Prepoznavanje dobre vutre i fotke istih - Posted by Crass

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Iz mog višegodišnjeg dilerskog iskustva vam mogu reći samo jedno: na miris i pogled ga nemrete poznati da je dobra Vu pa da ste jošte tolki. Možeš napraviti najgrđu pušku da izgleda i miriše (ovo drugo malo teže, ali se radi kad provališ šemu) ko najbolju stvar. Ukus je već nešto drugo, tu ti mnogo toga može reći da li se radi o prevari. Ali, ni to nije sve do kraja. Dobru Vu il provališ il ne provališ, nema treće. Ako te posle 2-3 dima ne hvata, sačekaj (većina jako dobrih stvari se već tu pozna), mada posle minut-dva bi trebao da znaš dal radi il ne, bez obzira na vrstu ili sortu. Posle pola sata svaka vutra te radi dobro ili ne. Pod dobro ne mislim da ti je uvek dobro, nego da ti nešto radi, čak i paranoju.
Definitivno znaš da je dobra stvar kad te "izuje iz cipela" i svirne te u svemir, pa bilo to na dole ili na gore.
Možemo mi da pričamo do sto jedan i nazad o tome kakva je koja sorta (ja sam prvi za raznolikost, nema govora), ali neke stvari su univrzalne pa pušio WW, Durban Poison ili Nortrhern Lights ili neku domaju. Il te puca il te ne puca, nema treće.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ajoj svi nešto noću tarlahamo po forumu.....hehe.....:pat:
Sretan Božić...
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Iz mog višegodišnjeg dilerskog iskustva vam mogu reći samo jedno: na miris i pogled ga nemrete poznati da je dobra Vu pa da ste jošte tolki.

Dobro je da je još neko to napisao, već me je počela mučiti misao da ovde ljudi nemaju baš nekakvog iskustva. :flamed:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
to iskustvo nije za pohvalu i bilo je davno
ako tražiš tako iskusne ljude imaš ih na karaburmi na svakom ćošku
pa ti želim lijepo iskustvo sa njima
i ko je moderator ovđe neka briše ovaj off
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Znaš šta balkan iskreno da ti kazem da mi je draže da pročitam post od nekoga ko ima iskustva, a kako ga je on stekao savršeno me ne interesuje, kao što me i ne interesuje zašto likovi koji veze sa dupetom nemaju mogu da pišu po ovom sajtu koje kakve gluposti i zbunjuju ljude.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Po meni ova tema otisla u oftopik skroz...
Ajd molio bi vas da mi sam pomognete i kazete stu te ne stoji da mogu editat (ovo s skunkuom sam ocito pogrijesio pa se treba brisat)

Prvo kolicina - 1. gram ima za 3 pljuge ili 2 (ovisi o tome kolko posolite meni uvjek je za 3)
2.U panju izgleda uvjek da ima vise trave a u vrecici izgleda da ima manje
dok vidite da je zamotano u vrecici u 90 % slucajeva dobit cete postenu kolicinu
Drugo kvaliteta - 1. miris treba bit jak i intezivan nemogu ga opisat ni bas usporedit s nicim al mogu reci da od dobre vutre je jako intezivan i jak...

2. Dobar vrh ima smedkaste ili crvene dlacice na kojima su bijeli kristalici, tesko ga je kidat pa ga treba ponekad sa skaricama XD, a ponekad se zaljepi na skarice XD XD, ima malo sjemenki ili ih nema (sensimilija), ak ima sjemenke dobar vrh ima smedkaste s crtama i tvrde

Tripco danas ekipa dobiva takvu travu da se ni od panja nenapusi, a jos i da dobiju u panju normalnu kolicinu (najcesce 5 pljugi samo dobiju), naravno cini mi se cak da i masan hed sa malim radom bi bio takvim ljudima ludnica, a i masan hed u vecini slucajeva ima i cak dobar rad jel bila cak i genetika losa dobro uzgojena trava ima thc-a vise od lose uzgojene trave...

Ajde molimvas ljudi pomoc, koristite citate, kazite kako bi vi to napisali, i dodajte stvari pa mozda uspijemo sastavit puno bolje!!!:b_cowboy::b_cowboy:
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ja se nebi slozio u vezi ovog s mirisom...mislim istina je da vecina skenjija ima opasne mirise,ali ima ih koji uopce nemaju tak posebne...oko 10mjeseca sam ja imo neki skeny,kojih 5g,otvorio vrecicu da pomirisem...nista,nikakav miris,nista...al bas nista..ko da je zrak...a kad sam spalio pljugu...neki hydro uzgoj skeny je bio neznam strain
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nije pronađena definicija za pojam skeny.

