Prenošenje preko granice - pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Hebo me svak' ako nema bar 5 sličnih tema u različitim podforumima. K'o deja vu....
Sad nek' još neko otvori temu u vezi isteklog sertifikata, da malo i o tome kenjamo.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E cao decki,evo htela bi i ja prokomentirati;):);).Na to kaj kaze Pink froid da se vec vratio iz Portugala ,ja cisto sumnjam jer ako
je isao avionom i prenosio tih 5 grama cisto sumnjam da se dobro proveo i da je proslo sve ok.Posto ja zivim a i studiram
u Spanjolskoj pa cesto putujem avionom sto iz Hrvacke sto iz Budimpeste osobno sam videla 5-6 puta kako na aerodromima
pogotovo iz Madjarske hvataju decke ,sa nama dragom biljkom i sa svacim drugim , jer sam gotovo sigurna da se skeneri na
aerodromima ne mogu prevariti.;):)
Htela bi pitati posto u Alienu nemaju bas sva gnojiva koja meni pasu,pa bi htela doneti ovde iz Spanjolske gnojiva
,pa me zanima da li bi smela doneti avionom ,da li bi imala nekih problema ???Ili da donesem autobusom
ili kako vec ste vi prenosili i da li je bilo nekih problema ??? Radi se o gnojivima Advanced Nutrients????
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
MACA CICA je napisao(la):
)
Htela bi pitati posto u Alienu nemaju bas sva gnojiva koja meni pasu,pa bi htela doneti ovde iz Spanjolske gnojiva
,pa me zanima da li bi smela doneti avionom ,da li bi imala nekih problema ???Ili da donesem autobusom
ili kako vec ste vi prenosili i da li je bilo nekih problema ??? Radi se o gnojivima Advanced Nutrients????
srce cisto sumjam da je iko isao u spanjolsku da kupuje gnojivo i donosi vamo...kad isto to gnojivo mozes kupiti i ovdje(vjerovatno skuplje) a ako ne tu imas sigurno u Sloveniji...a posto si sama rekla da ides nekad preko Budimpeste meni bi logika bila da si kupis onda tamo to sto trazis...ima sigurno AN znam iz prve ruke ;)

P.s. kupi neko bezvezno gnojivo za sobne biljke pa probaj ponjeti sa sobom pa vidi reakciju...ako te i pitaju nesto kupila si tu jel kod tebe u drzavi toga nema ili je znatno skuplje i pravis se da nisi znala da nesmijes i bacis odmah pred njima u smece ili im ostavis tamo...vrlo brzo ces saznati jel smijes ili ne ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E hvala za savet Creative ;):) sve 5 ;) .Ma znam naravno da niko nije bas isao u Spanjolsku po gnojiva kad ima negde blize i to , nego ja kad sam vec tamo to je drugo ;):) .Nego mene interesira ,ma nije to ni bitno kaj si iz Spanjolske,Skandinavije ili odakle vec, kad sednes u autobus i nitko te nedira nema kaj tih granica da te pretresaju i to sve dok ne dodjes do Hrvacke sve jedno dal usla iz Madjarske ili iz Slovenije e to mene zanima da li nasi u Hrvackoj prave problem ???? E hvala Creative i upravu si ali znala sam da ima u Sloveniji
isto A.N.i to sam gledala u Mariboru je i da ti kazem da je mnogo bolji nego u Budimpesti i tamo sam gledala imaju 3 grow shopa
ali dzaba kaj mi vredi sto su blizi kaj nemaju ono kaj meni pase a to je GRAND MASTER ajde Bud ignitor i imaju ali ova ostala 2 nemaju Rhino skin i Bud Factor x.
.Pa bi me zanimalo sigurno decki niste svi doma uzimali gnojiva , sigurno je vecina isla u Sloveniju pa me zanima da li ste ta gnojiva
skrivali i kako???I kad carinici odkriju da nosite gnojiva da li prave problem;):)????
 
14.02.2013
4
2
0
33
MACA CICA je napisao(la):
jer sam gotovo sigurna da se skeneri na
aerodromima ne mogu prevariti.;):)

Nisam bas siguran da skenet moze da registruje i prepozna travu u torbi.... Osnovna svrha skenera je da otkriju oruzje ili sl... Mada sa razvojem texnike sve je moguce...
Ja sam testirao skener, u torbu sam ubacio seno upakovano u foliju pa obavijeno vakum folijom pa zavijeno lepljivom trakom... bas da vidim da li prolazi... i nikakvih problema nisam imao....

Sto se tice pronalazenja droge ili neceg sl. na aerodromima mislim da padaju samo neiskusni koji svojim ponasanjem jasno daju kontrolorima do znanja da nesto nose...

Zato samo opusteno i vidi kompanija kojom letis da li dozvoljava tecnost u prtljagu i te sitnice...
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
nenash je napisao(la):
Uf ne vide mašine na skeneru?! WTF, kakve veze ima izolir traka ili šta već?
Pazite šta pišete, ljudi u svašta vjeruju.

