Prehrana na putu izlječenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Ne znam.. Mojoj kolegici prepisali to osunčavanje za psorijazu, i pomaže joj... A što se tiče tzv zimske depresije, u mnogome je povezana sa nedostatkom sunčevog zračenja zimi, jer je uv index mali, a poznato je da uv zračenje utiče na količinu vitamina D kao i na proizvodnju dopamina. I jedno i drugo se dovodi u vezu sa pojavom SAD tj seasonal affective disorder... Ja odem u solarijum zimi, digne mi raspoloženje, kao da sam bio na letovanju hehe, a i tad su popusti..::lulamira::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Moze biti, necu demantovati, ali treba uzeti u obzir i tip koze. Nije svako isti. Zato se bolest manifestuje individualno, pa se shodno tome lijeci. :razvaljen::

Za solarijum, ne znam sta da ti kazem... U mojem slucaju luksuz...
 

Eustahije22

Aktivan Član
17.04.2016
100
341
63
37
Dobro ti kazes sale, nervi su to, kad se naucis opustit il ti neka veca sila dopusti smanjit ce se i problem, a sta se solarija tice hebes to, sjednes u auto i dodes malo kod nas na more pa da vidis opustanja, medutacija cili dan ::grupnjak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Super tema metalmaniac :) Evo tko uhvati vremena neka pogleda super dokumentarac o prehrani i o zdravstvenim problemima i kako ih izbjeci , film se zove What the health , evo linka sa hrvatskim titlovima http://filmonet.com/publ/dokumentarni_filmovi/strani/what_the_health_2017/12-1-0-13564 . WEED slazem se sa tobom u vezi mlijeka , samo ime govori kravlje mlijeko = mlijeko za malu kravu ne za covjeka :) A i vecina ljudi ne podnosi laktozu , pa mislim da i covjek kao jedinka nije niti napravljen da pije bilo cije tude mlijeko , osim od svoje majke dok ga doji :) Ljudi su dosta staromodni po tom pitanju i vjeruju u neke stare zablude koje su nam tvrdili da su jako zdrave , nasi djedovi njihovi djedovi i tako , druga su vremena , nauka je isla daleko naprijed kao i istrazivanja samo sto su ljudi ljeni da se educiraju i da istraze malo sto unose u svoj organizam misleci da je to zdravo . I onda cujes od susjeda , umro netko u obitelji " iznenada " imao 50 godina mlad covjek . Nije nista iznenada , ljudi jedu tih 50 godina svoga zivota smeca , puse ciarete , piju alkohol , ne krecu se , ne treniraju nista , ne bave se nikakavim fizickim aktivnostima i onda se cude kada obole od necega . Neka hrana bude vas lijek i vas put ka ozdravljenju , jer zdravijeg nacina nema :)
 
Poslednja izmena:

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Ako kakite vise nego sto uneste u sebe, tada znate da vam hrana ne stima :D

Imam psorijazu.
Ne bih smio jesti jako masno, gazirano, bilo kakve kemije koje nisu organske.
Ako jedem preradevine poput salama, sireva, jela iz restorana i fast foodova izbije mi psorijaza.
Ako sam prljav, izbije mi psorijaza.
Ako sam lose volje, izbije mi.
Ako pusim previse duhana, izbije mi.
Ako previse kave
Ako previse seksa
Ako premalo seksa

Psorijaza me tjera na balans. Ona je prokletstvo i blagloslov. Zdrav sam ko drijen, snazan ko stijena, gibak ko macak. Moram biti, jer inace, izbije mi!

Sto se trave tice, nju koristim od puberteta bas za smirivanje zivaca i mogu iz debelog iskustva reci da trava pomaze ali ne kao magicni sastojak vec kao sedativ, sredstvo za smirivanje i "bijeg" od problema.
Kanabis ulje je sasvim druga prica, ukoliko se maze na krastista, tada se psorijaza ucinkovito povlaci. Ali ucinkovito se povlaci i od:
Masti svinjske
Meda
Alkohola
Rakije


Realno... kanabis nema mnogo veze s psorijazom. Bolujem od nje aktivno od 4te godine a danas imam preko 30 godina i kusur. Pusio travu ili ne, psorijaza je tu i pojavljuje se ukoliko udem u disbalans bilo cega, od prehrane preko drustvenih odnosa do posla. Stres, stres. Kanabis je tome lijek. ALi ne psorijazi, vec stresu. Po mom iskustvu. Dakle, opet valja uzeti sa rezervom, jer ja sam jedan, trebalo bi napraviti uzorak od 100 ljudi da bi se dalo nekakav objektivan realan sud (sto se tice konzumacije dima).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kototamomota