Prekretnica: VUTRA 9/11

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
evo ovako.
jeste li gledali Ferenheit 9/11?drugim riječima to je istraživačko novinarstvo u obliku dokumentarca.film je doslovno podijelio ameriku.
busha je doslovno raskrinko.
ako niste pogledali odmah odite podignut pogledat 3puta,zovite frendove pogledajte s njima i oni neka zovu svoje frendove i nek s njima pogledaju pa malo komentirajte pa pogledajte još jednom.

LJUDI NAMA TREBA POD HITNO VUTRA FEHRENHEIT 9/ 11

ja znam šta sve treba.
ali nemogu sve sam.mislim nema šanse.

treba slati upite, snimati ljude, njihove priče, raditi intervjue, tražiti izjave, demante,suočiti mjerodavne s istinom, i onda to sve editirati i montirati u jedan fini logički slijed.tehničku podršku u svemu tome uopće neću ni da spominjem jer ćemo odma odustati. posla ima da se usereš.
ali ako mi to sve napravimo u dvije godine
i prodamo televiziji
mislim da ćemo pokrenuti pravu lavinu.

treba tim od minimalno 10 aktivnih ljudi
svaki tjedan barem jedna izjava,materijal ili što god.

ja to nemogu i neželim sam.
vutra.org je dobro mjesto za sastanke i updatiranje.
imamo skromne uvjete ali možemo ih iskoristiti maximalno.

ako ste zainteresirani za aktivno ili povremeno sudjelovanje u pravljenju ovog remek djela koji će legalizirati vutru.

bacite neki post u ovaj thread i krećemo.

neko je rekao
ISTINA ĆE VAS OSLOBODITI
a ja kažem
TREBAMO OSLOBODITI ISTINU OD LAŽI
jer ISTINA je postala LAŽ
a LAŽ je postala ISTINA
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Gledao sam M.Moor-ov 9/11...

Tesko je to kanne... Tim od 10 ljudi koji su placeni to da rade i da im je to profesija bi radeli mozda 2 god.

Imas li pro kameru? pro mikrofon?

Svidja mi se ideja ali kako?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Inq je napisao(la):
Gledao sam M.Moor-ov 9/11...

Tesko je to kanne... Tim od 10 ljudi koji su placeni to da rade i da im je to profesija bi radeli mozda 2 god.

Imas li pro kameru? pro mikrofon?

Svidja mi se ideja ali kako?

ma znam Inq.
recimo da je ovo jedan test volje, snage i spremnosti ovog foruma:)
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Kane ideja ti je dobra, al ko sto vec kolega rece tesko provediva...
Ustvari lako je provediva uz sponzora(e), tj. financijski podmazanu ekipu...
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Ja sam dosta mlad,ali sam i punoljetan i nisam malouman kao neki a više od ičega bi volio da maloumni ljudi shvate tu našu biljku i vide bar djelom kako je ja vidim;ako ti išta znači ili ako će značit ja sam potpuno ZA..! Eto,ti se činiš kao da znaš šta pričaš i zato imaš moju podršku,znam da ovakvi svi planovi padaju u vodu u 99 % ali ajmo reći da se nadam boljem,, jer STVARNO treba nešto poduzet...............!! :respect:
_________________________________________________________________________
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
cijela ova priča će imati nekoliko faza
prva faza će biti prikupljanje podataka
s tim da ne isključujemo mogućnost da u zadnjoj fazi, tehničkoj obradi,uleti neki element iz prve faze tj. pojavi se neka izuzetno dobra stvar koja jednostavno mora biti u videu koji pravimo.
e sad,mi ako ne dođemo do zadnje faze i ako ne napravimo video zbog ogromnog nedostatka novca.opet ćemo napraviti dosta posla u smislu
tko je tko, i što je što u cijelovoj ovoj priči?
svaki tjedan nek prikupimo po jedan materijal i biće ok.
dosta stvari ima već ovdje.
najveći problem je zapravo što se apsolutno sve bazira na dobroj volji i vlastitom trošku.zato i nisam puno optimističan.
predomislio sam se jučer prije nego što sam otišo spavat o svemu ovome i konto možda prvo tražiti sponzora kao što ste neki i sami rekli ali ko će sponzorirati ovo?woddy harleson?:)eto pošaljite mu mail pa da vidimo:)

mislim mene stvarno zanima objašnjenje nekoga iz javnog zdravsta zašto je vutra ilegalna čak i kao lijek?tko je odgovoran za takvu odluku u javnom zdravstvu?kako objašnjava pozitivne izjave znansvetnika o vutri?kada su i kako su odluke donošene?copy paste drugih zakon ili?statistički podaci o korištenju?što kaže neki svećenik o ulju za pomazanje?što kaže biskup o tome?jel pao sa stolice kad je čuo da isusa ima veze s vutrom?ko ga je podigao?šta je ima na sebi?ko i kako i na koji način može gajiti industrijsku konoplju?kakva je potražnja za konopljom?
dakle ako i ne napravimo video definitivno ćemo podići razinu kvalitete sajta.

