Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.10.2013
55
104
33
33
onda cu pricekat jos malo,mozda bude neki hermic pa ono :D a nemrem bolje slikat jer je presitno a izbliza ne fokusira dovoljno...
 
24.03.2014
25
28
13
No Joke je napisao(la):
Muška, ali nebi rekao da se uopće radi o kanabisu, prije da je paradaiz u pitanju ili krastavac.
Hahaha ma kanabis je, samo je napravljen zesci lst na njemu. Maknuta je iz boxa isti dan.
evo da ne spamam i slika zenke koja je procvjetala par dana nakon, cisto usporedbe radi, mozda kome pomogne, kruzicima su oznaceni ono sto trazite
pg8PM1i.jpg


lijevo je zenka, neznam koliko vidite ovaj bijeli brk sto viri
 
24.02.2014
10
0
0
Pozdrav ljudi, nadam se da ovaj post nece praviti probleme u vezi mentorstva sa Jack-om.
Pisem ovde jer mi je hitno i treba mi sto pre odgovor iz licnih razloga, da znam da li da se resim biljke ili ne.

Naime, rec je o biljci koja je izbacila pupoljak (ima ih vise) pre 7-8 mozda i vise dana. Taj pupoljak se otvorio pre 4 dana i nista se vise ne desava. Nikakve pistile, nikakva jaja. Rezim mi je 18/6 vec 43-44 dana. Moze li se na osnovu njega oceniti da li je muska ili zenska biljka.
Evo slike:

7wwg.jpg


axx0.jpg


Prelistao sam vecinu ove teme i nisam nasao odgovor. :/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Đizzz ja skroz slabovidan. Malo veću rezoluciju slike nabaci. Vidim samo neke bijele fleke, neznam jel to meni pred očima ili tebi po biljkama.
 
24.02.2014
10
0
0
Te bijele fleke su od neopitroida, pokusao sam da ih sperem ali nece da spadne skroz.
Evo ista slika, samo nije smanjena. Nemam nikakav fotoaparat za bolju sliku, telefon je u pitanju 8 Mp :/

axx0.jpg


Postoji jos jedan takav (veci) pupoljak, ali je neotvoren.
 
24.02.2014
10
0
0
Jbga, imam jos jednu te starosti, nadam se da je ona zenka.... Vidim ja raste mi u visinu, a i izbacila je pre ove pupoljke. Nju izbacujem, a ovu drugu moram negde da sklonim na 7-8 sati, imacu neke goste za dan-dva pa nije bas za gledanje... Fora je u tome sto ne mogu obe da skladistim gde sam planirao, tako da mi i dobro dodje sto je muska. :)
Od ove druge cu postaviti sliku sutra navece ili prekosutra ujutru ako ne budem mogao sam da procenim.

Hvala puno na informacijama.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pukni puško rodilo se muško. Nema veze tjeraj dalje pa nek druga bude curka. Bome si je naprašio ko veliki, to se malo popraši a ne sa cijelim pakiranjem.
 
24.02.2014
10
0
0
Biljka je eliminisana, ovaj ''pupoljak'' kako sam ga ja nazvao nije od listova kako sam i mislio, nego od bananica. U svakom slucaju hvala na pomoci. Ova druga je slicna, ali ima samo jednu izraslinu, slicnu bananici ali nije u potpunosti ista. Sacekacu jos koji dan pa cemo da vidimo da li ce da izbaci iz nje pistilu.
Kazite mi samo posle koliko vremena otprilike otvara ove bananice, s obzirom da mi je izbacila taj ''pupoljak'' pre 7-8 dana i da se otvorio (rascvetao) pre 4-5 dana? Nisu se bananice otvorile, ako me razumete, nego taj skup bananica, kako ga ja zovem ''pupoljak''. :)

A sto se tice ovog praha, tusirao sam je 2 puta i uvek ostanu fleke posle isparenja vode, ne verujem da ce skoditi biljci, a ni meni. Daleko je zetva, spasce to vremenom. :)
 
24.02.2014
10
0
0
Ne pitam zbog toga, nego ova druga me brine da nije i ona muska. Izbacila je pored onih malih listica (ne znam kako se zovu / vide se gore na slici pored pupoljka) jos nesto sto lici na zrno kima ili minijaturnu bananicu. Jos je rano da slikam, ne vidi se na telefonu, ali kroz 5 dana ce valjda narasti pa cu postaviti sliku da ne pricam ovako napamet. :)