Prijedlozi:

- Provjerite jesu li sve riječi ispravno napisane.
- Pretraži web za dokumente koji sadrže pojam "skeny"
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
-.-

pa naziv iz milja?sta nesmjem napisat SKENY umjesto SKUNK?
....

"neki hydro uzgoj skunk je bio neznam strain"

bolje?*
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Opet mi nije jasno sto je tebi skunk, je ocito svako na forumu ima osobnu definiciju.
-Skunk je sve sto nije ona smrdljiva mjesavina lisca i granja koju kupis na ulici pod nazivom 'trava'?
-Skunk je jednostavno svaka sensimilija?
-Skunk je bilo koji strain koji ima komercijalni naziv i moze se naruciti preko interneta?
-Skunk je sve sto ne smrdi po staji?

Nemoj misliti da pametujem, nego jednostavno glup sam i zanima me.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
meni je skunk ono sto mi diler da kad ga nazovem i kazem daj mi 5g skunka ili koliko vec...znam da je bolje od normalne trave,znam da dobijem fakat pravi gram,znam da je jebeno jako,znam da je fino...to sto svi vi tu volite pametovat to je vas problem..svatko ima svoju definiciju a i dost je tesko odredit sta je sta jer je marihuana pre rasirena i previse je naziva...i sad ti mene nadjes zajebavat oko toga sta je skunk? ono sto zapalis i posteno se ubijes a ne da moras spalit 20 pljugi i da te ne puca...

i nemoj mi sad ono "ovo je indica ovo je sativa,ne puca to isto"...mislim da znam sto je dobra indica a sto dobra sativa,kao i mix,i znam kad me nesto puca a kad ne....

osobno mislim da ste svi tu malo previse zabrijali..pricate o tom skunku kao do kod nas ne postoji...mislim...sam malo...800.000 ljudi u zagrebu...gotovo milijun...i vi znate svakog od njih pa da znate dal prodaje pravi skunk ili ne?to sto vas diler prodaje domacicu pod skunk ne znaci da to radi i moj...moguce je da radi..ali jebiga ja sam zadovoljan time..i zadovoljan sam koliko dobijem...tak da ostajem pri svojim dilerima dok ne dodjem u situaciju u kojoj cu se moc okusat u vlastitom uzgoju...a do tad ostaje sve na mojim dilerima... :)

nemozete vi definirat sta je skunk...tamo u linku od nekog sam procito da je skunk prvi hibrid izmedju 2ije vrste sative i 1 vrste indice...dakle samo hibridi su skunkovi?pa eto ti...svaki hibrid je skunk...al neces valjda pitat svaki put dilera "e covjece reci mi jel taj skunk tvoj stvarno hibrid ili sta?ja bi neki 20% indica 80% sativa..." pa jebote...kazes skunk i zna se sta je skunk...iznimno dobra marihuana...to je skunk...kakvi hibridi ovo ono...domacica je skunk,sensi je skunk,skunk je skunk.TOCKA.svaka losa trava s ne izrazito jakim djelovanjem je trava,sve s dobrim djelovanjem i finim okusom je skunk...sad dal vi mozete prepoznat djelovanje ili ne nije moj problem....

po meni jedino sto skunk nebi smjeo da ima u listi svojih "propertisa" je da grebe za grlo.to je po meni pokazatelj lose trave...ili loseg skunka(iako to ne postoji) dakle...skunk koji grebe za grlo po meni je losa trava...i tak ce biti po meni...

ja kad uzimam od svog dilera nekad mi kaze koja je sorta no uobicajeno mi kaze samo tip uzgoja i to mi je cist dovoljno...
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Nisam Govorio S Onim Za Skunk Smao Za Vutru Koja Je Dobra...Govorimo o normalnoj vutri kak da se nebude prevaren, i da ljudi znaju kad su prevareni...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Yami_Raziel je napisao(la):
svaka losa trava s ne izrazito jakim djelovanjem je trava,sve s dobrim djelovanjem i finim okusom je skunk...

BUM

Zalosno je sto se sepiris svojim iskustvom i znanjem, a nemas pojma sto je vutra, a kamo li skunk i lupetas gluposti i dezinformacije tako da ni ljudi koje zanima nece moci nauciti.
Vidim da je tebi bitno samo da se napusis i budes high, ne zanima te malo vise o tome sto ti u biti pusis.
Ukoliko je tako, ajde lijepo ne pametuj o stvarima o kojima ocito nemas blage veze.

