Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
nije jos pokazala pol a muski ranije procvetaju pa svakim danom imas sve vece sanse da to bude
zenska, cvetanje pocinje +/- 20.8
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasler

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
sad nešto ne razumijem, POWER veli da se ništa ne gubi na potentnosti ako se biljka opraši, pa zašto se onda svi boje oprašivanja? dal se gubi na nečemu drugome?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da li si drzao nekad u ruci cvet bez semena i cvet pun semena, sve i da oslabi za nijansu, sto je tesko obicno primetno, velika je razlika u kolicini koja ti ostaje za pusiti, + treba se zezati sa vadjenjem menki ako neces pucketavi dzoks :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasler and usrname

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
a dobro, haha, nisam tako razmišljao :ludaci_lol: A kolko je obično potrebno vremena sjemenki da sazri od trenutka oprašivanja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam nikad merio jer oprasim u startu sta planiram tako da seme vadim na kraju ciklusa (prakticno zri koliko i biljka cveta, mozda sedmicu~dve manje), al mislim da treba preko mesec dana da bude zrela
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
to je po jednoj strani dobro da se opraši odma na početku kad cvjetova ima malo, pa je onda oprašeni samo manji dio jer se budovi debljaju i rastu novi cvjetovi koji ostaju netaknuti, pa se dobije i sjemena i čisti cvjetići za duvku:D
 
17.08.2013
1
0
0
110
Pozdrav
Forum je odličan uspio sam determinirati muške biljke tako da sam ih uklonio kako bi damama uskratio malo sexa,a onda ću te dijevice žrtvovati za vlastitu upotrebu,međutim ono što sam primjetio je to da biljoze imaju različit broj pera odnosno listića na izbojku,znam da kod drveća svaka vrsta ima određen broj listova itd. Ono što me zanima je da li jedna sorta mora imati isti broj listića kao kod drvenastih biljaka ili unutar nje mogu biti varjacije. Tako da ne znam imam li jednu sortu ili više njih
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Uz manje vise svaku sortu imas odredjeni broj fenotipova koji nekada vise vuku na mamu a nekada na tatu. Ako list izgleda zdravo i lijepo se zeleni, nema problema ni da ima 11 listica.


Ono sto sam zakljucio svojim oprasivanjem je da slobodno mozete uzeti bilo koji bud i oprasiti ga. Ono sto bi ja preporucio je da uzmete budove koji rastu uz samu stabljiku (tzv popcorn bud). Lakse ga je naci kasnije.


Btw, ja sam oprasio 3 biljke i to na svakoj samo po jedan bud i na kraju dobio 80 sjemenki... mislim da realno nema smisla prasiti cijelu biljku jer ih bude mnogo ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jbg. frend, desava se, meni je bilo prosle godine od 5 samo 1 cura... bad luck, al ovo je musko

s5agcw.jpg
 
22.05.2012
3
1
0
38
Postovanje dobri ljudi .

I mene zanima da mi kazete na cemu sam , slika govori hiljadu rijeci.

qohv8x.jpg


samo da dodam ima malo ovi "jaja" sta je cura , jajan ili hermic
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname