Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Prekretnica: VUTRA 9/11

Diskusija u 'Cannabis Aktivizam' započeta od kanehbosem, 16.05.2007.

1. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    evo ovako.
    jeste li gledali Ferenheit 9/11?drugim riječima to je istraživačko novinarstvo u obliku dokumentarca.film je doslovno podijelio ameriku.
    busha je doslovno raskrinko.
    ako niste pogledali odmah odite podignut pogledat 3puta,zovite frendove pogledajte s njima i oni neka zovu svoje frendove i nek s njima pogledaju pa malo komentirajte pa pogledajte još jednom.

LJUDI NAMA TREBA POD HITNO VUTRA FEHRENHEIT 9/ 11

ja znam šta sve treba.
    ali nemogu sve sam.mislim nema šanse.

treba slati upite, snimati ljude, njihove priče, raditi intervjue, tražiti izjave, demante,suočiti mjerodavne s istinom, i onda to sve editirati i montirati u jedan fini logički slijed.tehničku podršku u svemu tome uopće neću ni da spominjem jer ćemo odma odustati. posla ima da se usereš.
    ali ako mi to sve napravimo u dvije godine
    i prodamo televiziji
    mislim da ćemo pokrenuti pravu lavinu.

treba tim od minimalno 10 aktivnih ljudi
    svaki tjedan barem jedna izjava,materijal ili što god.

ja to nemogu i neželim sam.
    vutra.org je dobro mjesto za sastanke i updatiranje.
    imamo skromne uvjete ali možemo ih iskoristiti maximalno.

ako ste zainteresirani za aktivno ili povremeno sudjelovanje u pravljenju ovog remek djela koji će legalizirati vutru.

bacite neki post u ovaj thread i krećemo.

neko je rekao
    ISTINA ĆE VAS OSLOBODITI
    a ja kažem
    TREBAMO OSLOBODITI ISTINU OD LAŽI
    jer ISTINA je postala LAŽ
    a LAŽ je postala ISTINA

2. Inq

Inq
    Vutra Veteran

Učlanjen(a):
    12.08.2006
    Poruka:
    1.011
    Sviđa im se:
    110
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +121 / 0 / -0
    Gledao sam M.Moor-ov 9/11...

Tesko je to kanne... Tim od 10 ljudi koji su placeni to da rade i da im je to profesija bi radeli mozda 2 god.

Imas li pro kameru? pro mikrofon?

Svidja mi se ideja ali kako?

3. Sarmaister

Učlanjen(a):
    08.03.2007
    Poruka:
    42
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Jebo to , aj se snimajte kako pushite , pa da narod vidi kako se covik od toga osjecha , he he he

4. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    ma znam Inq.
    recimo da je ovo jedan test volje, snage i spremnosti ovog foruma:)

5. Ledo

Ledo Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.11.2006
    Poruka:
    224
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Kane ideja ti je dobra, al ko sto vec kolega rece tesko provediva...
    Ustvari lako je provediva uz sponzora(e), tj. financijski podmazanu ekipu...

6. 1mc

1mc Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.02.2007
    Poruka:
    50
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Ja sam dosta mlad,ali sam i punoljetan i nisam malouman kao neki a više od ičega bi volio da maloumni ljudi shvate tu našu biljku i vide bar djelom kako je ja vidim;ako ti išta znači ili ako će značit ja sam potpuno ZA..! Eto,ti se činiš kao da znaš šta pričaš i zato imaš moju podršku,znam da ovakvi svi planovi padaju u vodu u 99 % ali ajmo reći da se nadam boljem,, jer STVARNO treba nešto poduzet...............!! :respect:

7. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    cijela ova priča će imati nekoliko faza
    prva faza će biti prikupljanje podataka
    s tim da ne isključujemo mogućnost da u zadnjoj fazi, tehničkoj obradi,uleti neki element iz prve faze tj. pojavi se neka izuzetno dobra stvar koja jednostavno mora biti u videu koji pravimo.
    e sad,mi ako ne dođemo do zadnje faze i ako ne napravimo video zbog ogromnog nedostatka novca.opet ćemo napraviti dosta posla u smislu
    tko je tko, i što je što u cijelovoj ovoj priči?
    svaki tjedan nek prikupimo po jedan materijal i biće ok.
    dosta stvari ima već ovdje.
    najveći problem je zapravo što se apsolutno sve bazira na dobroj volji i vlastitom trošku.zato i nisam puno optimističan.
    predomislio sam se jučer prije nego što sam otišo spavat o svemu ovome i konto možda prvo tražiti sponzora kao što ste neki i sami rekli ali ko će sponzorirati ovo?woddy harleson?:)eto pošaljite mu mail pa da vidimo:)

mislim mene stvarno zanima objašnjenje nekoga iz javnog zdravsta zašto je vutra ilegalna čak i kao lijek?tko je odgovoran za takvu odluku u javnom zdravstvu?kako objašnjava pozitivne izjave znansvetnika o vutri?kada su i kako su odluke donošene?copy paste drugih zakon ili?statistički podaci o korištenju?što kaže neki svećenik o ulju za pomazanje?što kaže biskup o tome?jel pao sa stolice kad je čuo da isusa ima veze s vutrom?ko ga je podigao?šta je ima na sebi?ko i kako i na koji način može gajiti industrijsku konoplju?kakva je potražnja za konopljom?
    dakle ako i ne napravimo video definitivno ćemo podići razinu kvalitete sajta.

pa jeste videli onu ženu iz montela.koliko je sve lijekova probala i u kakvom je stanju bila?
    eto sestra od moje žene je u jako sličnoj situaciji s tim da joj je rak već godinama metastazirao, i sad ima jedva 40kg,mislim medicinski fenomen.jučer smo javili da proba s vutrom.ona je to htjela i prije ali joj je bilo bed to reći drugima..
    svaki dan neki padne s vutrom i dobiva osudu javnosti,umjesto da jsvnost osudi zakona.

mislim možemo mi raditi prijevode,ali nama trebaju priče odavde.nama treba emisija sa podacima ovdale i na našem jeziku.to će biti prava stvar.

u najgorem slučaju malo ćemo osvježiti sajt s nekim novim informacijama i to je to.

@svima koji su in kao 1mc
    tu i tamo ću uletiti u ovaj thread što treba napraviti i onda nek netko dođe do podatka.

prvo bi trebali srediti legalizacija.org ili neki novi sajt i predstavljat se kao novinari tog sajta
    u svemu ovome, služićemo se zakonom o medijima i/ili građanskim društvima ili kak se to već zove i to je to.

8. thundersteel

Učlanjen(a):
    10.03.2007
    Poruka:
    17
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Nabavi rezhisera, nabavi kamermana, nabavi sponzore (mnogo sponzora) i mozhda i uspijesh...

9. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    hm..ljudi danas rade čuda sa skromnom tehnikom.
    mislim pogledajte jedan festival kratkog filma i sve će vam biti jasno.
    mislim da je zapravo potreban sponzor.
    bez njega će svpodaci završiti na ovom sajtu.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  10. Sarmaister

Učlanjen(a):
    08.03.2007
    Poruka:
    42
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    eo u potporu ovoga , na cover novog izdanja svog projekta (traktoroth - true croatian agro metal) sam vas stavio u creditsima , cd che uskoro bit dostupan , a i stavichu link na vutra.org na nashu stranicu.

11. Tihojla

Tihojla Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.09.2006
    Poruka:
    106
    Sviđa im se:
    5
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    svaka čast kane nadam se da ćeš to odraditi kako treba.

Što se samog filma tiće to se stvarno da napraviti za nikakve pare. Sony-eva kamera i malo bolje računalo.

Probaj kontaktirati [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. u ZG.

Vjerujem da je brdo ljudi iz Hr gledalo barem jedan njihov dokumentarac na HTV-u.

