Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Banana, šta si čekao do sada, registriran si više od 3 mjeseca a nisi naletio na temu spola?
Zasadi uvijek duplo od ciljanog broja, neke propadnu, neke budu kao u tvom slučaju muške.
Bolje imati koju ženku viška pa izbaciti one najslabije ili ako je moguće dati ih van na random place pa što im bog da a pažnju usmjeriti na potentnije ženke. Nema smisla đžabe razbacivati struju i vrijeme te se dovesti u hladan tuš situaciju.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Od mene Bogami jedan veliki respect za ovu biljku... Suosjecam s tobom shto je kit***a ali ae' bice bolje drugi put...
Interesuje me koliko ti je vremena trebalo da naraste ovolika posto ja imam jednu lijencinu koja raste vec skoro dvadesetak dana a nije se makla vishe od 5 cm, pa me sramota otvarati dnevnik za nju... :D
No, uskoro stize novo sijeme pa oprobam i to ;)
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Stavi sliku, kakav sram, pitanje je čim je pališ i u kakvoj je zemlji. