Preobraženje Vutra Organizacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Izbacivanje "neozbiljnih" sekcija: Hemija, Biljke itd..

  • Ne. Ostavite te ih na miru!

    Votes: 0 0,0%
  • Ma nemam pojma!

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    28
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Veæ odavno je razmatrano da se Vutra Organizacija pretvori u agenciju sliènu NORML-u - www.norml.com

Ideja od poèetka je bila prevrstveno ka legalizaciji medjutim da bih privukli pažnju pretraživaèa morali smo iæi u druge vode i širiti sajt. Sad kad smo veæ imamo zavidnu posjetu i predlog je da se izbaci sa sajta:

Hemija
Peèurke
Biljke
Životinje

ili barem za sad da se prebace na dva dijela Hemija i Priroda. Da bih ostali u prometu pretraživaèa mi namjeravamo da proširimo temu uzgajanja pošto je svi volimo a i neiscrpan je izvor informacija.

Takodje opet æemo da apelujemo da nam Iskusni Groweri pomognu oko ostvarenja ovog plana. Hvala Smokemashine HR.

Mnoge ideje kao izdavanje knjige nam se motaju po glavi. Sve u korist širenja Vutre Organizacije i promjena zakona u svim zemljama bivše Jugoslavije.

Ma koliko nam cilj bio daleko ipak je najvaznije da finansijski stanemo na noge. Organizujemo reggae svirke, djelimo majice, plakate i naravno budemo shvaæeni kao jaka Organizacija. NORML to uspjeva odliènim poslovanjem i donacijama.


Dio prelaza u Jaèu Organizaciju je brisanje:

Hemija
Peèurke
Biljke
Životinje

Nadam se da se niko neæe naljutit i da æe svi shvatiti naše buduæe poteze. Veæina vutra èlanova su se veæ odavno predložili ovu ideju ali kao što rekoh morali smo privuæi pažnju pretraživaèa.
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..cini mi se da bi bilo u redu..iako ima par ljudi za koje mi se cine da kuze stvari o tome.. ne znam sto ce oni reci ali podrzavam ideju..
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Dobra je ideja, i da ste napokon odlucili da se malo vise aktivirate... :) treba vise raditi na dobrim idejama, i to van interneta... :) internet je tu da predstavi to sto radis... perspektive... i ideje... ali je potrebno ozbiljno pokretanje akcije, offline... za to je potrebno okupiti ljude i raditi. ne mozes tek tako postati NORML... je organizacija... citav pokret, citava aktivisticka mreza... to se stvara vremenom... mozes raditi na tome da ucinis da se pokret okupi i ovde i dobije svoju jedinstvenu formu... zato se treba aktivirati... i napraviti ozbiljnu pricu... saradjivati sa ostalim aktivistima... kontaktirati ljude u inostranstvu, ljude u nasoj zemlji... aktiviste, politicare, lekare... itd... svi smo tu zajedno i sve sto svako od nas radi u tom smeru je dobro za sve nas i zato treba razmisljati drugacije... :) verujem da moze da se radi, i da moze da se organizuje u nesto ozbiljnije od internet web sajta... potrebno je okupiti ozbiljne ljude napraviti nesto... ako imate dobre ideje... na posao...
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
dread irie je napisao(la):
Dobra je ideja, i da ste napokon odlucili da se malo vise aktivirate... :) treba vise raditi na dobrim idejama, i to van interneta... :) internet je tu da predstavi to sto radis... perspektive... i ideje... ali je potrebno ozbiljno pokretanje akcije, offline... za to je potrebno okupiti ljude i raditi. ne mozes tek tako postati NORML... je organizacija... citav pokret, citava aktivisticka mreza... to se stvara vremenom... mozes raditi na tome da ucinis da se pokret okupi i ovde i dobije svoju jedinstvenu formu... zato se treba aktivirati... i napraviti ozbiljnu pricu... saradjivati sa ostalim aktivistima... kontaktirati ljude u inostranstvu, ljude u nasoj zemlji... aktiviste, politicare, lekare... itd... svi smo tu zajedno i sve sto svako od nas radi u tom smeru je dobro za sve nas i zato treba razmisljati drugacije... :) verujem da moze da se radi, i da moze da se organizuje u nesto ozbiljnije od internet web sajta... potrebno je okupiti ozbiljne ljude napraviti nesto... ako imate dobre ideje... na posao...

Zato i jesmo svi mi ovde; da bi se skupili i promenili nesto.


p.s.
Brisi te
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Pa nebih se slozio da smo dalje od demokratije. Ovo je sajt koji se bori za legalizaciju(dekriminalizaciju) marihuane, a ne svih nelegalnih opojnih sredtava. I na takvom sajtu mislim da su citave oblasti koje su posvecene ostalim opojnim sredstvima suvisne. Jos nesto, jedna od glavnih zabluda vezana za marihuanu je ta koja svrstava nju u isti kos sa ostalim drogama, jedan od ciljeva ovog sajta je da sve zablude vezane za M.(pa i ovu) razbije. A ako sa jedne strane imamo citavu oblast koja je posvecena opijatima, psihodelicima i ostalim nelegalnim supstancama; a sa druge niz tekstova koji objsanjavaju kako je veza izmedju marihune i ostalih droga samo u nasim glavama; to ne samo da ne rusi zablude, vec ovaj sajt posvecen marihuani cini (barem meni tako deluje) logicki kontradiktornim.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa prvobitna ideja je bila da se ubaci Hemija jeste da ako neko trazi nesto o hemiji da izadje na nas sajt i da vidi da smo protiv iste. Naravno neki klinac ce prije vjerovati/poslusati nas nego neki vladin sajt dje lupetaju stvarno svasta lose i o svemu pa i o marihuani.


Mi smo eto recimo dovoljno cool da nas mozda i poslusaju. Neke ideje su u prometu i razmisljamo i razmisljamo. Medjutim sve ovo odlazemo do 20 Novembra 2005.

Zasto? Hmm pa to je jos tajna ~)
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Dobro je sto nas ima dosta, ali je potrebno naci isto toliko ljudi koji su spremni za ozbiljno zalaganje... i koji bi stali iza svojih reci javno. ne moze da se radi ovako... pises jedno na netu, a kada treba da se to predstavi u javnosti, nigde nema nikoga... dok god ne savladamo te prepreke, i pocnemo da gledamo na kanabis kao normalnu stvar, o kojoj je normalno pricati otvoreno (javno), nista necemo postici. NORML je jaka organizacija... koja funkcionise van interneta... :) stoga je potrebno prvo registrovati organizaciju za reforme kanabis zakona, i nakon toga se moze pricati... Do tada, tu smo samo da informisemo jedni druge... :) da damo ljudima alternativni izvor informacija... ako imate ozbiljne ambicije... Pitanje je... koliko ste spremni za pocetak kampanje za reforme kanabis zakona? to je ozbiljno i delikatno politicko pitanje, i stoga zahteva ozbiljan rad... a ako mislite samo na promenu koncepta web sajta... onda je to sasvim druga prica... :)
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Istina. Jedno je ovako raditi preko interneta. Kad se pocne raditi o stvarima koje se desavaju ovako, u uredu i vani, mora covek biti spreman na stvarno svasta. Pretnje, negodovanja, velike zidove koje ce Vlast sigurno da postavi, ljudi koji ne zagovaraju ovakvo misljenje pokusace sve da zaustave napredak istog.. na to se treba spremiti..
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Dajte da organizujemo neku konferenciju na netu.. gde bi mogli uzivo da popricamo o idejama, pogledima i sl. Ako se mislite aktivirati, dajte da uspostavimo bolju komunikaciju... evo predlazem da se ukljucite u petak od 20h na #irie-people kanal na irc.krstarica.com serveru... potrudicu se da kontaktiram aktiviste iz drugih zemalja, pa da sednemo i popricamo o mogucim i potrebnim koracima... Ako imate bolji nacin za pricu, javite... I da... potrebno nam je organizovanje jedne aktivisticke mailing liste, kako bi mogli da saljemo informacije...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako sam ja dobro shvatio pitanje je postavljeno za koncept sajta i foruma.Sto se toga tice ja bih zasad ostavio ovako kao jeste,dok se ne skupi jos koji clan :).Posle moze da se usmerimo samo na vutru i sve vezano za nju,a zivotinje,pecurke i sl. mozda ostaviti na sajtu samo kao informaciju,hemiju izbaciti totalno(mozda ostaviti samo nazive supstanci i navesti koliko su stetne).To je otprilike moje vidjenje situacije trenutno.

A sto se tice aktiviranja van net-a,tj. uzivo nece to ici lako,vec sam i sam sebi dosadio sa ponavljanjem.Dok neko ne resi da finansira celu stvar ne vredi zuriti,jer bez izvora finansiranja i ukljucenja ljudi iz javnog zivota nema sta da trazimo.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa dobro da postoji mozda dvoje troje ljudi koji bih se opredjelilo da svoj zivot ili barem godine zivota posvete samo tome. Te osobe da organizuju, prikuljaju pare i ostale stvari. Pri tome naravno da i oni sami imaju sto jest i dje zivjet od tih para. Posto naravno nece imati vremena nizasta drugo. Znaci zivjeti kroz donacije i poslovanja a dati 100% sebe za borbu...

Ja odmah mogu reci da ja ta osoba ne mogu biti. Niti sam u Jugi a i vec imam nesto u zivotu sto me je 98% zaokupiralo. Ali u svakom slucaju cu biti tu da pomognem kako finansijski tako i internet tehnologijom.

Ljudi kao sto sam ja ima dosta samo ih treba prikupiti. Ljudi koji stvarno hoce da se predaju cilju legalizacije je vrlo malo. Znaci postena i ambiciozna osoba koja stvarno obozava travu treba da ispliva i ko zna mozda promjeni istoriju...hehe malo sam se zdimio ali uglavnom moje misljenje je ipak samo moje misljenje.
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
moj stav se ovde uglavnom zna a to je da se nista ne ukida vec samo da se kontrolise sta ko pise,edukacija je bitna i hemija je potrebna da bi dokazali razliku izmedju nje i marihuane,kako da znas sta je dobro ako ne znas kako izgleda lose
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.