Kolko ja znam oni su dosta bliski Attack-u tako da nebi trebalo biti problema sa tematikom.

E sad se baci na istražvianje , na slaganje kockica i izradu sinopsisa jer je to daleko bitnije od kamere i produkcije.

12. Torpedo

Torpedo Aktivan Član

Učlanjen(a):
    06.03.2007
    Poruka:
    80
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Kane, brate, uz tebe sam...
    Hocu i da pričam i da radim sve što treba...
    Ideja ti je dobra, odlična i to je već konkretno!!!!!!
    Nemoj da odustaješ, aj da bar to odradimo kako treba...
    Respekt!!!!!

13. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
  14. The Celt

Učlanjen(a):
    12.03.2007
    Poruka:
    20
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Kanehbosem svaka cast! Znaci samo nastavi da radis, trazis ljude, i nemoj da odustajes, napravi sta uspes, nema veze. Da nema takvih pokusaja, nikad ne bi nista postigli.

Inace ja sam maloletan (16), mojih par najboljih drugova vare i maloletni su isto, tako da ne verujem da mozemo da pomognemo... ali recimo ovako: Ako ti zatreba bilo sta sto bih ja mogao da uradim, ili sa drustvom, da ispricam nesto npr., bez cenzure, bilo sta, racunaj na mene... mislim niko ne zna osim njih da duvam, shtekam se maksimalno, ali jebes sve to! Svaki dobar rezultat zahteva zrtve! I kad bi bilo vise ljudi sa ovakvim stavom, sve to bi brze islo. Treba da pricamo, da pricamo, da pricamo, i valjda ce kad tad 0.5% ljudi da nas cuje. Onda treba zajedno sa njima da pricamo, pricamo... sve to mora biti sporo sa ovakvom drzavom (drzavama), ali treba se truditi, treba uraditi sve sto se moze. Kada sam rekao bez cenzure - mislim na bukvalnu cenzuru, procitao sam negde ovde recenicu u stilu "Pa zasto da se nekome ko duva cenzurise lice, to bi znacilo da ga je sramota da duva" ili tako nesto, uglavnom da ne stoji iza svojih reci. Slazem se! Treba pronaci ljude koji su spremni da govore, znam da je sve jako tesko, jako puno posla, ali moguce je, ljudi! Sve je moguce ako se potrudimo. A vredi potruditi se. Ovim takodje zelim da obratim paznju, tj. da podignem duh onima koji ne bi pred kamere. Razmislite, sta bi bilo da uvek cekamo druge da govore i stojimo iza, i pustamo da u emisijama ljudi slusaju samo o stetnosti marihuane, koja skoro ne postoji. Mislim stetno je i mleko ako cemo tako, ako popijes 15 litara dnevno. Ne. Treba da izadjemo, pricamo, i skupimo jos ljudi.

Makar jednog za pocetak.

Opet ponavljam, ne verujem da mogu da pomognem, ali slobodno reci, ja sam iz Beograda ako ti nesto treba.

I onda da se nadamo da ce, u buducnosti, sastaviti neki forum protiv marihuane koji ce pokusavati da kriminalizuje marihuanu, i da nece smeti da izadju kamerama pred oci nama, vecini, koji smo shvatili istinu i ucinili da drugi shvate....

15. 1mc

1mc Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.02.2007
    Poruka:
    50
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Najveći problem je u tome što ljudi kojima "naša biljka" ništa ne znaći neće ništa ni poslušati jer automatski gledaju na to kao na neku narkotiku,a na nas kao na narkomane..!
    Treba prvo pronaći dobar i razumljiv pristup prema svakome "nepušaću",ili onome kome ćemo se trebati obratiti,jer jako je teško razumiti Marihuanu i sve vezano za nju ako ne postoji "zajednički jezik", a to mislim da je prvo što trebamo pronaći.

