Prekretnica: VUTRA 9/11

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
niko nece sebe da eksponira javnosti,medjutim nama treba neko ko bi u videu govorio o delovanju vutre itd....znate vec nasta mislim.:lock:
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
trebalo bi da uradimo mnogo odvojenih projekata da obradimo sto vecu povrsinu bivse juge,ladno mozemo trazit dozvolu nekih stranih filmopravljaca da ubacimo neke isjecke njihovih dokumentaraca u smislu poredbe te ubaciti mnogo informacija koje isto tako su nam naveliko dostupne bas iz dokumentaraca,pa ne moramo se bas previse trudit,nadjemo nesto sto valja i po istoj formuli.na kraju neko najkvalificiraniji fino izreze i izmixa,a opet par nas s ljepim glasicem napravi verziju za svoj narod.nije bed stavit mutno preko face...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
interesantno štivo jel ?kakvi su to dokazi?
eto ak se nekome da nek malo pronjuška i po mogućnosti uslika te dokaze:) ili dobije sliku.
ako mislite da će biti više štete nego koristi onda nemojte skupljat podatak.
ko radi taj i griješi,
neznam šta da kažem, zajebano je obrađivati ovu temu
http://mojo.calyx.net/~olsen/HEMP/IHA/iha03211.html

It is obvious that hemp was introduced into the area of present-day Yugoslavia very early. Evidences exist of considerable hemp production in the 15th and 16th centuries. The Turks taxed hemp in Serbia, and Austro-Hungarian empress Maria Theresia recommended in 1765 that only high-quality hemp should be sown. Therefore, the Imperial Chamber brought to the Bocùka region, new colonists from Northern Italy in order to transfer the skill of growing and processing hemp. The impact of Italian varieties on our hemp culture was very significant.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Malo sam opet zujao po netu i ne znam dali je ovaj site bio na temi razgovora među nama na ovom site-u ali itekako bi svatko trebao malo proučiti što oni imaju za reći jer imaju smisla i kvalitetnih činjenica..
Evo preveo sam text s početne strane site-a,ali ima još dosta linkova i textova (nažalost na Engleskom),pa ako netko ima smisla za Eng.jezik i dosta živaca a i vremena neka prevede što mu se svidi,pa neka posta..

Zašto bi Marihuana trebala biti legalna?

> Ljudi imaju osnovno pravo na vlastite izbore dok god njihove akcije ne štete drugima.
Odgovornim pojedincima u slobodnome društvu trebalo bi biti dopušteno pravo izbora konzumiranja Marihuane.
Sloboda pojedinaca je osnovna (bazična) vrijednost.


> Vlada troši naše vrijeme i naš novac prohibicijom Marihuane.
Porezni obveznici su primorani plačati velike svote novaca na progone,tužbe i zatvaranje ljudi zbog posjedovanja marihuane.
Da je marihuana legalna i kontrolirana (kao alkohol i duhan) taj novac,plus prihodi od prodaje marihuane,mogao bi se
iskoristiti za druge korisnije namjene,kao npr. edukaciju ili medicinu.


> Prohibicija (zabrana) nije efektivna solucija problemima povezanim s konzumacijom marihuane. Marihuana, kao duhan i alkohol,se može zloporabiti. Ali prohibicija je skupa i neefektivna;
Edukacija i kontroliranje su bolja solucija. Regulacija prodaje marihuane i učenje ljudi istini o njenim zdravim
efektima bi snizilo,minimaliziralo štetu i cjenu društva.


> Naučili smo lekciju iz prošlosti. Prohibicija alkohola nije bila uspješna,i nema logičnog razloga vjerovati da je prohibicija ove biljke bolja
ideja.


Link za site je http://www.mjlegal.org :lock:

Kaneh,zanimljiv je podatak ono o liječenju PTSP-a marihuanom,ako nađeš više o tome na netu dodaj neki link.,. Ili ako postoji javi da se nešto prevede..!
 
ok , sad da malo neke josh ideje dam


AJDE LJUDI POSHALJITE MI SVE PODATKE DO KOJIH MOZHETE DOCH ,

NPR KOLIKO TREBA BILJKE UZGOJITI ZA ISPLATIVU PROIZVODNJU (PAPIRA , TEKSTILA , LIJEKOVA.) JER SAMA CHINJENICA DA SE TO MOZHE NIJE NUZHNO I ISPLATIVA , A AKO ZHELIMO IMATI LOBI , MORAMO IMATI NEKU , MAKAR I POTENCIJALNU DOBIT IZ SVEGA TOGA .

