Preko granice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.12.2012
39
9
8
31
Poz,
ovako ljudi, ovih dana idem u Bugariju na zimovanje (ja sam iz Makedonije), e sad, posto ovo je moji prvi put da izadjem iz zemju a da zelim samnom poneti i travu, recite mi neki nacin gde mogu da sakrijem to, neki kazu da zavitkam lepo u najlnocic i da gurnem u novi sampon, i to u kufer, ali pitam se kako to kad na granicu ima skeneri?
Sta da uradim, gde da to sakrijem imate li neku ideju da bi mi ne nasli travu?
Kolicina nije velika, vec ocu da uzmem za 2-3 pusenja, to sad nzm koliko gramova bi doslo? :)
Poz
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Skeneri ti nemogu travu otkrit. Problem su kerovi, kojih rijetko kad ima. Stavi tako kako si reko, stavi taj najloncic sa travom 5 minuta prije granice u sampon ili bilo koji drugi medij i ni ker nece moc nanjusit :)
 
14.12.2012
39
9
8
31
Hm, ovo za skeneri jesi li siguran? inace kakav problem su kerovi ne shvatam te bas najbolje za to? :)
i jos nesto, sampon bice mi u torbicu dole, u autobusa, kako bas 5min prije granice da to stavim u sampon? :D to mi je malo nejasno, jer vec ja zelim pre da trgnem to gurnem unutra, i stavim u kufer, i to nek se vozi 7-8h :D
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Aha, nisi reko da ides busom. Neznam kakve skenere vi imate u makedoniji, al skener kakav god bio nemoze pronac travu u prtljazi :p
Stavi onda u prtljagu, mala je vjerovatnost da ce bit pasa, ili da ce uopce njuskat po prtljazi.
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Imajte na umu da ovdje ima i drotova,zašto iznosit neke detalje,pa brate ima jako puno originalnih i koliko toliko sigurnih načina za to,uključi malo mozak i razmisli vjerujem da će ti dosta ideja past na pamet..Samo pametno i logički razmišljaj..Stavi se na stranu drota,zamisli da si drot i zamisli tu situaciju i razmisli sta bi mu prvo palo na pamet..Pazi na izraz lica i na pokrete,znači bez paranoje,jer oni to osjete i najviše ljudi padne zbog toga..
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
green, psi nemogu nanjusit kroz nista. Ali isto tako nijedan materijal nije savrsen, nego je porozan. Takoda di god stavis travu, nakon nekog vremena ce zbog poroznosti materijala miris lagano "izac" van. To ti je ono, stavis u plasticnu vrecicu travu, ne osjetis nista, a nakon nekog vremena pomirisi i cijela vrecica mirisi. Tak da ako stavis u 2 plasticne vrecice travu i stavis pred psa, nece namirisat, al nakon nekog vremena kad miris izbije van... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1
14.12.2012
39
9
8
31
Epa vidi, neznam ni ja o kakvim skenerima su pricaju ljudi, ali kazu da i na makedonsku i na bugarsku granicu ima nekakvih skeneri. :/
Izvini, a sta ti znaci
nox1cous je napisao(la):
?
Jbg iz makedonije sam pa ne razumem toliko ovaj jezik :S ako moze malo pojasnjenje :)

Drugo, sto se tice da nece njuskat, nikad se nista nezna, pre kad su mi bili drugovi ovako zaustavili su avtobus pa su im njuskali levo desno, jezda su nosili travu ali sakrili su je u opakovku za dezodoranse...Oni takodje kao i ja sada su isli preko srednja skola :) da napomenem da sam punoletan da ne pojedem ban, jer sam spomenuo skolu pa odakle znam :)
znaci idemo preko skola...

i jos nesto, da ne otvaram jos jednu temu, jer neznam gde, posto mi otac radi u onaj provajder odakle imam i ja internet, dali je moguce nekako da zastitim da mi nemoze probiti sta sam se dopisivao na fbu, jer sam nesto brbljao sa mojim drugarima koliko cemo nositi sta i kako, i dali ima sanse da provali da ustvari je ovaj moji profil na forumu?

valjda smo se razumeli sta zelim da pitam i kazem u celi post, izvinjavam se ako neko nije me razumeo :) :S
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
prtljaga= stvari koje nosis, koferi sa stvarima :)

Nemoze ti otac nikako nista citat. ne brini za to. Osim ak ti zna tvoje accauntove(username i password)
 
14.12.2012
39
9
8
31
Greenpower1 je napisao(la):
Zašto 5 minuta prije granice, ne razumijem? Koji pametan savjet dati kad ionako želiš da riskiraš ako sam dobro povezao?
Pa vidi ja zelim da to stavim kad trgnem, lepo stavim sapon izmedju alista i to je to, i palo mi cudno kad mi kaze da stavim 5 min prije granice, msm ako stavim to pre da trgnemo kad izvadim i odmotam travu bice neka steta ili?
inace necu da riskiram, vec zelim na neki bezbolan nacin da to povedem samnom, kao sto sam reko, za 2-3 pusenja uzecu :)

nox1cous je napisao(la):
prtljaga= stvari koje nosis, koferi sa stvarima :)
Nemoze ti otac nikako nista citat. ne brini za to. Osim ak ti zna tvoje accauntove(username i password)
Aham, ok hvala ti.
A reci mi koliko si u tome siguran, jer je on tamu neki ***** generalni direktor pa da ne udje preko sistem neki pa da izvadi listu svih facebook, msn, skype i ostalih razgovora.
Posto vec mi se do desilo, ali kad sam bio na drugi provajder, pa sam imao neke probleme na fbu pa mi je keva otisla do centralu na taj provajder i su izvadili lista sta je pisano od toliko do toliko sati i sve to :)
zato sam pitao, ako postoji jos jedna ovakva mogucnost kako da se zastitim :D
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
2-3 pušenja su ti cca 2-3 grama. U biti više, ali više ćeš ti i popoušiti! :p :D - A to ti je jako malo i to možeš staviti gdje bilo.
Nemojte NIKOME iz razreda govoriti da nosite travu. To ti je moj savijet. I još da je stavite na neutralno mjesto (ako već morate nositi).

P.s. Ako tata radi za ISP onda ti tehnički može sve pročitati, ali samo ako je ludi psyco-otac. Ali to bi već znao jer bi ti do sada takav tata ugradio GPS čip pod kožu :p
Sorry ako ne razumiješ :D Ugl. dosta bi truda tata uložio da ti prati stope a mislim da čovjek mora ipak da radi na poslu, tako da je to OK.

P.s. Pametnije ti je po Bugarskim forumima potražiti gdje gore kupiti vutru i kako nego se heklati sa prenošenjem ;) .......................................... reče čovjek koji je s još dvojicom prenjeo 70 gr. na exkurziju kroz 4-5 zemalja xD ...........Ali... tad sam bio glup pa se to ne pika :p xD


P.p.s nox1ous molim te pripazi malo šta pišeš, neke stvari ipak nisu takve kakvim ih ti navodiš ;) Travu može vidjeti najobičnji skener/rengen ( tj. vidi da je neka strana materija u npr. šamponu. Samo što se to ne koristi na našim granicama nego na aerodromima i sl.) Dalje, ISP može vidjeti sve što ide preko njih, samo ne smiju presretati tvoje pakete i otvarati bez zakonskog pravdanja. -"Tak da ako stavis u 2 plasticne vrecice travu i stavis pred psa, nece namirisat," - W-TF ? o_O ?? ...Prika, nemoj ovakve stvari govoriti pred n00bvima koji hoće da prenose preko granice ;) ... Respekt za šampon i poroznost, stvarno ;) Samo malo polakše sa ostalim 'činjenicama' :) ... NHF, stvarno sve u najboljoj namjeri :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kafa dobro maskira mirise kad su psi u pitanju a ako ides preko skole na granici drotovi nece ni ulaziti u bus,
bar je tkao bilo u mom slucaju kad sam iso na grcku preko makedonije...
 
14.12.2012
39
9
8
31
Nikad se nezna dali drotovi ce ulaziti u bus ili nece
nego samo mi recite, ukoliko stavim travu lepo zavitkanu ovo ono u samponu kad trgnem, i to tako bude jedno 7-8h dok ne stignemo tamo, dali je moguce nesto biti na travu ili ne? :)
posto zelim da to stavim sve lepo, i stavim sapon u kufer :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
joj,bre drug sto si naporan xD
ti k'o da 5 godina imas.....
sakrij u sampon,adapter za telefon,roll on sticker....toliko ima mesta gde mozes sakriti,samo treba malo mozak ukljuciti,kako vec neko gore rece.
ja na primer,UVEK stavljam u kesu sa djubretom.lepo uzmes konzervu 'koka kole' nabijes travu,zguzvas konzervu i ubacis u kesu sa djubretom,i to sto vise djubreta-to bolje
to recimo,ali NIKAD ne gledaju
itd.
i moguce je da ce ti trava 'povuci' kiselinu sampona-meni se desilo kad sam sakrivao u 'roll on sticker' da je posle mirisala na to sranje,nije se mogla pusiti

