Preporuke za početnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Pozdrav!

Negdje početkom 9.mj planiram svoj prvi, samostalni grow (imao sam jedan s frendom, koji je odlično počeo, ali smo obojica morali ići negdje, tako da se sjebao, a imali ste ga priliku vidjeti na forumu :D).

Pročitao sam većinu tema kako na ovom, tako i na ostalim forumima, no jednostavno toga ima previše da bih sve pohvatao pa se unaprijed ispričavam ako pitam nešto što je već negdje spomenuto :)

Namjeravam kupiti feminizirane sjemenke (5 kom za početak), još razmišljam koje ali sam izdvojio nekoliko od kojih je glavni favorit Royal Creamatic.

Od opreme još uvijek nemam ništa, iako sam gledao malo po netu i našao dosta dobrih, ali za 1. grow skupih stvari.

Grow će biti ili u ormaru ili u nekoj maloj prostoriji (špajza i sl.).

Ukoliko se odlučim svih 5 posaditi odjednom, hoće li sljedeća oprema biti dovoljna?

2x MaxLumens MH žarulja 250W (vegetacija) (ili je čak dovoljna i 1?)
2x MaxLumens HPS žarulja 250W (cvjetanje)
2 reflektora (Hammered) (vjerojatno ih i sam mogu napraviti, no računajmo na ovo)
Hesi Starter Box gnojiva (jel mi stvarno potrebno sve to?)
Klasmann Florabella 40L + Perlit 1L (možda 2 vreće zemlje, 80L?)
Ph/Lux/Higrometar (?)
5x posuda od 6.5L (ako bude u špajzi)
_______

Ukupno: ~2000kn, ~300€ (što mi je nekako za prvi grow skupo :huh: )

Znam da svi preporučuju Terramagmu i Composanu, ali sam tu i tamo naletio na ovu Florabellu koju mi je puno lakše nabaviti...

edit: i još uz sve to idu neki ventilatori :/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja isto uzmem Florabellu kad nestane terre i sasvim sam zadovoljan s njom. Što se tiče opreme to je previše novaca, vjerovatno jer kupuješ po trgovinama. Da uzimaš prek nekih oglasa našao bih sve to za skoro upola jeftinije, samo guglaj.
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Da, to sam gledao po trgovinama, ali imam još više od 3 mjeseca do growa tako da će vjerojatno nešto uletiti i tu na forumu, a bacit ću oko i na oglase...

Što se opreme tiče, bit će ok za 5 komada? Ako sam negdje pretjerao (tu prvenstveno mislim na svjetlo jer sam vidio da većina i sa 250W ima uspješne biljke(, ili nešto fali slobodno recite. Svaka kuna će dobro doći, pa ako se negdje može uštediti, zašto ne? :D
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Koliki ti je pretpostavljeni box? Od toga ti zavisi i broj biljaka i količina svetla.
Što bi uzimao dva puta po 250, uzmi jednu 400 ili 600, znatno je jeftinije...
(jedan reflektor i prigušnica, jedna MH i jedna HPS sijalica)
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Ako mi box bude ormar (cca 110x80x45) posadio bi samo dvije, a špajza je cca 250x130x100 što bi trebalo biti dovoljno za 5.

MH od 250W je 140kn (2x=280kn), dok je jedna od 400W 200kn, tako da 80kn više nije problem dati ukoliko dvije sijalice mogu to bolje i učinkovitije pokriti (al tu opet moram onda uzimati 2 reflektora tako da je veći trošak :/). Za HPS si definitivno u pravu, ne znam kako mi je to promaklo kad sam gledao jer je razlika između 250W i 400W samo 3kn.

Možda bi bolje za prvi grow bilo posaditi 2-3 biljke i to pokriti s jednom od 400W, čisto da vidim kako ide...

I jel dosta saksija od 6.5L po biljci?
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Nije problem u sijalicama, nego u ostatku - ako hoćeš 2x250, trebaju ti i dve prigušnice/startera, dva reflektora, dva cooltube-a...

Najbolje bi bilo da osvojiš špajz, zuneš 600w i svih pet komada u po 10-12lit i polako...
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Znači i cooltube je nepohodan?