pa jeste videli onu ženu iz montela.koliko je sve lijekova probala i u kakvom je stanju bila?
eto sestra od moje žene je u jako sličnoj situaciji s tim da joj je rak već godinama metastazirao, i sad ima jedva 40kg,mislim medicinski fenomen.jučer smo javili da proba s vutrom.ona je to htjela i prije ali joj je bilo bed to reći drugima..
svaki dan neki padne s vutrom i dobiva osudu javnosti,umjesto da jsvnost osudi zakona.

mislim možemo mi raditi prijevode,ali nama trebaju priče odavde.nama treba emisija sa podacima ovdale i na našem jeziku.to će biti prava stvar.

u najgorem slučaju malo ćemo osvježiti sajt s nekim novim informacijama i to je to.

@svima koji su in kao 1mc
tu i tamo ću uletiti u ovaj thread što treba napraviti i onda nek netko dođe do podatka.

prvo bi trebali srediti legalizacija.org ili neki novi sajt i predstavljat se kao novinari tog sajta
u svemu ovome, služićemo se zakonom o medijima i/ili građanskim društvima ili kak se to već zove i to je to.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
hm..ljudi danas rade čuda sa skromnom tehnikom.
mislim pogledajte jedan festival kratkog filma i sve će vam biti jasno.
mislim da je zapravo potreban sponzor.
bez njega će svpodaci završiti na ovom sajtu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
eo u potporu ovoga , na cover novog izdanja svog projekta (traktoroth - true croatian agro metal) sam vas stavio u creditsima , cd che uskoro bit dostupan , a i stavichu link na vutra.org na nashu stranicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
svaka čast kane nadam se da ćeš to odraditi kako treba.

Što se samog filma tiće to se stvarno da napraviti za nikakve pare. Sony-eva kamera i malo bolje računalo.

Probaj kontaktirati Fade In u ZG.

Ideja produkcije Fade In-a jest afirmirati kulturu civilnog društva i angažiranog djelovanja. Istražiti i prikazati društvene probleme sa područja ljudskih prava, ekologije, kulture mladih i prikazati ih na javnoj televiziji, te ujedno demistificirati tehnike video produkcije i potaknuti mlade na samostalnu proizvodnju.

Vjerujem da je brdo ljudi iz Hr gledalo barem jedan njihov dokumentarac na HTV-u.

Kolko ja znam oni su dosta bliski Attack-u tako da nebi trebalo biti problema sa tematikom.

E sad se baci na istražvianje , na slaganje kockica i izradu sinopsisa jer je to daleko bitnije od kamere i produkcije.
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Kane, brate, uz tebe sam...
Hocu i da pričam i da radim sve što treba...
Ideja ti je dobra, odlična i to je već konkretno!!!!!!
Nemoj da odustaješ, aj da bar to odradimo kako treba...
Respekt!!!!!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
fala tihojla na onom linku.
znao sam da ima tako nešto.
zapravo očekivo sam da će neko bacit takav link.
u najgorem slučaju onaj mop od iffkice:))

a ono što si reko za sinopsis to stoji to je zapravo pravi posao

ajd super,izgleda da smo negdje krenuli.

izradiću neki sinopsis
ako imate kakve prijedloge šaljite mi na pp ili na mail
[email protected]
 
12.03.2007
20
0
0
33
Kanehbosem svaka cast! Znaci samo nastavi da radis, trazis ljude, i nemoj da odustajes, napravi sta uspes, nema veze. Da nema takvih pokusaja, nikad ne bi nista postigli.

Inace ja sam maloletan (16), mojih par najboljih drugova vare i maloletni su isto, tako da ne verujem da mozemo da pomognemo... ali recimo ovako: Ako ti zatreba bilo sta sto bih ja mogao da uradim, ili sa drustvom, da ispricam nesto npr., bez cenzure, bilo sta, racunaj na mene... mislim niko ne zna osim njih da duvam, shtekam se maksimalno, ali jebes sve to! Svaki dobar rezultat zahteva zrtve! I kad bi bilo vise ljudi sa ovakvim stavom, sve to bi brze islo. Treba da pricamo, da pricamo, da pricamo, i valjda ce kad tad 0.5% ljudi da nas cuje. Onda treba zajedno sa njima da pricamo, pricamo... sve to mora biti sporo sa ovakvom drzavom (drzavama), ali treba se truditi, treba uraditi sve sto se moze. Kada sam rekao bez cenzure - mislim na bukvalnu cenzuru, procitao sam negde ovde recenicu u stilu "Pa zasto da se nekome ko duva cenzurise lice, to bi znacilo da ga je sramota da duva" ili tako nesto, uglavnom da ne stoji iza svojih reci. Slazem se! Treba pronaci ljude koji su spremni da govore, znam da je sve jako tesko, jako puno posla, ali moguce je, ljudi! Sve je moguce ako se potrudimo. A vredi potruditi se. Ovim takodje zelim da obratim paznju, tj. da podignem duh onima koji ne bi pred kamere. Razmislite, sta bi bilo da uvek cekamo druge da govore i stojimo iza, i pustamo da u emisijama ljudi slusaju samo o stetnosti marihuane, koja skoro ne postoji. Mislim stetno je i mleko ako cemo tako, ako popijes 15 litara dnevno. Ne. Treba da izadjemo, pricamo, i skupimo jos ljudi.

