Prenos klonova preko granice?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
drugari izvinjavam se ako ova tema na bilo koji nacin remeti pravilnik, nisam siguran pa cu je napisati pa nas dobri @Stipe se nece naljutiti sto mora da brise

saznam slucajno da u jednoj zemlji u okruzenju ima klon shop. ne reklamiram, navodim podatak, razmisljao sam da sednem na bus i odem da pazarim jednog jakog klona da odgajim bonsai majku od njega. brine me kolike su sanse da prezivi 10ak sati puta, i da predje granicu?
kad je drugar imao majku i klonove i hteo da pokloni klonica ja nisam hteo, a sad grizem nokte od muke
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
imao sam momente kada sam putovao busevima firme koja mulja pljuge, kuca pasose itd njihov bus ide preko grane bez pretresa jel muljaju sa carinicima al rizik je u pm poludeh od razmisljanja
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
opet sam sebi stres radis hehehe pojest ces se ziv u tom poduhvatu ja to nebi radio a i kad bi radio onda bi klona zabo u buket cvijeca kamuflirao hehehe
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma jesi lud biljku preko grane nositi:confused:Potpuno bezpotreban rizik.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam si htio zmaja s Galapagosa donijeti, al isto tak, bilo me frka kak ću prek grane, gdje da ga stavim. Svakakve misli mi glavom prolazile, jbg. ipak je to zmaj, nije to malo i treba to prošverat.
Uglavnom sam došao do zaključka, zašto bi furao zmaja i riskirao, kad mogu kupiti jaje od zmajčice i izleći si zmaja doma u improviziranom inkubatoru.
Baš ista priča u ovoj temi, zašto riskirati međunarodni kriminal zbog klona, kad si možeš kupiti sjembu. Lakše je to pronijeti nego klona. I onda udri, bilo to u improviziranom "inkubatoru".. čitaj.. (šatoru-boxu) ili negdje vanka na otvorenom, još nije kasno da tvoj zmaj odraste, stasa, poleti i počne bljuvati vatru :D. Svakako bolja opcija, ako se razumijemo ;) .
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Zanimljivo je kako većina zaključuje da se lakše izboriti sa društvom(u ovom slučaju carinom) nego sa prirodom.
razmisljao sam da sednem na bus i odem da pazarim jednog jakog klona da odgajim bonsai majku od njega. brine me kolike su sanse da prezivi 10ak sati puta
Ne razumijem prvo ovo "jakog" klona, po čemu jakog? I koliko će biti jak nakon stresa od puta koji bi mu priuštio?
Da se vratim na početak, ako misliš da ne možeš odgojiti dobru majku, zašto misliš da ćeš lako održavati "jakog" klona? Na ta pitanja si prvo daj odgovor, pa te neće ni zanimati borba sa društvom koja je nepotrebna. I sa prirodom je puno lakše nego sa drušvom, u prirodi nema levata;).
Ostaj mi dobar i veseo.:thumb:
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
@No Joke stvarno si lepo i slikovito objasnio svaka ti cast nasmejao si me :)
Vec sam ja odgajio 2 mala ljuta NL zmajceka u kako ti rece inkubatoru ;-) a rastu sada napolju bebe zmajcici samo verzija sa automatskim menjacem, kilavo, zbog planinske klime, usporeno dosta, al bice bar nesto od njih.
nego sam mislio da napravim najpre mali dvodelni boxic, za majku i za klonove i jedan malo veci gde bih mogao da na 12/12 rezimu ubacim na svakih recimo mesec dana po par najboljih klonova, i kada postignem ceo krug da onda svakih mesec dana berem po 30-50 g sto bi apsolutno zadovoljilo moje potrebe
nadam se da nije nerealna zamisao.
ljudi citao sam i na nasem i na raznim drugim forumima i dalje nisam nacisto. da li valja da se sa fem biljke skida klon za selekciju majke ili mora regular biljka?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Valja fem za majku za skidanje klonova nije pozeljno samo da se radi sjeme od fem radi potencialnih hermica...
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
verovatno mu nece biti nista od 10ak sati puta, i jako je velika verovatnoca da bi to sve proslo bez problema. (ako je klon upakovan u onu epruvetu kako pakuju u Austriji npr) ali ako postoje i 1% sanse da nece proci kako treba a takve stvari uvek mogu da se dese, ja ne bih reskirao nego bih kao sto su ti gore rekli uzeo seme i lepo napravio svog zmaja :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.