Preporuka - KODI app - EX-YU besplatni TV programi i filmovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Uhhhh .... osjedih tako mi svega :D hehehhehe -..... lakše da sam klip napravio .... ali evo laički sve korak po korak ;) ....

al' eto drago mi je da sam pri kraju ..... - iiii kao što rekoh, evo kad kliknete na Install (Balkan Wizard) instalirajte koji želite build, i naravno kad god želite možete promjeniti instalirani build .... probate npr: GreeenBuild leila (sa filmovima i tv live ) ili samo LIVE TV (preko 10 000 kanala !!!) ne samo ex-yu ....) Blackeye build ... kako želite .... i uvijek koristite SVJEŽU INSTALACIJU ... tj. kliknite na svježu instalaciju i instalacija kreće
 

Prilozi

  • 20200212_155027.jpg
    20200212_155027.jpg
    204,6 KB · Pregleda: 69
  • 20200212_155044.jpg
    20200212_155044.jpg
    167,4 KB · Pregleda: 68
  • 20200212_155105.jpg
    20200212_155105.jpg
    210,4 KB · Pregleda: 64
  • 20200212_155123.jpg
    20200212_155123.jpg
    238,5 KB · Pregleda: 57
  • 20200212_155129.jpg
    20200212_155129.jpg
    243,3 KB · Pregleda: 57
  • 20200212_155135.jpg
    20200212_155135.jpg
    226,9 KB · Pregleda: 51
  • 20200212_155142.jpg
    20200212_155142.jpg
    216,5 KB · Pregleda: 52
  • 20200212_155152.jpg
    20200212_155152.jpg
    260,3 KB · Pregleda: 54
  • 20200212_155201.jpg
    20200212_155201.jpg
    235 KB · Pregleda: 48

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SAd tek vidim da nema svih slika .... svih SS-ova, ... nea veze, bolje da sam napravio video klip ... brže bi bilo ... ovdje nema pola slika :(

Tek sad vidjeh sve slike .... :D
Evo čim jedem, srolam jedan (da dodjem sebi...) i ide klip ... jer jedino tako se može objasniti.... sve kako i šta ...

8. Unestie slijedeći link: (htttp://blackeyerepo.xyz/kodibalkan/ ) - slika (add_source2.png)
Greška u tipkanju, naravno da ne može biti htttp ..... ali pošto idemo laički ... ispravite ovaj GLAVNI link od servera (htttp u http) ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Što se tiče Android OS-a, uradit ću večeras na TV-u (TV Box - Android 7.1.2 - 2Gb / 32 A95X - R2 ... instalacija je normalna (preko TRG PLAY) a kad pokrenete prvi put KODI - sve je identično za postavke ....
Ovaj put ću napraviti klip .... i zajedno ćemo ići korak po korak ....

P.S. Green Build (bilo koji iz Green-a) ima mnooogo istih listi, pa ukoliko vam npr: HBO ne radi na Green TV, radit će 100% na nekoj drugoj listi (PAVOO, DENIS, RobinHood, LiveTVSerbia (gdje je opet komplet samo za sebe sve) ... zato najbolje je klip i ljudima objasniti da nije HBO samo na jednoj listi - ima ga na najmanje 10 listi u svako doba (tako svaki TV Live program) dok PVR raja hvale radi EPG-a (elektronskog tv vodiča), ali ja ga nisam probao jer mi stvarno ne treba 10 000 kanala ... ovih 100-njak ex-yu od SLO do MAk i svi PINK su mi extra (naravno uz HBO, dokumentarne i sl.) ... lista se mijenja svaki dan i stalno ubacuje. Ubačen je i komplet "ToJeLako" repozitorij ;)
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Da, stvarno hvala, makar na bubi u uho. Ima brdo toga.
Ima mozda kakva preporuka za neki drugi source osim ovog Balkan Green? Tipa strane TV, Arene i sl.?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja bih samo da prijavim uspješnu instalaciju po ovome gore upustvu za linuks, u mom slucaju Mint 19 tricia. :D
Malo je konfuzno gore upustvo sa onim slikama, ali nije problem snaći se.
Sad odoh istraživati da vidim kako to fercera. :)Pogledajte prilog 318670


Usput, hvala Bezze_Sa na uloženom trudu. :)
Extra, drago mi je da je neko skontao .... ali imajte na umu, da nisam mogao sve slike uploadovati i korak po korak objašnjavati ....
Evo ide zato jedan klip, koji nadam se da će biti bolje razumljiviji .... )

Kao što sam i rekao .... ide klip, nadam se da će sad biti MNOOOOOGO LAKŠE ....