Zbog tebe i takvih slicnih neinformiranih jarana se sada po cesti prodaje gram dobre vutre (indice) pod skunk.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
To je osnovni razlog zasto sam napravio temu, kak sam reko, rijetko ko ima uvjeta za uzgajanje a mnogi kupuju kod dilera a nisu se ukusili dobre vutre nikad uzivotu, i to sve zbog toga sto su ljudi jos vise naivniji, te sve vise frajeri koji prodaju prvoklasna sranja zaraduju na ljudima, i to sve zbog ljudi koji kupuju sa stavom boli me ***** kakva je vutra glavno da se napusim, te je sve to postalo tak jadno da cak neki placaju travu u kojoj je kvaliteta i kolicina sramotna, nedavno vidio frajera kupio 25 grama dobio za 14 pljugi takvih da je nemoguce se napusit jos stime da je 50% cura 50% mudonja bilo u tome i sve puno sjemenki i jos frajer bio ok s time i jos kupuje kod tog frajera, vjerovali ili ne ima dosta takvih nesretnih dusa, a jos vise ljudi koji to prodaju...

I NIJE TEMA O SKUNKU NEGO O NORMALNOJ VUTRI, SAMO JE ONO DOLJE NAPISANO ZA SKUNK I TO JE TO...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Letimično sam pregledao (nisam pročitao ni jedan komplet post) al' kako vidim, ode off skrooz ovo....
... iiii da Yami izbrisao sam ti post, jer je totalno dezinformacija!!! Nemoj molim te postati (i ostali) postove u koje niste 100% sigurni!!!
Nemam vremena sad se raspravljati sa tobom, al' dok je raje kao sto si ti, prodavace se skunk pod domacicom jos dugo...iii naravno bice onih koji ce to kupovati!!!
Ova tema je dala xxx extra ludih izjava :icon_lol: (Balcan ce ih moci koristiti narednu godinu hehehe :icon_lol:) iiii cim sa malo vremena izbrisacu off-topice aa ako ovako se nastavi ide "Close Thread!"
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Ajd molio bi vas da mi sam pomognete i kazete stu te ne stoji da mogu editati (OVO NIJE ZA SKUNK NEGO ZA OBICNU VUTRU), takoder dodajte ak nesto mislite da sam zaboravio...

Prvo kolicina - 1. gram ima za 3 pljuge ili 2 (ovisi o tome kolko posolite meni uvjek je za 3)
2.U panju izgleda uvjek da ima vise trave a u vrecici izgleda da ima manje
dok vidite da je zamotano u vrecici u 90 % slucajeva dobit cete postenu kolicinu
Drugo kvaliteta - 1. miris treba bit jak i intezivan nemogu ga opisat ni bas usporedit s nicim al mogu reci da od dobre vutre je jako intezivan i jak...

2. Dobar vrh ima smedkaste ili crvene dlacice na kojima su bijeli kristalici, tesko ga je kidat pa ga treba ponekad sa skaricama XD, a ponekad se zaljepi na skarice XD XD, ima malo sjemenki ili ih nema (sensimilija), ak ima sjemenke dobar vrh ima smedkaste s crtama i tvrde

evo sad bi molio da se ne ode u offtopic...
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
1.Ko kupuje još domaćicu na jedan gram?

2.Kako uspeš da od jednog grama domaćice napraviš tri džointa?.
To možeš od "skunk-a", a od domaćice malo teže.

3.
dok vidite da je zamotano u vrecici u 90 % slucajeva dobit cete postenu
kolicinu
. -Ovo je 100% nebuloza.

4.
miris treba bit jak i intezivan nemogu ga opisat ni bas usporedit s nicim al mogu reci da od dobre vutre je jako intezivan i jak...
. -Domaće vutra kao i bilo koja druga može mirisati jače ili slabije, ali veruj da to nije
nikakav pokazatelj kvaliteta jer vutra koja ekstra miriše i izgleda može uopšte da
te ne uradi.

5.
Dobar vrh ima smedkaste ili crvene dlacice na kojima su bijeli kristalici
. -Kristali se na osušenom vrhu najmanje primećuje na pistilima ili " dlačicama".

6.
tesko ga je kidat pa ga treba ponekad sa skaricama XD
. - To nije osobina dobre vutre, bolje da si napisao da je to savet da : ako ne možeš da ga nacepkaš prstima uvek možeš koristiti i makaze.

7.
ima malo sjemenki ili ih nema (sensimilija), ak ima sjemenke dobar vrh ima smedkaste s crtama i tvrde
. - Da ima malo samenki ili ih nema u redu, ali da znaš i da vutra sa dosta semenki može da ima dobar rad. - I na kraju znaj da ni izgled semenki nema apsolutno nikakve veze sa tim da li je dobar hed ili vutra.


DA LI TI JE SADA JASNIJE ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.