Prenamjena prostora u solarni boks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.07.2015
492
203
43
nažalost moram se složiti sa starijim kolegama, nebu išlo.
Ma bi,samo sto ne gajis na Siciliji/Africi...:)
Zato se smejem slusajuci o zelenoj energiji,a kad je oblacno i bez vetra trt,al treba prodati "zelenu"tehnologiju+provizije.
Elem,tesko je ali se moze ukompovati kao dodatak/zamena kad ima sunca,a ovo saharsko vreme sto nam vlada daje 2-3 meseca benefita narocito u kombinaciji sa 70w hps ili sl,necu da propagiram led.
Ti si utvrdio stanje za April ali ide Jul,Avgust...
Jos si bezobrazan pa oces da me teras da gledam solarne panele na 12/24v pa led....;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@mtran- guglam, vec mi oci iskocile, polovne prjenosne klime 70 -200 €, prostor je dimenzija 1,7 x 2,5 x 2 S x D xV, boks zbog 250W lampe je ogranicen na 0,6 x 0,8 visine cca 1,6 . Na stranicama kampera vidio sam da se moze s flex cijevima hladiti samo boks, muci me termostat, kako cu podesiti temperaturu u boksu ako je klima a s njom i njezin termostat pokraj boksa? Busenje rupa u zidu nije problem, spojit cu CT s ulazom izvana i izlazom van, vent cjevni fi 125, 15W samo za lampu. Imam onaj termostat STC 1000, moze li se to nekako iskoristiti za klimu? Da sad ne otvaram 100 pitanja, ako imas iskustva s prjenosnim klimama koju da uzmem, potrosnja struje je bitan faktor? I nisam bas na cisto sto je sa mjesanjem zraka u boksu, ako ulazi hladni, prolazi kroz boks, temp u boksu regulirao bih na 28C, izlazi na toj temp i hladi prostoriju, jesam li bar na tragu rjesenja ili sta da radim. Jack od presadnje zivnuo, uskoro ce morati u vecu kantu, da mi ne ostane mala, klimu moram rjesit pod hitno. Ima i solarnih klima sve u kompletu cca 2000 €, to nije opcija za mene. Led cu pricekat, barem da ovu HPS zarulju potrosim. ;)
@amneziaHaze pa nemre bas toliko biti gubitak, veci su gubitci na "rebrima" od boce, stvar nije za odbaciti, sjetim se ronjenja i svjetlosti u plicini do 2 M, dal neki bazen, prozirne vrecice napunjene vodom, tank od debelog pleksija(to kosta), nisam odustao do kraja s tim, hehe ima jos jedna supa :thumb:
 
08.07.2015
492
203
43
kako cu podesiti temperaturu u boksu ako je klima a s njom i njezin termostat pokraj boksa?
Ja ka sto je poznato nisam bas u ljubavi sa elektronikom.Nisam imao takve klime ali to su mali potrosaci.Za temp ima dva nacina po meni,prvi da izvadis i nastavis termost iz klime ali to moz da bude zajeb.
Drugi zicarski nacin,taj dodatni term stavis u box,on ukljucuje ili direkt klimu ,a ako nemoze njegov rele da pusti 220 ili je slab posto motor od klime cimne u startu i do 8X vecu struju moze i tajmer sa ukljucenim dugmetom da premosti vreme,a opcija je i sklopka ili dodatni rele.
Ako je to bimetalni rele oni nisu precizni ali u ovom sl su pozeljni da se izbegnu cesta ukljucenja.
Ovako napamet ventilaciju ces morati smanjiti,prvo sto nrma te potebe a drugo da das vreme ladnom vazduhu da odradi svoje.
Isprica se a tek sad vidim da moze direkt link
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Racunaj da ti cuclaju takve klime cca 1,5 kW za manje modele (imam jednu, al nekoristim za bilje vec radnu sobu ljeti). Najbolje rjesenje bi ti bilo kao sto je mtran rekao, iskopati temp. senzor od klime i produziti ga unutar boxa. Paljenje / gasenje preko drugog termostata / releja nece ici jer se nakon gasenja cijela klima resetira i po povratu struje ostaje u stand by modu. U tom slucaju bi trebao na signalni gumb od klime staviti relej, al pitanje kolko bi tu zezancije bilo , em dali je gumb sklopka ili digitalni signal, em ti relej konstantno zatvara strujni krug a ne samo na kratko... Kao sto rekoh, najbolje da produzis senzor iz same klime, al i to ovisi , recimo ova moja se ne gasi potpuno nakon sto postigne zadanu temperaturu, tj. gasi se samo hladjenje / kompresor al ventilator joj radi non stop, pa sad dal bi to tebi smetalo ili ne....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
08.07.2015
492
203
43
Ja mislio max 250W,onda jesi u pravu jos i za restart..
Treba naci taj NTC i produziti ga valjda nesmeta obican kabl ili sirmovan?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma jok, dobro moguce da ima i manjih od ove moje, al sigurno ne ispod 1kW.
Evo ovak je velicine negdje ova moja, efektivno ljeti moze rashladiti jedno 20-25 m2 na ugodnu temperaturu, ostatak ovisi naravno o izolaciji, mada za box velicine koju 1310 spominje bu sigurno i manja bila dovoljna.
51pA8LQ1y5L.jpg