DAKLE JE LI ISPLATIVIJE PAPIR PROIZVODOTI IZ DRVETA (TOPOLE KOJA JE JAKO ZAHVALNO DRVO) ILI IZ KANABISA (KOJA JE JEDNOGODISHNJA BILJKA?

DA LI JE ISPLATIVIJE PROIZVODITI TEKSTIL IZ KANABISA?

JER AKO ZHELIMO POTAKNUT LJUDE NA RAZMISHLJANJE O LEGALIZACIJI , MORAMO IM - D O K A Z A T - DA CHE IM LEGALIZACIJA DONJET I KORIST .

DALJE

MORAMO VALORIZIRAT TO NA NACHIN DA SE IZRADI STUDIJA O TOME KOLIKO CHE DRUSHTVO U CJELINI IMAT KORISTI OD BOLJKE JER NAS INACHE NIKO NECHE PODUPIRAT , A BORBA CHE SE SVEST NA TIPKANJE PO FORUMIMA (A TO BI BILO LOSHE)


ZNACHI NIJE DOVOLJNO SAMO RECH DA JE ONA PRIMJENJIVA , TREBATE LJUDIMA DAT CRNO NA BIJELO SVE NE BILI VAS ONI ODLUCHILI POSLUSHAT.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
1mc
onaj link od dragoplečko je odličan.barem mi se tako čini jer sam ga preletio ali ima dosta materijala,nešto čemo sigurno uzeti otamo.nisam ga bidio prije.
i onaj prijevod je isto ok.budem to iskombiniro s nečim na lorgu.

što se tiče ptspa - to sam našao na zamiru, ta vijest je iz izraela, komplicirano je to provjeravat tako daleko, ali ja ne bi imo ništ protiv da se netko zainati :)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@sarma
stvarno neznam koga bi se moglo pitati niti odakle krenuti za saznanje o isplativosti uzgoja konoplje.
znam da je uzogj konoplje moguć uz dozvolu.

zapravo igramo se menađera na neki način
trebaš samo imati mobitel i kune na njemu
i onda zoveš firme da vidiš jesu li zainteresirane za konoplju
i uzgajivače jesu li zainteresirani za uzgoj

nažalost za taj podatak nam trebaju kune za telefon:(
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
činjenice oko uzgoja kanabisa su sljedeće:

postojeća tehnologija je razvijena za proizvodnju iz drugih izvora tako da je potrebno mijenjati dio tehnološkog procesa.

drugi problem je što ne postoji adekvatna tehnologija za sam uzgoj. Stabljike kanabisa su jako čvrste te je potrebno nabaviti nove i skupe strojeve za njihovo mehaničko ubiranje

postojeće tržište je slabo, neorganizirano i poprilično integrirano ( uzgajivać je i prerađivać i proizvođač)

komercijalna aplikacija je zasigurno moguća i isplativa samo izgleda da su početni troškovi povećani baš zato što nije uobičajena proizvodnja

možda bi se trebalo malo više koncentrirati na kanadu pošto je tamo došlo do procvata upšotrebe kanabisa u industrijske svrhe
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
treba uzeti u obzir i neke činjenice oko kanabisa.

npr na jednakoj površini se dobije oko 4 puta više papira nego iz drva ali kvaliteta tog papira ovisi o tome koji dio stabljike se koristi. Možete dobiti ili visokokvalitetni ili niskokvalitetni papir. Naravno moguća je i kombinacija pa dobijete nešto između.

Po meni možda najzanimljivija bi bila bioplastika ali to nisam dodatno istražio.

što se tkanine tiče hemp je dosta grublji od pamuka pa i nije najbolja opcija za proizvodnju odjeće, ali sa druge strane hemp je iznimno izdržljiva i čvrsta tkanina ( zato su i prve traperice bile napravljene od hempa)

probat ću iskopati svoje bookmarke pa postati malo više o tematici
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Tihojla,kad si več spomenuo Kanadu evo pronašao sam site možda nisi vidio,vezano za Kanadu,Ontario i biljku pa prozuji malo ako nađeš vremena..

http://www.cannabisculture.com/articles/2958.html

A u slučaju da je istina ovo za marihuanu i PTSP,s obzirom da je pola bivše Juge bilo prije "tek" 15-ak godina zaraćeno,ima sa svih strana dosta oboljelih upravo od PTSP-a,a opet kažem u slučaju da je povezanost Marihuane s tom bolest učinkovita,ili bar učinkovitija od svih tih visoko miligramskih tableta,prozaca i tko zna još kakvih gluposti od tableta koje ljudi gutaju,,mogla bi se dići velika rječ o marihuani,baš ovdje,na Balkanu..!

