Premještanje biljaka do sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.01.2014
9
6
3
Pozdrav ljudi, mene zanima kako neprimjentno i bez oštećenja prenjeti biljku do sajta... ovo mi je prvi grow i iako je tek klica niknula u salveti i sad ću staviti u jogurt čaše, stvarno me zanimaju vaše ideje oko prijenosna, sajt nije daleko kojih 1 kilometar od kuće...
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Uzmi korpu u korpu stavi neku macku, pazi na tu macku da se ne pomera mnogo pokrij macku cebetom a ispod cebeta stavi malu plasticnu posudicu i u njoj casice za rakiju sa biljcicama pa na sajtu to odradi sta vec hoces. Niko nece posumnjati u tebe kao muvatora, vec ce misliti da si senuo setas macku u korpi. Gledaj da nadjes nekog debelog macora da se ne pomera mnogo. :smoke18:
 
20.08.2013
13
27
3
34
najbolje ti je da ako imas neke dnevne rutine da to uklopis u njih i nitko nebi trebao nista posumljati isto tako ce ti mozda biti i kasnije sa zalijevanjem.. nabavi si psa bolje od macke sretno :)
 
12.03.2008
52
41
0
35
RolamPoKraju je napisao(la):
Uzmi korpu u korpu stavi neku macku, pazi na tu macku da se ne pomera mnogo pokrij macku cebetom a ispod cebeta stavi malu plasticnu posudicu i u njoj casice za rakiju sa biljcicama pa na sajtu to odradi sta vec hoces. Niko nece posumnjati u tebe kao muvatora, vec ce misliti da si senuo setas macku u korpi. Gledaj da nadjes nekog debelog macora da se ne pomera mnogo. :smoke18:
e definitivo najjači :) :) :) :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ako imaš pripremljene rupe napunjene zemljom na sajtu nema šta, u noći oko 3 sata odfuraš i presadiš, sve skupa pol sata posla. Jedan dan iskopam rupe i pripremim, drugi dan na bic, kupim si papirnatu vrećicu sa tvrdim dnom onu za poklone i u nju fino poslažem 5 jogurt čašica sa biljozama. Čaše unaprijed razrežem skalpelom sa strana tak da ne gubim vrijeme na sajtu trgajući ih i režući. Imam nekih 500 metara do oba sajta, drotovi se voze samo između 2 i pol 3, ja sam brz na bicu i trudim se ne izvrnuti biljčice u vrećici. Hvala bogu dizelaši imaju specifičan zvuk pa se štrumfovi čuju nadaleko ako se stvore nenadano. Nisam još imao bliskih susreta te vrste.
To je najgori dio outa, selidba biljoza i kad to obavim uvjek mi padne kamen sa srca, bar do harvesta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
Ako želiš stručno mišljenje onda svakako napravi na sljedeći nacin :)
Stavi svoje klicice u te svoje e sad neznam u koje si mislio casice od čvrstog ili tekućeg jogurta,s casicicama direkt u kantu od 15l Jupola.
Zatim obavezno s kantom naravno poklopljenom poklopcicem prije nego ideš na sajt donesi
ispred svoje najbliže policijske stanice ne daleko od mijesta gdje radiš odlozi kantu točno 6h i ako niko ne provali što je to tebi ispod poklopcica budi siguran da je posle toga mozes bezbrižno odnjeti u svoje mjestasce(sajt).
Na sajtu ćeš uvidjet ako su ti malene preživjele to ogromno stresiranje budi uvijeren da su tvoje klicice spremne na promaknuce u zemlju na tvom sajtu.
Sretno i dobro se pripazi jer svaka muka i ideja urodi kvalitetnim plodom kad se najmanje nadas ;)
 

Gagiba

Aktivan Član
hehehe Mačora u korpu nego šta!!!
Ja čak i ne vidim drugi način da se prenese biljka...mislim šta je drugo uopšte moguće?! :D

Možda, ali samo možda, da staviš biljke u plastične posude (imaš ih po kući verovatno razne), učvrstiš ih da se ne polome (naguraš neke stare zgužvane novine ili nešto slično oko njih da se ušuškaju), sve to staviš u ranac ili u neku neprovidnu kesu, sedneš na biciklu ili prošetaš do sajta a tamo ćeš se već snaći... :)

Mada je sa mačorom mnogo zanimljivija varijanta!! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RolamPoKraju

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
koje glupo pitanje, ako stvarno ne mozes smisliti kako prenijeti par casica jogurta napunjenih zemljom, na udaljenost od kilometra onda bolje ni ne growaj samo ces sebi nastetiti..osim ako planiras 50-100kom pa ne znas kako ces s tolko casica,,,,al nemoj toliko :D


ja sam na 2 put nosio u nekoj kutiji (moze i od patika) i to stavio u ruksak i prenio, dno je ravno tako da se nisu ni pomjerale a ni ostetile.. ajd Mozak sretno ;)
 

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
Ja sam prosle godine dve biljke od 20-25 cm stavio u kese, neprovidne, i po danu ih opusteno prenjeo do sajta.. tako da to nije toliko tesko uopste, samo nemoj da se zadrzavas sa nekim, ustvari najbolje uopste nemoj da stajes sa nekim da pricas.. nego svojim putem dok ih ne doneses na sigurno :)
 
02.04.2014
52
54
18
Zasto tako gubiti vrijeme , msm otvaras glupu temu (bez uvrede) , odfuraj to na nacin da ih odneses u vrecici sa trvrdim i ravnim dnom , lijepo ih stavis u vrecicu nekad predvecer i kad se smrkne , odfuras to bez ikakvih problema , ili ako imas jos sjemena , iskopaj rupe na sajtu , stavi sjeme i zaljevaj dok ne proklijaju /krenu sa rastom , tako ti je najlakse, oko biljaka mozes staviti malo luga / ono sto ostane od uglja , ili ako vec to ne mozes nac' , poklopi ih plasnicnim flasama koje ce imati na sebi nekoliko rupa/rupica da moze zrak strujat' , eto nadam se da sam ti barem malo pomogao , LP ;)
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
VRTLArrr je napisao(la):
bla,bla,bla,bla... , msm otvaras glupu temu (bez uvrede) , bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla...
bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla...
bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla...

Pa nemoj tako, čovjek lijepo pita za mišljenje, prijedloge i ideje, ljudi se
potrude i napišu nešto, pa se svi malo smijemo i tako prolaze nam dani :ludak