Preglednost foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
da, to se jos ceka ;) a ovo.. a valjda cu se naviknuti jedan dan, a i admini ce to jos sredit da bude kako treba :)
 
Poslednja izmena:
10.01.2015
175
107
43
@PowerSeed
Kolko ja vidim, ovde su se ljudi sprijateljili, vise na forumu. Ima bezbroj tema za razgovor o svemu i svacemu, a meni se cini da ce clanovi dobijati lajkove za kreativnost, i informativne lajkove na nekim stvarima nevezanim uz vutru. Na primer sad ja mogu da udjem u Pic Post i da svaku zanimljivu fotku ocenim kreativno, a vise od pola fotki nemaju veze sa vutrom. I kada neko bude usao na profil nekoga ko je lepio slike ili tako nesto, videce ocene za kreativnost i moze da pomisli da clan ima iskustva sa samogradnjom svega i svacega za gajenje, posto je to glavna stvar na forumu, pa ce ga pitati nesto....itd lupio sam sad ovo..
Grafova tema o lulama ce se posteno napuniti kreativnim ocenama, posteno, kao i Bizzzov tut o izradi boxa, i ostalo. Neko ce mozda nekome da lupi "Glupo" za neki post koji je u temi lupam Sta se slusa, a ta ocena na profilu se podrazumeva da je za uzgajanje vutre. Ostale teme su sporedne za sprdnju, tako da je moja ideja bila da se na odredjenim podforumima negativne ocene vide na postu, ali da se ne vide na profilu, isto tako da se na primer u tim podforumima sve pozitivne ocene pretvaraju u obicne lajkove na profilu. A na podforumima o uzgajanju i konzumiranju kanabisa, da se naglasi ozbiljno koriscenje ocena.
Ili na primer da za svaku negativnu ocenu mora da se napise obrazlozenje, ukratko. Smanjilo bi lupanje negativnih za bezveze a i onaj kome je to neko udario moze da prijavi ukoliko obrazlozenje nije ozbiljno.

Meni iskreno nije ni bitno. Ovako mi je odlicno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Pohvale adminu i ekipi za ovaj potez, :clap::još samo da tražilica bude na vrhu gdje su ikonice maila, notifikacije.. Tako da se ne mora stalno scrolati gore dolje, mislim da bi to poboljšalo preglednost a i popunilo ovu sivo-smeđu traku.

slažem se sa ovim gore u potpunosti..trebalo bi stavit, da kada miša(strelicu,pointer) staviš na "list",automatski izbaci tko je šta ocijenio u nekom manjem prozorčiću,ako me kužite..i izbaciti slazem se, ne slazem se i još par ikonica..
sve ostalo je bez greške..like
 
  • Sviđa mi se
Reactions: graf

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja ću se lično truditi da nove "tools" adekvatno koristim... Pošto sam relativno nov član, pozivam kolege mladje po stažu na forumu da se potrude da iste koriste u adekvatnom kontekstu, onako kako valja i trebuje, gdje treba i kada treba. Vidim da su neke izjave gore ocijenjene kao nešto kreativno. Kreativno treba da se stavlja, kada član prikaže neko tehničko rješenje koje na valjan način obavlja posao... recimo nekom Metal Halid Bešliću, pod uslovom da mu uspije to što izvodi :p Slažem se treba zviznuti uvijek kada je neko rekao nešto što bi ste i sami rekli, pa nema potrebe pisati još jedan post. Ne slažem se opcija, mora biti obrazložena ! Kada nekom zviznete ovu ocjenu, korektno je i svrsishodno obrazložiti zašto ste to uradili, te zašto se ne slažete ! Uzgoj + sam danas udario Ganjarolerici, na mjestu gdje opisuje kako je smiksao grow medium. Slike njegovih biljaka potvrdjuju da je ova njegova formula i više nego dobra ;) Voltoronu i njemu sličnim čovjek može dodavati samo "smiješno" i "loša gramatika" :D Ovo glupo i ne svidja mi se, lično nikada neću udariti... ako tako mislim dovoljno je zaobići komunikaciju, ili pak napisati da je glupost to što sam čuo. Informativno... udario sam i to na jednom mjestu, povratniku balcan smoku ;) Ne bavim se temom u kojoj je on dao komentar, niti je predmet moga interesovanja previše... ali sam naučio nešto novo, te sam i ocijenio to kao inform. Staro treba da bude negativna ocjena po mom sudu... Svjedoci smo da novi članovi nerijetko citiraju nekog koga nema na forumu godinama, i još padnu u vatru rasprave :D Znači da ne čita forum, i da bez potrebe pokreće neke teme.. moj sud ;) Lično ću najviše koristiti svidja mi se, kao i do sada ;) Svakako ću razmišljati malo više šta i kako, kako ispravno primijeti PowerSeed . Nadam se da će moderatori obratiti dovoljno pažnje na eventualne zloupotrebe koje se mogu desiti ovim putem ;) Mislim da će im rad sada biti dodatno otežan, ali šta je tu je.

