preporuka sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2010
8
0
0
40
Molim vas ljudi da mi preporucite neko dobro sjeme za grow. Najvise volim sativa high pa bi neku biljku sa pretezito sativa komponentom. Medjutim, box mi je 100 sirina, 50 dubina, 150 visina, unutra je HPS 250W. Da li je moguce odabrat kakvu sativu za box ove velicine i da li znate koja bi od vrsta imala najslabiji miris... ne zivim sam pa ne bi htio da se osjeti kilometrima okolo.

Po svemu sto sam procitao okolo, nekako me najvise privlaci Greenhouse Lemon Skunk, kako zbog okusa i tripa, tako i zbog jednostavnosti. Ovo je moj prvi grow pa citam da ju je lako uzgojiti. Sta mislite?

hvala ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Lemon skunk zna narasti porilično velik,može ti lako popuniti box.Trebao bi možda biljke koje ne rastu više od 100cm,iako im nikad to ne bude točno,zbog uvjeta,genetike i ko zna čega.Zadnji LSD (barneys farm) mi je u manje od 30 dana na 12/12 od starta prerastao bar za 30cm maximalnu veličinu.
Toplo bi ti preporučio od mandale "Satori",jako bolestan dim,sativa uglavnom s primjesom indike,treba dosta da se glava "ohladi" od njega.Ali jednostavno želiš još:)
No samo regularno sjeme postoji,ako ti nije problem.80cm nebi trebale preči,meni nisu ni 70. 30-50g suhog po biljci se dobije,a kad posoliš 0.2 razbije te kao kantu.Ma predivno,šta da ti kažem:rofl:
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
To nije uopce toliko mal boks dapace , di sve ljudi uspiju posadit i na kraju imaju rezultate da to pari kutija sibica naprema tvome , lipo je topiras i odradis scrog da na kraju cak imas i viška visine, mrezu na 20tak centimetara povise pitara stavis i tu vegetiras dok ne popunis malo tu mrezu i udres onda 12/12 pa da vidis koliko ce bit kolicine i vrhova na tih 100 sirina i 50 dubine.

Ili je jednostavno topiras i uz malo zesci lst radis sa bilo kojom vrstom sta hoces.A i biljka se ubiti i sama prilagodi prostoru uvjetima da ni mi sami nismo toga svjesni.

Ja sam sad trenutno u growu sa ovim nekim patuljastim vrstama a izad toga stavljam sativčuge u duplo niži boks od tvoga , vec je spreman greenhousov sativa mix 5 sexy sativica :)
 

Deg

11.12.2008
13
1
0
42
Greenpower1 je napisao(la):
Lemon skunk zna narasti porilično velik,može ti lako popuniti box.Trebao bi možda biljke koje ne rastu više od 100cm,iako im nikad to ne bude točno,zbog uvjeta,genetike i ko zna čega.Zadnji LSD (barneys farm) mi je u manje od 30 dana na 12/12 od starta prerastao bar za 30cm maximalnu veličinu.
:

Izvinjavam se sto ovako postujem pitanja u necijem drugom tredu.
Ali samo bih hteo da pitam Greenpower-a koliko je drzao traj LSD u cvetanju i da li valja za pusenje.
Moj je trenutno u 59 danu cvetanja pa da vidim otprilike koliko jos ima
POZ
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nažalost prekinuto nakon 40-ak dana,pod 12/12 je raslo i svejedno su imale do 1m.Nema veze s njihovim opisom,trebale su ostati male,a ispale sativčuge,neznam kakve su tebi,ne sječam se slika:icon_lol: Sad je to u teglama,stoji 30-ak dana,začudo nisam provao,hehe ali izgleda jako loše pa ono...crna rezerva:)
Pišu da naraste 50-60cm,i da je Indica dominant,ne kužim ja to baš jer mi nije tako ispalo.A prije če ostati male nego prerasti.izvjesti obavezno kako radi kad se malo osuši,da znam jeli se isplati opet.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
ak ti je ovo prvi pokušaj u ormaru onda uzmi nešto od mandaline genetike
bolje ti je nego od onih napuhanih kapitalisata iz greenhousa za početnike a i proći ćeš jeftinije
white satin im se zove hibrid koji reklamiraju kao "low odour" tj manje smrdi :p
ja ga nisam uzgajao al čitao sam po tuđim forumima da stvarno manje smrdi
sretno i berićetno
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ne bi se složio.
Imaš sativljuge koje idu u visinu ko lude, ne granaju se puno te imaju veliki razmak između internoda pa ti lst-raj koliko god oćeš.
I sve to postane strašno sa malim boksom i HPS.
 
15.03.2010
8
0
0
40
evo ekipa odlucio sam se za Mandala Satori (hvala Greenpower1 :) )

e sad... na Alienu pise da budu dosta uske pa da ih se moze saditi jednu kraj druge u uske redove... i sad ajd mi molim vas recite koju metodu uzgoja tocno da primjenim... ovo mi je prvi grow i nemam nikakvog iskustva, pa mi je tesko izabrat metodu... procito sam vec hrpu toga i nikako da se odlucim sta da radim... sta bi bilo najbolje za Satori sortu i box koji imam (100 sirina, 50 dubina, 150 visina)?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Preporučam ti da startaš u saksijama od najmanje 1 litre!Ja sa ih vegetira u čašama od pola litre i mislim da je premalo držati ih 3-4 tjedna u njima do pokazivanja spola.Rodi dovoljno ali s litrom bi više:)
Uglavnom,ja da opet satori sadim a opet ču,stavio bi ih u saksije od 1 litre najmanje i tako bar 2-3 tjedna (govorim za HPS!),nakon 2-3 tjedna trebale bi narasti između 20-30cm na režimu 18 svjetla 6 mraka.Nakon 2-3 tjedna vege staviš im režim na cvijetanje tj. 12/12.Tako če otprilike proči još oko 2 tjedna dok pokažu spol i još narasti naravno.Kad pokažu spol muške baciš ili ih fizički skroz odvojiš od boxa u kojem su ženke.Radije baci nego da budu u blizini ženki.
Također kad pokažu spol ženke stavi u saksije od najmanje 10 litara.Meni su bile u 12 litara zemlje(saksije 13l) ali ne idi ispod 8 litara!
Zapamti ipak da se ravnaš po visini i interodama kad češ ih prebaciti na 12/12 jer tokom cvijetanja neče narasti gotovo ništa!!!
Šta se širine tiče sve ide u jedan vrh tj. sredinu,u jednu klipu:)Mislim da je po satoriju dovoljno 40x40cm prostora.znači tebi bi stale 4 fine biljke,a toliko bi ih i trebao dobiti od 10 regularnih sjemenki.
To ti je uglavnom to,ja sam radio tako i dim je ispao jak i neopisivo dobar,da se ukakiš:)Ako zapneš pitaj,mada sve na forumu ima.
Sad vidim da imaš 250w HPS,savršeno za ono šta san ti napisao.I više od 80cm nebi trebale nikako narasti.Znači imaš uvjete da se nakon berbe samozadovoljavaš pošteno:rofl:
Sretno!