Mislim da ću onda u svakom slučaju, bio ormar ili špajza, posaditi najviše 3 biljke, s jednom sijalicom od 400W.
Uvijek mogu nešto zeznuti pošto je prvi grow, trošak će biti manji, a da od te 3 dobijem i 100g, meni dosta :D

Stavljam ih u saksije od minimalno 10L, jel? (6,5L premalo?)
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Ok, hvala :)

Mislim da ću ipak odustati od MH/HPS, i uzeti CFL jer nikad to nisam spajao, a strah me da ću nešto sjebat i spalit pola kuće :D
Pročitao sam naravno teme o spajanju, ali se svejedno bojim toga :shit2:

Ako bih uzeo ovakav kompletan kit, to isto moram onako komplicirano spajati ili je nešto jednostavnije?
http://www.igrow.com.hr/wp-content/uploads/2012/02/light-kit.jpg
Komplet sadrži žarulju SunMaster dual spectrum HPS 400W (55 000 lumena), SunMaster MH/HPS prigušnicu s integriranim starterom i Hammered reflektor. Rasvijetljava površinu cca. 1 m2.
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Nemaš šta krivo spojiti, a kamo li zapalit pol kuće, skoro svaki kip se spaja na istu shemu, ja sam spajao i vrtio na sve načine i odjednom lampa počela goriti, a većinu shema i načina na forumu možeš nać. Samo bez straha ;) nije te strah uzgajat al hps spojit je ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlazla1312

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Uzgajao već jesam, a spajao ovo nisam nikad, stoga i strah :D

Dešavalo se da ekipa zapali stan, kuću tokom uzgoja, tako da ću za svaki slučak, kao što je Boraicho rekao, pitat njih da mi spoje.
 
08.10.2013
2
0
0
kako najbolje da uspe biljka ako je jako low budget grow..?imam nazovi boks i reflektor/kvocku sa halogenom sijalicom od 1900 lumena/100w..znam da je to malo ali za pocetak to je to..sta sada da joj radim da uspe..da li moze uzgoj da uspe bez ventilacije ako nam ne smeta miris biljke..?i koliko cesto da je zalivam ako je ona visoka 25-30 cm..?::)
 
17.09.2013
20
4
3
29
my_weed je napisao(la):
kako najbolje da uspe biljka ako je jako low budget grow..?imam nazovi boks i reflektor/kvocku sa halogenom sijalicom od 1900 lumena/100w..znam da je to malo ali za pocetak to je to..sta sada da joj radim da uspe..da li moze uzgoj da uspe bez ventilacije ako nam ne smeta miris biljke..?i koliko cesto da je zalivam ako je ona visoka 25-30 cm..?: :)
ja imam isto takoder slabe financije pa nisam pretjerano ulago... ali sve sta sam pricito tu od starijih i iskusnijih trebo bi joj barem optimalne uvjete osigurat da bi tiona vratila malo ljubavi... 1900 lumena je ja mislim premalo ako sam pricito negdje da je minimum 6000 lumena... moja je na sred sobe i buraz smrdi ko kuga ahahhaa mislim mirisi :D ali moja mama -.- ima probleme sa astmom i plucima allalalala pa mi ona jedina kvoca sine ti ne znas kak ja jako to osjetim ,,ahhahahhaha tak da nemam niti boks.. a imam ventilator na drugom kraju sobe pa ga katkad uljucim na lagano da izventilira zrak pk sobi.,,,a svjetlo i toploinu sam joj osiguro tako sta sam prespajo jako puno kablova iz glavnog lustera i p mojim proracunima nabavio joj nekih 6000 lumena i lagano malo ajcu sobnu temperaturu :) više manje izgleda mi zadovoljno sa mojim jadnim uvijetima.. i da nisam napomenuo da sam joj kupio veliku teglu promjeniojoj kvalitetnu zemlju... i kupio joj gnojivo :3 Evo da je i vidis
http://prntscr.com/1w7aiq
 
22.10.2011
7
0
1
36
Dobra večer :respect: , nebi htio otvarat novu temu da ne gnjavim bez veze , raspolažem prostorom u krilu ormara 200v 60d 45š te sam spreman za nabavku opreme , zanima me za pocetak setup lampe i venta , procitao sam pola foruma ali svejedno zelim iz prve ruke savjet , dali je 250w HPS dovoljno za prostor te koliko jaki ventovi mi trebaju , kolike su optimalne velicine posuda te dali uzimati cooltube s obzirom da nije ljeto , hvala na odgovorima ,


Lp