Povodom moje teme koju sam pokrenuo jutros, koja je sada na groblju.... Da naglasim da jutros kada je nastala, ništa od ovog nije funkcionisalo, a ja sam mislio da je neki žestoki zajeb... zato sam reagovao. Molim moderatore da ne biju po meni tamo negativnim ocjenama, a ja ne mogu da se branim :D Evo vidite da sam promijenio stav, i još obećavam da ću kotistiti nove tools u duhu ideje administratora :) Nadam se da će i većina kolektiva . Još jednom da napomenem da bi bilo lijepo da se izgled ikonica dotjera, jer mi sada baš bodu oči... odudaraju od izgleda foruma,kao da smo u vrtiću kako reče No Joke . Biće ovo super
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Nznm zasto se i dalje polemise o tome,uradjeno je i ajmo videt kako ce ovo funkcionisat,sto vise funkcija na forumu je znak da admini dobro rade svoj posao,tako da sve cestitke za ovu ideju i nadam se da ce u lepom svetlu zavrsit.. peace
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Na primer sad ja mogu da udjem u Pic Post i da svaku zanimljivu fotku ocenim kreativno, a vise od pola fotki nemaju veze sa vutrom.
prvo, zasto bi to uopste radio (nemas nista pametnije pa sad hoces da nam pokazes kako to moze da ne stima), drugo, zasto bi nesto u temi Pic Post - sve i svašta trebalo da ima veze sa vutrom, pa sam naziv kaze: sve i svašta, trece, zasto bi to bilo kreativno, pa clan je samo okacio fotku, nije nista kreativno napravio :) svakom je ostavljeno da nesto proceni sa svog aspekta (ili ne proceni), a ako procenjuje racunamo na njegovu odgovornost, ako toga nema lako ce se to videti pa se stvari srede na ovaj ili onaj nacin. ako hoces da doprineses radu foruma klikni samo kada stojis iz toga sto si kliknuo, i nista vise nije potrebno, zasto bi nekog sabotirao ili mu zabadao noz u ledja il cisto spamao forum, zna se sta za to ide. kao sto sam vec napisao svi mogu da vide ko je sta i kako procenio i lako ce se iskristalisati ko je ko i kakav je po pitanju ocena (bas kao i po pitanju postova koje kaci, samo sto ovo vidis na profilu, ne moras rondati po gomili postova). ponavljam, niko nikog ne tera da bilo sta procenjuje, ako se nekom svidjalo samo lajkovanje to moze i sada bez da dira druge opcije, treba vremena da udjemo u fazon al tad ce biti odlicno i korisno prvenstveno ljudima koji su tek stigli na forum i nickovi im nista ne znace niti imaju pojma ko je ko. ocenjivati druge ljude koje ne znas a na osnovu toga sto pisu nije lak posao, ako niste spremi za to bolje se drzite klasicnog Like kad vam se nesto svidi i opet sve 5, nemojte ovu mogucnost procenjivanja dozivljavati bas kao obavezu, niko nikog ni na sta ne tera, budite odgovorni i na mestu kao i u zivotu i sve ce bude ok
 
10.01.2015
175
107
43
Ne bih ja to uradio naravno.. To sam dao samo kao primer da to moze da uradi svako ko dodje na forum.

Hocu da kazem da su nepotrebne ocene koje nisu dobijene u temama koje nisu o uzgajanju. Ljudi nemaju iste ukuse, ima toliko sporednih tema u kojima ce se ljudima sukobiti misljenja.