Skener ne vidi masu u masi, tj paket u šamponu, niti ga kerovi njuše zbog istog...
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
bas sam nedavno bio u ovakvoj situaciji, inace kad idem iz hrvatske u bosnu uvjek si ponesem ali nikad previse jer se nezelim zahebavat tako da je to uvjek do nekih cca 2 grama, al sam prije koji mjesec bio u svicarskoj, oni fkt brate imaju dobru vuvu, bilo northen lightsa par grama sta sam si grunto bil si doneso ili ne, i na kraju odusto, ne isplati se fkt za 5 grama sta ces vise manje podjelit i ispusit u tjedan dana gulit u inozemstvu, mozda uspijes al ja to ipak gledam da se neisplati riskirat...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man
01.03.2013
16
8
0
43
Austria
Heheheh ja sam prenjela u Austriju dva puta,mogu ti rec umrla sam na granici,naka me sadaka sacuvala-ne bi vise.Pa sam treci put namotala citavu kutiju,e to je bilo dobro...na slo.granici se odmakela od ljudi i fino zapalila i posmtarala kako kopaju po busu.Al ne bi se vise zezala :))))
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam dok sam bio mladi srednjoškolac prenijeo 50 grama vutre u češku :) Prije polaska sam sa frendom stamanio skoro litru rakije, ušao u bus i nagurao vrećicu sa vutrom između siceva i zaspao. Probudio sam se u Pragu sav izbezumljen, cijeli put sam prespavao a ekipa mi je iz džepa vadila putovnicu i davala na granici jer sam ja bio u overu. Kad sam se probudio već je pola busa izašlo i na brzinu sam istrčao van s osjećajem da sam nešt zaboravio, kad je bus otišao sjetio sam se da je vutra to što sam zaboravio i tko zna, možda se sad 15 godina nakon toga i dalje ta vutrica vozi u tom busu ako je bus uopće u voznom stanju, iako se nebi ni čudio da je netko tko se vozio tim busom poslje pao sa tih 50 grama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nox1cous
01.10.2008
28
1
3
50
Nosio sam je preko grane vise puta, ali ne vise od 10 puta. Bile su to razne kolicine od 2 do 250 grama. Sve je to bilo u periodu srednje skole i pocetka fakulteta. Bio sam mlad i zelen. Nisam ni bio svestan gluposti koju radim. To sam nosio sa drustvom i bilo je uglavnom namenjeno za nas. E sad, bila je u pitanju domaja, napolju gajena. Imali smo je u izobilju. Pa kad krenemo na neko putovanje van drzave ponesemo onako domacinski. Nedaj boze da nam zafali, pa smo tu istu travu vrlo cesto i vracali sa putovanja jer nam je bilo zao baciti ( jos veca glupost jer smo kuci imali ooohooo).
Sada ne bi preneo ni jedan dzokavac nema sanse, samo mogu da kazem da mi je drago da smo imali vise srece nego pameti.
Sada zivim u Sttutgartu. Tu sam oko godinu dana i nisam pusio nista. Ljudi sa kojima sam ovde u kontaktu nisu nikako u tom filmu cak toliko nisu da necu ni da ih pitam da li nekog znaju. Muka ziva. Sretna okolnost je to sto mi je brzi voz za Amsterdam 39e, pa sve nesto kontam da skoknem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nox1cous

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
koliko je sigurno nabit u guzu paket ? kakve su metode pronalaska tog od strane vlasti ? em preneseš vutru em ti bude ugodan osjecaj u guzi par sati, kakvi stikovi i komplikacije jbt led :D

dobar nacin za prenit haš je u duksu, haš oblikuješ u jedan dugi tanki komad,kao tjestenina i zalijepiš ga uz onaj pišulinac šta ti zateže kapuljaču od kape na duxu, i uvuces ga unutra. nemojte prelazit čelave glave istetoviranih ruku s 3 polumrtve prostitutke dok trešti Pac iz auta. pređeš sa ženom,djetetom,lijepom košuljom,naočalama, dobrim autom,dobar parfem,lijepa riječ,malo suosjećaš s carinicima jer je vruce i oni trebaju radit u klimatiziranoj prostoriji za soma ipo eura place, priznaš da prenosiš nešto, ako je dobra podloga ponudis nesto i tako ..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
I said it before,and I'll say it again -

NIKADA nisam video da carinici pregledaju kesu sa smećem.Lepo brate pojedeš sendvič-baciš celofan u kesu.pojedeš keks-baciš celofan u kesu.Popiješ koka-kolu-ubaciš ispresovanu vuju u konzervu-zgužvaš konzervu i baciš u kesu.a ONDA- napraviš tu kesu toliko odvratnom(od srca preporučujem pikavce cigareta,ostatke hrane i slične p..arije) da je NIJEDAN carinik neće pogledati.A i ako pogleda,sumnjam da će cepati konzervu,i rizikovati da se iseče.
komotno staje do 10gr. ako se znalački ispresuje i oblepi izolirkom.
naravno,trik je u ZGUŽVANOJ konzervi-zašto bi ičega bilo u nečem zgužvanom.
ali k'o što rekoh,može da se stavi do 10tak gr. (može i više,al' se onda konzerva ne može baš lepo zgnječiti)
jes' malo posle cimanje-al' radije ću malo ruke da isprljam,nego da ležim u nekoj memli.
uvek nosim preko grane
putujem 2-3 puta godišnje
NIKADA mi nisu našli
I,iako me vrlo često propuste bes ikakvih pitanja-dešavalo se da me maltretiraju NAJSTRAŠNIJE(skidanje,rasšrafljivanje kombija,itd)
ali opet nisu našli :p

eto.
uz malo mašte,sve može.

sad,izvin'te me dok odem da spremim neku drugu taktiku,za slučaj da neki radoznali ker njuška ovuda :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
hehe, moja strategija je biti cool, nasmijan i uletit s nekom glupom, a po mogućnosti, i pametnom idejom. Zbuniti ljude da ne gledaju u ekran, jer me fakat zanima šta se visi na skeneru. i uvijek gledam i vidim detalje, tipa đkarice u onom kožnom ovitku ito. Ćak sam i pitala, i kao vidi se sve. Tak da ja skrećem pozornost s ekrana, to mi se čini najbolja varijanta. Sad nemam baš love za neki put, al kad idem, ili ide sa mnom, il se vraća. Dosta me samo jednom panika uhvatila, kad sam išla u SAD, pa je pitanje na granici bilo direktno, nosim li kakvu drogu sa sobom ili ima li šanse da je netko drugi mogao raspolagati mojom prtljagom, a ja nisam znala da je to normalno pitanje :). A nema da nema, amlo, ali slatko :)
Ma, zapravo mislim, da je za neke male količine sve to, zapravo igra. Pa kak te sudbina hoće, a nije da neće neke, očito, da se ne zna našalit.
 
06.05.2013
19
3
0
strogo po Mahali !
Sljedeci mjesec idem za Njemacku.Htio bih otamo da donesem koji gram ali me strah ponjeti (idem avionom).A postom da posaljem (one kontrole koje rade uz pomoc njihovih pasa posiljku nikada ne b' ni dobio) . ?
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Ma najbolje je ako se moze redovna linija bus. dodjes malo ranije na kolodvor i cim dodje tvoj bus ( ako je medjunarodna linija i ako je tvoja stanica polaziste) , a doci ce barem 30 min prije kretanja. odmah prvi ides dat prtljagu i platis, nakon toga ulazis u bus koji je prazan i samo sa onim smedjim selotejpom zaljepis 50-100g ispod neke stolice i onda ljepo ides sjest na svoje mjesto. i tako si miran tokom putovanja. ako i nadju, nije tvoje. kad bus stigne na odrediste. ti polako se muvas da svi pomalo izadju i da budes zadnji. sofer je vec vani jer dava prtljagu ostalim putnicima i ti to lagano u 2 sekunde odljepis i mirno izadjes. problem moze jedino biti ako to toj liniji nije zadnja stanica jer onda ne izlaze svi putnici van pa te neko moze vidjet.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Avionom nefurajte ništa jer mogućnost da vas ćope je 90%. Što se tiče osobnog automobila ili busa uvjek se može za par pljugi pofurati nekako. Ja uobičajeno kad putujem prek grane sa ženom onda ona spremi u mačkicu, a kad idem solo onda si kupim mljeko za tijelo, malo ga izlijem, dobro zbuksam vulju i ubacim u to i nikad nisam imao problema.
 
16.05.2013
10
3
0
ja kad idem u bugarsku kod moje zene(a idem cesto) stekujem u bocici pudera, i sve to lepo stavim u neseser sa sa stvarima za licnu higijenu (cetkica, pasta, brijac(i)...brdo stvari) i nikakvih problema.
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Ja se drzim ovog,,,ko i Joke ,,,avionom nikad,,psi su na Aerodromima stalno u akciji,,
autom- e jebiga,,,ak zbilja nede bez,,onda jako male kolicine,,,i ako naidzes na psa
ma nema sanse da ,,ne,, nadze,,ko je god naiso na psa na granici,,zna da je to
nemoguca misija,,prevarit psa...
javnim prevozom- to je sad najlaksa vjezba,,,ima mali milijun nacina di i kako sakrit,,
i samo jedan jedini nacin kako ces preci granu a da te ne ulove,,,nikad ne drzi to kod sebe,
dobro spakiraj,dobro mjesto za sakrit nadzes,,i Relex
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.