Makar jednog za pocetak.

Opet ponavljam, ne verujem da mogu da pomognem, ali slobodno reci, ja sam iz Beograda ako ti nesto treba.


I onda da se nadamo da ce, u buducnosti, sastaviti neki forum protiv marihuane koji ce pokusavati da kriminalizuje marihuanu, i da nece smeti da izadju kamerama pred oci nama, vecini, koji smo shvatili istinu i ucinili da drugi shvate....
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Najveći problem je u tome što ljudi kojima "naša biljka" ništa ne znaći neće ništa ni poslušati jer automatski gledaju na to kao na neku narkotiku,a na nas kao na narkomane..!
Treba prvo pronaći dobar i razumljiv pristup prema svakome "nepušaću",ili onome kome ćemo se trebati obratiti,jer jako je teško razumiti Marihuanu i sve vezano za nju ako ne postoji "zajednički jezik", a to mislim da je prvo što trebamo pronaći.

(Hoću reći da prvo trebamo što više ljudi uputiti i prikupiti,ali naravno i "nepušaće" da bi uopće mogli pomisliti na neku legalizaciju ili eventualno dekriminalizaciju te biljke).

Svi oni koji nisu, trebali bi pogledati barem ovo:

http://vutra.org/konoplja-istorija.php

Stvarno ima kvalitetnih informacija o tome koliko je zapravo kanabis imao svoju ulogu u prošlosti,
tj u ovom textu, industriji. Ovakve tekstove bi trebali malo više promovirati jer malo ljudi je upućeno da je kanabis
imao TOLIKO utjecaja direktno na ljudski život u prošlosti.. LJUDI TREBAJU SHVATITI DA KANABIS NIJE, I NE MOŽE BITI ŠTETAN,
A DEFINITIVNO SE NE MOŽE I NE SMIJE SVRSTAVATI MEĐU HEROIN;KOKAIN;HEPTANONE i ostale narkotike i droge
(kako to obično biva) jer Kanabis,Marihuana,trava,žiža,VUTRA je P.R.I.R.O.D.A. !!

Stvarno ne znam dali ima na ovome site-u dilera i onih koji zarađuju na dragoj nam biljci,ali evo recimo vidio sam da ima dosta "mrzim dilere" topica.. I ja se slažem,, jer svaki put kada čitam novine,gledam vijesti,govore sljedeće:
(npr): "policija je uhvatila "tog i tog " s "toliko i toliko" kokaina,heroina i nešto marihuane....!

I što će netko tko nema veze ni s kokainom ni marihuanom prvo pomisliti ???
Sve je to isti qrac.....! samo se drogiraju..

BAŠ ZATO ja osobno mrzim dilere,zarađivali oni samo za život ili ne.. Ima još na tisuće načina ajmo reć' "legalnih" da se novac ZARADI !
Zato mi i nije žao da se svrgavaju ti svi dileri ali hoću reći DA TREBA ODVOJITI MARIHUANU OD DROGE !!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
ovo je ono sto nam je trebalo.Ja sam za i pomoci cu koliko mogu.Ja ima 15 god. ali nije mi vazno je bez zrtve nema uspeha...ako mozes kane objasniti malo bolje sta treba da uradimo jer nas ceka pune ruke posla...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
fala svima na podršci.
ako ovo bude bilo na meni
onda će ići jako polako, prema mojim mjerilima, jer su neke stvari :baby: iz osobnog života počele zauzimati prostora i tako,:icon_lol:
no to ne znači da odustajemo već samo da neće ić baš brzo

trenutno očekujem odgovor od fade ina

nadam se da oni neće biti tako spori kao zamirzine

osim toga treba malo srediti lorg pa ćemo krenuti s prikupljanjem izjava
do tada izrađujemo sinopsis
šaljite mi na pp ili mail ono što mislite da bi trebalo biti u tom videu
naprimjer oni drotovi iz amerike što žele legalizirati sve droge njih ću definitivno staviti, montela također, mekmahunu, povijesni podaci, sad se nemrem sjetit šta još

to be continued..
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
evo naš prvi zadatak:)
trebamo broj tj. bilo kakve kontakt podatke, idealno potpune, od
dr. Janoš Berenji
znam firmu za koju mislim da će biti itekako zainteresirana za ono što berenji ima za reći
http://legalizacija.org/?p=15
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam našao ovo
For details contact Dr. Janos Berenji
(tel: 381-21-780-365, fax: 381-21-780-198).
možda su ovo stari brojevi neznam,
Dr. Janoš Berenji upravnik zavoda za hmelj, sirak i lekovito bilje