OUT sto da ne... bar cemo se specijalizirati za nase vremenske uvjete i saznati koje vrste su ispaltivije saditi u smislu selekcije M/Ž ako sadimo regular a verujem da svatko od nas zeli sto prije biti siguran da mu je mezimica oko koje se trudi stvarno mezimica a ne mezimac ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Obecao sam da cu provjeriti na Silveru i pokazalo se da sam zasluzio onaj crveni od nekidan Rezim je 18/6 4.tjedan vege +-koji dan