P.S. Sale, koji si build instalirao sa Wizzarda ... Black Eye build je dobio dosta dodataka .... Green Torrent je isto uploadovano nešto... Live TV je PVR za EPG (elektronski tv vodič) da bi on radio kako treba, samo treba vrijeme podesiti 40min unaprijed .... to je sve
Moj ti je savjet da isprobaš SVE buildove, jer ima nekih gdje ima SVE ono što ti treba .... od filmova do TV Uživo .... i opet kažem ovdje je instalirano kamara listi, što ćete i primjetiti .... i ukoliko npr: Green uživo ne fercera neki prorgam, na drugoj radi 100% (to je u tom trenutku server gdje su liste preopterećen)...

....Klip je spreman i samo da se uploaduje - mislim da poslije njega sve će vam lakše biti ...

Samo da napomenem, da u wizzardu na klipu pored svih buildova NEMA PVR - build je dodat nakon ovog klipa ...
Sve je kao što vidite na našem ... i kad izbace noviju verziju, automatski čim upalite KODI - pitat će vas da ažurirate na novu verziju ....
---

Pokušavao sam kako napraviti - a da se ne čuje glas ???? Glupost - bezze mi nekako ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo još malo i klip će biti spreman, morao sam napraviti novi kanal (gandzaorg) ...
Da, to je samo jedan, ... evo ide upload klipa .... u svakom buildu ima "kamara" što ostalih repo, što običnih add-ons (uključujući i LiveTvSerbia repo, i ToJeLako repo) POSEBNO - zbog toga je Balkan Green drugačiji, sve dobro što valja je skupljeno na jedno mjesto... Taj repo add-ons je već ubačen ;) kao i ToJeLako repo i još mnoooogo njih ... zato sam i tipkao... ukoliko ne radi na jednoj listi - radit će na drugoj 100% ;)
...
Morao sam napraviti novi gmail i otvoriti novi kanal za ovo .... i sve što budem imao, (pravio) - tu ću uploadovati ...

P.S. Klip je uploadovan i OVO JE PROCEDURA I ZA ANDROID OS .... - idite korak po korak ako ne znate tačno (sve što vas interesuje, pitajte slobodno) ...
Nakon što skinete KODI (na tablet, mobitel, ili TV, .... pokrenite KODI ... i pratite upute sa klipa) ...


Nadam se da će ovo biti od pomoći ....
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Sale, koji si build instalirao
Instalirao sam Green Leia... Vidim danas novi sadrzaj. Ubaceni novi dokumentarci i neki filmovi. Black Eye build cu veceras probati, nisam imao vremena od jucer.
Green uživo ne fercera neki prorgam, na drugoj radi 100% (to je u tom trenutku server gdje su liste preopterećen)...
Jucer pola nije bilo, ali sad pola ni ne radi. Najveci problem su kanali... Dok ja nadjem u listama silnim koji kanal gdje radi, naraste mi brada do poda, i izgubim svu volju za gledanjem.

Ovo ostalo, (kinoteka i sav sadrzaj na serverima radi super) i ima solidnog izbora za gledanje. Torrent strimovi rade dobro, prevod se ubacuje u dva klika.

Generalno, moglo bi to i bolje. Ili mozda moze? Ima li jos nekih repozitorija, linkova, Ili kako to vec ide?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Trenutno sam na Linuxu (Ubuntu) kako bih pokazao instalaciju i ostalo ... S obzirom da KODI je na ovom kompu (Ubuntu Linux) tek unesn link, idem ponovo sad napraviti još jedan klip, jer u wizzardu postoji pored ovih još i Live TV build...