Vrijedi istražiti,ja ću pokušati naći što više ali svaka nova informacija o tome je dobrodošla,postajte ako što nađete ili može meni na pm..
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Evo preko klasične internetske enciklopedije,

http://hr.wikipedia.org/wiki/Indijska_konoplja

Možete pogledati dolje pod "Djelovanje" ;

"Mnogi ljudi se pitaju utječe li marihuana na kratkotrajan gubitak pamćenja. Taj utjecaj najlakše je za primijetiti. Takvi simptomi javljaju se samo u vrijeme trajanja djelovanja marihuane, dakle, nekoliko sati, a nije nasljedan niti trajan. Isto tako, pretrage osoba, čestih konzumenata marihuane ne pokazuju nikakve nedostatke niti oštećenja.
"


Koliko ja znam ta wikipedija je temeljna na neovisnim općenitim informacijama,i samo znam da trebamo puno više ovakvih stvari koje su više od činjenica! Ali i dokaze,znači stručne ili znanstvene,a ima ih jer stalno slušam kad je o marihuani rječ "znanstveno je dokazano ovo,znanstveno je dokazano ono,a ima i korisnih stvari samo treba ih se naći"..

PS; Definitivno se više pametnijih,motiviranijih i obrazovanijih ljudi treba uključiti u ovo..!!

:thewave: :banana_rasta:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
1mc je napisao(la):
http://www.cannabisculture.com/articles/2958.html

A u slučaju da je istina ovo za marihuanu i PTSP,s obzirom da je pola bivše Juge bilo prije "tek" 15-ak godina zaraćeno,ima sa svih strana dosta oboljelih upravo od PTSP-a,a opet kažem u slučaju da je povezanost Marihuane s tom bolest učinkovita,ili bar učinkovitija od svih tih visoko miligramskih tableta,prozaca i tko zna još kakvih gluposti od tableta koje ljudi gutaju,,mogla bi se dići velika rječ o marihuani,baš ovdje,na Balkanu..!

sumnjam da nije istina.
tu vijest sam skinio sa zamira,mislim da oni ne bi tak nešt pustili da nije istina.
treba naći tog doktora, nazvati, uzeti izjavu (ako priča engleski) i to je to.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
razmisljam da krenem da stampam i da lepim vutra plakate sa za neki dan.Ali i za reklamiranje vutra sajta mozemo koristiti ovu sliku koja sledi.Samo predlazem.Nemoj niko nista da radi dok se ne dogovorimo sam adminima.

 
PROPAGANDA ljudi , to je to , AJMO SVI , ISprintajte , polipite , poshaljite i meni jer chu ga i ja polipit , Neka link osvane u svim djelovima bivshe nashe , i mozda , samo mozhda nas netko i primjeti.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
čuo sam se sa fade inom
zainteresirani su za temu ali moraju vidit da li im se to isplati snimat
 

Jim Morrison

Aktivan Član
13.07.2007
65
1
0
32
zainteresirani su za temu ali moraju vidit da li im se to isplati snimat[/quote]

Akolko ce trajat to njihovo gledanje dali se to isplati...
A i ako se ne isplati treba, se zoorganizirati pa ako treba mozda i platiti koji dinar!!! Zamislite samo svako da da samo po nehi 50-100 din, neka nas koji su spremni dat pare za to ima samo nekih 3000 a siguro ce se naci i vise, znaci skupili bi oko 300.000 hiljada dinara, a da ne spominjem ako bi se naso i pokoji sponzor...
A to sa plakatima nije uopste losa ideja, to barem nije neki problem... Sredis neki plakat, nades druga sa stampacem pa makar bio i laserski(bez boje), isprintas 100 komada platis liku papir i to je to, za pocetak sasvim dovoljno....
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
hvala jime što si nas podsjetio na ovu temu, no ja sam odustao od realiziranja ovog do povoljnog momenta
ideja je tu, ako imaš osjećaj kako bi je realizirao izvoli.
fade in-u je ovo interesantna tema ali ima puno ugroženijih skupina tako da im ovo nije tak zanimljivo.prema mome mišljenju, za ovu temu nemreju nać sponzora.