Preporuke za početnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2014
9
1
3
37
imaš pravo naravno, pogotovo što se tiće tih mjernih uređaja, ovdje sam ih samo naveo sto neznači da ču i uzeti baš u hempatiji!! i da radim, dont worry, netrošim pare od mame i tate, a dosta sam para bacao na vrece trave tako da mi je dosta i loše trave i kretenskih dilera!!! a sad sam i pronašao temu ovdje na vutri gdje ima razmjene i prodaje opreme tako da mozda i nađem dosta toga jeftinije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
I meni je pun ***** ulice i ja sam sve platio :
Lampa 250 w s reflektorom 300 kn
Termo hidro 100 kn
Ventovi. 400 kn
Box napravio uložio nekih 200 kn
Zemlja,posude. 150 kn
Ostale pizdarije. 200 kn
Sad ti vidi koliko se može ustediti.... A moje mišljenje je da kad nešto složis i uspiješ u tome da će biti ponosan na sebe....
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Green, mislim da ti ne treba još i ta baš skupa MH žarulja, kad već dobiješ ovu Grolux s dodatnim plavim spektorm u tom setu, pa možeš i tu uštediti.
Trebaju ti još kalibracijske tekućine za taj pH metar, i tekućina za držanje pH metra (iako možeš koristiti i pH7 kalibracijsku za čuvanje navodno).

Aha...sad vidim da si i filter zaboravio u toj listi, a taj moraš kupiti novi, a ne rabljeni...
 
27.04.2014
9
1
3
37
vidis hempy nisam o tome razmišljo da ne kupujem tu mh sijalicu, jer kako sam cito na forumu da treba mh za vege i hps za cvatnju ja sam tako i konto uzet ali ima smisla ovo sto ti kazes... a sto se tice ph metra s njime dolazi u paketu te tekucine http://www.hempatia.si/adwa-ph-tester-waterproof.3 mozes vidjeti na linku

Vodootporan digitalni mjerač pH.4.
U kompletu se nalazi kalibracijska tekućina PH4, kalibracijska tekućina PH7 i baterije.
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Nije ti to dosta, prolit ćeš :icon_lol: , potrošit ćeš više ove pH 7.0 tekućine na držanje metra, a moraš i kalibrirati svakih nekoliko mjeseci. No mislim da te tekućine možeš i ovdje lokalno kupiti...i filter ne zaboravi za vent.
Mislim da nemaš brige sa tim "dual spectrum" HPS žaruljama. Pa puno iskusniji od mene preporučuju obične HPSove za cijeli ciklus, pa ti vidi...
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
green devil...ja bi ti od srca preporucio da malo bolje prelistas forum,nemoj da zuris,sedi,razmisli,raspitaj se i slozi sve to lepo u svojoj glavi,
pa tek onda kupuj opremu.....videces koliko ces jeftinije da prodjes..
iskreno,ja box tih dimenzija koje navodis sa 400w mogu da sklepam tip-top sa max 250e
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Kakva negativna energija jbt. Green, ne brini, nećeš postati tajkun, ako kupiš žarulju za 3 EURa više u dućanu. :icon_lol:
Pokušati će te "oženiti" potpuno jednako u dućanu i na oglasniku, samo što onaj u oglasniku ne plaća doprinose i druge namete državi, pa mu to ne ulazi u cijenu. Googlaj sve živo, uspoređuj i sa EU cijenama, pa ako prodavač pretjeruje sa cijenom, traži drugdje ili alternativu itd. Nađi lokalnog distributera, pitaj za maloprodaju i naruči direkt. Budi mudar, ne žuri, obrati pažnju na akcije, traži rabate i pazi da uvijek računaš i na moguće troškove dostave. Ja sam kupovao stvari na 8-9 različitih mjesta, uključujući ebay, a prošao sam i puno više dućana od toga...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: graf and Saša443

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Za sve iz hr ima ljudi koji rade lampe sa reklektoroma čak njih par i cijene su upola neko u shopovima.. Ja samo kažem da nebude vise ljudi kao Irokie pa da ode u shop a oni joj uvale pola stvari sto joj netreba... Moje mišljenje je za početnika prvo 250w Lampa pa lagano kad probaš, prodaš lampu ako ti je "malo" pa kupiš 400 ili 600w. Puno ljudi se zalece glom u jagode prije upoznavanja sa svim... Dzaba ti jaka Lampa kad ti uvale vent koji nevrijedi ili kupiš posude od 6litara.. Inače taj Grow šator je idealan za manju lampu ali to je moje mišljenje ...
 
26.09.2014
6
2
3
Oprostite sto ulecem ovako. Ja sam mada ima godine iskustav u vanjskom uzgoju odlucio se posle ovih sranja od poplava (sve mi odnela voda-4 diva po 3,5 m najmanja ) predjem da na miru uzgajam biljke za sebe imam box
110sx110dx110x235v
HPS 400W(komplet).........................................99,80km
reflektor od starog zamrzivaca obloga iznutra aluminijum
120mm vent za ispuh(kupaonski )....................25,00km
12 pc vent za unutra boxa................................besplatan
izolacija je iznutra stiropor................................. 6,00km
4 posude po 15l ................................................16,00km
nemogu naci teramagmu ali bice i to .................20,00km
planiram 4 biljke
1 Northern Lights
1 Chemdog
1 OG Kush
1 White Widow
pitanje jedno jeli potrebno dodatno ubacivati jos stednih sijelica po coskovima boxa posto neznam kako da rasporedim svetlost
PS.ph metar imam, merac vlage i temp..............15km
SVE JE JEFTINIJE OD TRAZENJA PO ULICI I TRIPOVANJA OD MURIJE POZDRAV AKO JOS STA TREBA DOPUNOITE BIO BI ZAHVALAN
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
27.09.2014
1
0
0
Pozdrav ekipa,

Buduci da sam totalno nov u ovome trebao bih par savjeta.
Pa da krenem:

Trenutno najbitnije pitanje glasi: Kako napraviti dobar bou, ne prevelik, cisto za osobnu upotrebu. :read:

Buduci da bi bio u ormaru najbolja dimenzija bi mi bila 46X56X120.

Gdje izbusiti rupe za ventilaciju? Gdje dolazi filter od aktivnog ugljena?

Cisto par savjeta za start.

Hvala Vam :rasta1:
 
25.02.2015
11
1
3
39
Pozdrav svima.
Planiram da krenem sa svojim prvim uzgajanjem u cilju pravljenja ulja jer i otac i majka boluju od raka. Mislio sam da ce to biti nemoguca misija, ali zahvaljujuci ovom forumu naucio sam mnogo pa sam optimista da cu ovu pricu isterati do kraja. Sastavio sam spisak stvari koje cu kuptiti ovih dana pa inretersuju vasa misljenja.

Grow Box 100 x 100 x 180
Balast 400W MH/HPS
HPS 400W superbloom
MH 400w
CoolTube Batwing 120 x 400
Turbina i filter: Carbon Filter Komplet 125 x 200, (filtrira 160m3/h tj. 2,7m3/min)
Aluflex crevo f127
Easy roller
Mehanicki tajmer
Vlagometar/termometar sa sondom
Ventilator sa stipaljkom

Da li je cooltube ok ili treba neki širi?
Da li carbon filter komplet odgovara ovom boxu? Prema onoj racunici, zapremina boxa x 20 trebalo bi da je dovoljan, ali bolje ipak da proverim sa vama jos jednom.
 
04.12.2015
8
0
3
31
za pocetak da najjeftinije prodjes, pikaj sjemenke iz paketa i deri 12/12 od starta

zemlja terra magma ili composana, 400w kit (btw to za cijene sta pricas te pljačkaju, trazi dalje), par kupaonskih ventova ili neki turbinski, posude, voda, crveno gnojivo (plantella cvet) i deri....
Kolilo vremenski traje taj nacin uzgoja i kolili urod bude?
Ako moze link nekog takvog dnevnika;)