Prekid struje kod Mh i Hps zarulja i ponovni start

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.01.2017
25
18
3
40
Hoce li se lampa Hps ili mh kod trnutnog prekida struje kad se ugasi i lagano blica i zari sama upaliti nakon nekog vremena ili ju je potrbno rucno gasit ,,cekat da ohladi pa palit ponovno?
 
28.01.2017
25
18
3
40
a ako nema nikoga tamo trenutno jer je sve automatik na tajmer,,,to me zanima,,,hoce li ostat blicat ili ce se upaliti....sto napraviti po tom pitanju jer malo je glupo da se zarulja ne pali nakon kratkog nestanka struje ali nisam sigurna pa me panika malo lovi:)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Kod mene se tako bez problema pali nakon nestanka struje. Skoro je bila situacija da je struja nestajala nekoliko puta u par sati. Za sada je uvek bilo ok. Mada, kol'ko sam upoznat, nije dobro za lampu da se po gašenju odmah upali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mala_maca
28.01.2017
25
18
3
40
znam da nije dobro ali je najbitnije da se upali,,hvala:) dali blica ili zari neko vrijeme isto kod tebe i nakon koliko se upale ponovno ako si slucajno bio tamo u trenutku pa znas vrijeme?
 
28.01.2017
25
18
3
40
imam ja odgovor sada;) upravo se dogodilo opet i Hps trepere nekih 30 sekundi i onda zasjaje a Mh nekih minutu i pol,,skoro dve ali ne treperi dok se u prigusnici cuje neko kvrc svku sekundu koda nesto odbrojava ....eto rijeseno:)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ulične žarulje, koje i mi koristimo u principu samo su naše sa našim spektrom, dual, jače, soopr green i sl., se u slučaju nestanka struje gase sve, znači kad se spaja ili prepaja neki kvart, ulica, se obično negase, jer se posao obavlja po danu....no naišao sam masu puta u ulici kad šećem da neka lampa radi, pa blica 10 sek, pa se ugasi, pa blica.....imam blizu jednu koja kad naiđem se upali, uvjek si brijem kako se pali radi mene, sad mi se unazad par mjeseci baš blizu stanovanja jedna počela paljkat kad prolazim pješice...
znači dvije čekam da od paljkanja riknu, pa da ovi hepovci dođu to zamjenit...ali nikako, a vjerujem da su lampe na ul. rasvjeti jeftinije od naših...
svi kažu nije dobro za lampu da se pali, gasi, no ako se dogodi u njenom životu nekoliko puta, mislim da nije bed...ove dve oko mene se paljkaju ko disko već ohoho...