(Hoću reći da prvo trebamo što više ljudi uputiti i prikupiti,ali naravno i "nepušaće" da bi uopće mogli pomisliti na neku legalizaciju ili eventualno dekriminalizaciju te biljke).

Svi oni koji nisu, trebali bi pogledati barem ovo:

http://vutra.org/konoplja-istorija.php

Stvarno ima kvalitetnih informacija o tome koliko je zapravo kanabis imao svoju ulogu u prošlosti,
    tj u ovom textu, industriji. Ovakve tekstove bi trebali malo više promovirati jer malo ljudi je upućeno da je kanabis
    imao TOLIKO utjecaja direktno na ljudski život u prošlosti.. LJUDI TREBAJU SHVATITI DA KANABIS NIJE, I NE MOŽE BITI ŠTETAN,
    A DEFINITIVNO SE NE MOŽE I NE SMIJE SVRSTAVATI MEĐU HEROIN;KOKAIN;HEPTANONE i ostale narkotike i droge
    (kako to obično biva) jer Kanabis,Marihuana,trava,žiža,VUTRA je P.R.I.R.O.D.A. !!

Stvarno ne znam dali ima na ovome site-u dilera i onih koji zarađuju na dragoj nam biljci,ali evo recimo vidio sam da ima dosta "mrzim dilere" topica.. I ja se slažem,, jer svaki put kada čitam novine,gledam vijesti,govore sljedeće:
    (npr): "policija je uhvatila "tog i tog " s "toliko i toliko" kokaina,heroina i nešto marihuane....!

I što će netko tko nema veze ni s kokainom ni marihuanom prvo pomisliti ???
    Sve je to isti qrac.....! samo se drogiraju..

BAŠ ZATO ja osobno mrzim dilere,zarađivali oni samo za život ili ne.. Ima još na tisuće načina ajmo reć' "legalnih" da se novac ZARADI !
    Zato mi i nije žao da se svrgavaju ti svi dileri ali hoću reći DA TREBA ODVOJITI MARIHUANU OD DROGE !!

16. Sarmaister

Učlanjen(a):
    08.03.2007
    Poruka:
    42
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    u svakom sluchaju kane , reci rijech i snimichemo dushu nashu.

17. LucidDream

LucidDream Miran dečak

Učlanjen(a):
    26.02.2007
    Poruka:
    1.256
    Sviđa im se:
    67
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +68 / 0 / -0
    ovo je ono sto nam je trebalo.Ja sam za i pomoci cu koliko mogu.Ja ima 15 god. ali nije mi vazno je bez zrtve nema uspeha...ako mozes kane objasniti malo bolje sta treba da uradimo jer nas ceka pune ruke posla...

18. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    fala svima na podršci.
    ako ovo bude bilo na meni
    onda će ići jako polako, prema mojim mjerilima, jer su neke stvari :baby: iz osobnog života počele zauzimati prostora i tako,:icon_lol:
    no to ne znači da odustajemo već samo da neće ić baš brzo

trenutno očekujem odgovor od fade ina

nadam se da oni neće biti tako spori kao zamirzine

osim toga treba malo srediti lorg pa ćemo krenuti s prikupljanjem izjava
    do tada izrađujemo sinopsis
    šaljite mi na pp ili mail ono što mislite da bi trebalo biti u tom videu
    naprimjer oni drotovi iz amerike što žele legalizirati sve droge njih ću definitivno staviti, montela također, mekmahunu, povijesni podaci, sad se nemrem sjetit šta još

to be continued..

19. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
  20. kanehbosem

kanehbosem Aktivan Član

Učlanjen(a):
    12.10.2006
    Poruka:
    722
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    38
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    ja sam našao ovo
    For details contact Dr. Janos Berenji
    (tel: 381-21-780-365, fax: 381-21-780-198).
    možda su ovo stari brojevi neznam,
    Dr. Janoš Berenji upravnik zavoda za hmelj, sirak i lekovito bilje

Preporučite stranicu