Evo da pokusam ovako kratko i jasno da objasnim:
Clan postuje u temi o kuvanju caja, kuvanju kafe i o growanju. E sad ajde da kazemo da ce se u sve tri teme njegovo misljenje sukobiti sa misljenjima ostalih clanova.
>Glavno pitanje je: Zasto njegove ocene na Vutra.org forumu moraju da zavise i od kuvanja caja, i od kuvanja kafe, i od growanja umesto SAMO od growanja? :)

Ne smeta ovo sto je boldovano? Da brisem?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Zato jer je vutra forum zajednica koja kako si i sam rekao sadrži raznolike teme. Hoces reci da Artistic art recimo nije tema u kojoj on ne zasluzuje "kreativno?". Svakako uvijek možeš pogledati šta je to on "Kreativno" pisao, kakve je teme pravio, da li ih je pravio uopće ili nije i tako dalje. "Rupa" za abuse i scam uvijek postoji, ali upravo zato postoje i moderatori i ostatak ekipe ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
@ZelenaGroznica, ma razumem ja tebe, al opet, ja kuvam caj kao i kafu, a i jedno i drugo radim kao sto i growam, a growam u skladu sa tim kakav sam kao covek. kao takav kakav sam kacim i postove na forumu. drugim recima, ako mi lajkujes to kako sam vezao pertle isto kao da si mi lajkovao kako sam zalio biljke, to sam ja :) malo sam naduvan mozda presiroko razvukao, al nadam se da razumes na sta pucam :) ja cu licno dati Like nekom ko zna da kuva caj, al garantujem ti da 95% foruma ne zna kako se spravlja pravi caj i zato Like nece dobiti svako. ako je tema Tea time validna na forumu i nije mimo pravilnika ne vidim nikakav problem da neko tamo dobije like, kao ni u hot'n'chili il nekoj drugoj temi. siromasni bi bili kada bi forum vezali samo za growanje, pa ljudi smo, bavimo se i drugim stvarima u zivotu.
sad da batalimo moje digresije, tvoje pitanje je zapravo predlog da se ovo novo ogranici samo na podforum Uzgajanje marihuane, ako sam dobro shvatio :) to sad jedino da stavimo nekom prilikom na glasanje, a prvo da vidimo da li admini to mogu da namincaju tako :) ako uopste ima potrebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kobasicat0r
10.01.2015
175
107
43
Stvarno mi je glupo sto pisemo ovoliko oko ovakvih stvari.. Hocu da kazem da u je u takvoj temi nepotrebno "ne svidja mi se", koje ce se videti na njegovom profilu, i niko nece znati dal je to zato sto se nekom tamo namcoru nisu svideli njegovi radovi, ili su mu lupali zato sto je davao lose savete u vezi growa.. Ovako bi svi mogli jedni druge da pune sa "glupan", bez da se to odrazava na njihovo growanje, i to je vec duplo manje posla, dok bi se u temama o growanju negativne morale obrazloziti. Naravno da ce uvek biti scama, ali samo sam postavio moj predlog kako bi vam mozda smanjio posao, pa vi da vidite sta cete, a mi ga razvuklii... Ja reko da mi je ovako odlicno :)
Dobro razmisljanje Power :D
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
i niko nece znati dal je to zato sto se nekom tamo namcoru nisu svideli njegovi radovi, ili su mu lupali zato sto je davao lose savete u vezi growa..

Uzima se prosečna ocena. Džaba ti ako si super grower ako u svim ostalim aspektima nisi dobar :)

Ovako bi svi mogli jedni druge da pune sa "glupan", bez da se to odrazava na njihovo growanje

Ti koji pune će vrlo brzo biti napunjeni od strane kobasice :D (ili nekog drugog člana mod/admin tima)
 
10.01.2015
175
107
43
Hehehe :D

A jes kad pogledas ovo Uzgoj+ je sasvim dovoljno hhahah. Pametan clan ce to prvo da gleda, mozda da se doda Uzgoj-, al mislim da je nepotrebno, taj koji je dobio minus sa obrazlozenjem sigurno nece da ponovi istu gresku.. :lol:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@Bizzzo vidis li sad ove nove lajkove?

Ubaceni rejtingsi ispod avatara. Mozda da ubacim sretan grow "lajk"opciju da ne pisu vise sretno bilo itd. Opet onaj grow plus mozda treba bolje nazvati mozda je neko dao predlog ali u moru postova ne vidjeh. Svi koji su protiv neka se malo suzdrze dok ne vidimo kako sistem funkcionise i dok ga ne sredimo u potpunosti. Hvala.
 
30.04.2014
315
202
43
ono kad se pošteno naduvaš pa neznas sta da kliknes :D .... i da skuzio sam da kad sam na mobu moram prebacit na mobile mod a ne na desktop ko na starom dizajnu (kad je bila tamno zelena).... i fali mi vutra trazilica na mobu (samo da ne uspori učitavanje sajta ) imam osjecaj da je prije bilo lakse na mobu ... ili je do novog moba :) .... svaka cast administratorima na trudu ...( samo tako nastavite ) ... najbolji sajt :vutra:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.