P.S. Jedna stvar se može uraditi na više načina - nemojte da vas bune koraci gore opisani i ovaj ovdje klip iznad ....
Zapamtite, sve ovo podešavanje je identično i za ANDROID OS-u (za mobitele, tablete, TV, i sl.)
Ocel ti se dat napravit za komp?
Instalirao sam Green Leia... Vidim danas novi sadrzaj. Ubaceni novi dokumentarci i neki filmovi. Black Eye build cu veceras probati, nisam imao vremena od jucer.
Probaj na TV uzivo i na LiveTVSerbia ...tu ima opet liste posebne za ex-yu regione) ...dok ne probas black eye i green torrent, nista ;) ... sa browaerom dodaj sta god jos zelis od dodataka ... kad skontas na koji nacin radi, mnooogo lakse ce biti ;)
Imas i Live TV (u wizzardu)... (tu mora se pricekati prvi put da ucita oko 10 000 kanala) nasi su oko 6340 numeraciji mislim ...
Na BlackEye i svakom torrentu, takodje isprobaj sve liste za live tv... jer i tu imas TV uzivo .... ;) sa dosta ex-yu kanala
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ocel ti se dat napravit za komp?
Pa ovo je za komp, za dosta Linux distr. Ukoliko zelite na Windowse, ....odete na kodi.tv i skinete ver 18.5 (code name Leia) za svoj OS ... i uz klip korak po korak, kad pokrenete wizzard birajte koji build zelite ;) ... kao na klipu, samo na klipu fali "Live TV" build ...on je dodat kasnije, zbog toga nije na klipu ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo link za Windows, i ostale OS - direkt sa njihove str.

http://www.kodi.tv/download ....izaberite svoj OS (ukoliko je Windows, izaberite za 32bit (starije komp) ili 64bit (99% je ovo svima, mada ima ljudi koji koriste Windows 7, 32bitni ) - ukoliko ste na Windows 10, onda 64bitnu ver.
.... instalacija je smiješna, i kad instalirate KODI (nakon NEXT, NEXT ....) pokrenite KODI i pratite upute sa klipa za dodavanje ....

P.S. Svi oni koji nisu upoznati kako i šta .... pokušajte na njihovoj stranici (sve je već podešeno ....) www.kodibalkan.org (ovo je baš za one koji ne znaju ili ne žele da se petljaju oko bilo čega... - samo NEXT, NEXT i kad instalira se KODI ... sve već imate podešeno ;)

Nije loše baciti pogled na www.kodibalkan.org radi ostalih info ;)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo svi buildovi spremni za instalaciju na Windowse .... (za one koji ne znaju kako podesiti ...) sve je već podešeno za njih .... - laički da tako se izrazim ....


Izaberite sebi build koji želite (i to je to ...)

Ovo je bukvalno za laike, tj. oni koji ne prate IT tehnologije .....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Handri me encoder .... sad tek vidjeh klip .... eee u p.m. .....

P.S. Moderi (obrišite ovaj klip .... - encoder me handri, nisam instalirao jbg... :( )
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Bezze ti po cijeli dan rolas :D buksna, encoder, buksna, live tv build, buksna, buksna, buksna, green torent, buksna, kodi, buksna, buksna :D :thumb:
Hahahahah .... ma nije, nego zaboravio sam staviti na drugi laptop nove drivere za graficku, aaa i dual-core, ovaj je i7 .... sa gforce... mora biti bolje :) hehehehe

Evo, kao sto sam i rekao .... ovaj klip sam i pregledao.... ide iduci GreenTorrent SA TV Live (bez PVR)...spreman malte ne, samo upload jos ...

Na ovom klipu je instaliran Live TV Build sa PVR,

https://youtu.be/dnnjc2PLoiY



Nadam se da ce ovo biti od pomoci ....

P.S. Ide odmah i klip GreenTorrent KOMPLET sa kamara dodataka i naravno TV Uzivo (BEZ PVR)