Prednost ak ju drzi vani je sto nemora petljat s cijevima za ispuh toplog zraka i ispust kondenzata.
Glede senzora isto mislim da nebi trebalo biti problema oko produzivanja (mada ovisi koje je vrste), jedino ak nije zalemljen direkt na stampanu plocicu, onda ce se morat malo zezat. I sta jos moze zezati ako je kabel predug pa svakako gledati da je sto kraci...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and mtran

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@ mtran i @Farmer hvala na pomoći, evo žena gugla, traži se klima, napravit ću tako kako ste se složili, produžiti senzor kod strujica, bude li dvoumica oko izbora javim vam se za savjet. Još jednom hvala, kad kupim okacim fotku! :) :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ljudi moji, ovo je za popizdit, nemre pokretna klima van jer bi u boks picila vlažni zrak, jeftinije pokretne klime nemaju mogućnost odvlaživanja, batali ideju, skuplje mogu uz preduvjet da crijevo za hladenje motora uvučen u boks dok odvlazujem.??? Split ssistem, uvoz iz Srbije polovnjak iz oglasnika navodno servisirana 500 kn. Pizdim li? O, da, jako:grrr:
Sramim se zbog još jednog neizvedivog projekta, ispadam ne ozbiljan. Hvala na konstruktivnim idejama i potpori, zbog toliko dobre vibracije i entuzijazma koje sam dobio, sad se osjećam ko govno, nejde, jbg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Narcotic

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@L0oD, hvala kompa, nis mi nejde, jucer vodim strujica da povuce kabl od ure do supe, ugradim dvije nadzbukne uticnice i vidim nije spojeno uzemljenje, zasto majstore a on mi veli da imam trofazno brojilo i da kuca nije uzemljna i nek iskljucujemo bojler kad pustamo vodu. da ne duzim 500e za promjenu instalacije, sonda i kaj vec treba. Rupa bez dna, rupetina, ima jos. Navratio susjed iz sela i nicim izazvan pocne trabunjati o travi! Lampica se pali, nebu dobro, spika je krenula... :eek:
Tri auteka pod stolom i jedan na klijanju, vrt je provaljen, :confused:
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
1310, ovo sa susjedom mi zvuči kao noćna mora, to se nebi smjelo događati, a i bez ulaganja ništa nećeš dobiti zauzvrat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@L0oD ha ha vadi lovu iz slamarice, nema mi druge, ja bih jos i iskljucivao bojler ali mi sinovi znaju s drustvom otic na viksu i tu me panika lovi, sta ako...
@form, ovo sa susjedom, ko da me s kablom vode zapljusnuo, mala sredina, nije dobro.
sredit cu boks i supu s klimom za 2- 3 automatika ( izolacija krova, zidova, vrata... ) samo neznam kad, ove godine cu struju. Skup hobi.
@mtran spomminjao je i fidovku, znas da se ne kuzim u struju, ali ak nema sonde za uzemljenje mora ju ugraditi, viksa je 40 godina stara, instalacija nadzbukna. Da krenem sa sondom i fidovkom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form