sve u svemu,ako si im sumnjiv-istrest ce te iz gaca
ako nisi-prosao si

nikakva filozofija vise.
samo ti gledaj da budes siguran u sebe,i bez nervoze
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Ako nisi osuđivan odnosno ako nemaš dosije možeš prenjet kako god hoćeš ako ostaneš miran i ne scimaš se. Pogotovo ako ideš autobusom strapaj to u gače i tišina...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma ako je tako mala kolichina..to mozhesh staviti u usta...tih10-20sec. dok predas pasos ..
sve ovisi...ali..ako je stvarno tako mala kolichina...ja bi ovako napravila :
spakirala to u onu prozirnu foliju..sa njom to mozhesh cvrsto stisnuti i tu malu kolichinu svesti na velichinu male veche zvakache gume ( ako je rijech o 2-3gr ). to drzhish u djepu...a kada dodje vrijeme za kontakt sa policijom/carinicima...stavish to u usta.
ako nikada to nisi radio...pokushaj prvo doma to izvesti..chisto da vidish kakav je osjechaj i kako treba izgledati...a da ne bude nishta chudno..
sretno+ uzhivaj u skijanju...
 
14.12.2012
39
9
8
31
Hm, nisam se do sada pojavio na sud, ali na letniji raspust bila je opsta tuca pa sam bio uhapsen i pisali su mi prekrsocnu prijavu zbog narusivanje javnog reda i mira, i stigla mi pokana za na sudu ali preko neke vrske ovo ono, nisam otisao i sad je mirno :) valjda to nece biti nista :D
a za ovo, sapon otpada cim je moguce da se to desi, onda sad mi je prvo palo na pamet, coca cola i to da zguzvam onako kako ste rekli, ili neki drugi nacin :D
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Ja idalje stojim iza onog sto sam reko. Skeneri ocitavaju gustocu materijala. Kada tebi cijeli kofer sa stvarima prode kroz skener on vidi aksijalni presjek kofer i oni tamo traze da nema nekakvog sumnjivog metala ili nesto sto se jako izdvaja od ostalog. Trava je biljka tak da se ona lako zakrije sa svim ostalim stvarima na slici skenera. Govorim naravno za malu vrecicu od par grama.
Takoder stojim idalje iza ovog i za pse. Skini si Never get busted film, di bivsi agent za narkotike koji takoder trenira pse sve to objasnjava. Pas nemoze namirisat kroz nikakav materijal, on jednostavno namirisi miris koji nakon nekog vremena prode kroz materijal
NeverGetBusted Traffic Stops PREVIEW--K-9's and Coffee Grounds - YouTube Odgovor je, kava ne maskira miris vutre, nemoze nista maskirat miris vutre psu :)

I niko iz ISPa nemoze citat nikakve poruke. ISP moze samo filtrirat i vidit pakete koji se salju i primaju sa koje adrese ili na koju adresu te pratit kolicinu(promet) paketa. Takoder to je zadiranje u privatnost, i da moze tako sta radit, sumnjam da bi riskiro da izgubi posao :)
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
nox1cous je napisao(la):
1) nesto sto se jako izdvaja od ostalog.

2) I niko iz ISPa nemoze citat nikakve poruke. ISP moze samo filtrirat i vidit pakete koji se salju i primaju sa koje adrese ili na koju adresu te pratit kolicinu(promet) paketa. Takoder to je zadiranje u privatnost, i da moze tako sta radit, sumnjam da bi riskiro da izgubi posao :)

1) pa da, to sam ti i govorio. Znači u šamponu ako bude, vidjet će da je nešto u šamponu.
2) ISP-u nije funkcija samo filtrirati kao što kažeš. Svi paketi, kao što kažeš, idu preko njega, znači da ti se sve što pišeš, šalješ, gledaš možeš saznati. I premda je fb. i vutra na httpS sistemu opet postoje načini da mu to tata (koji je btw Direktor (piše gore)) sazna...

-A evo i šta dečko kaže ako nisi pročitao "Posto vec mi se do desilo, ali kad sam bio na drugi provajder, pa sam imao neke probleme na fbu pa mi je keva otisla do centralu na taj provajder i su izvadili lista sta je pisano od toliko do toliko sati i sve to :)"

a ovo " Pas nemoze namirisat kroz nikakav materijal, on jednostavno namirisi miris koji nakon nekog vremena prode kroz materijal"
... samo ću reći da mi ova rečenica liči na primjer kontradiktornosti :D - Pas nemoze namirisat kroz nikakav materijal, on namirisi miris koji prode kroz materijal.


eod. s moje strane :)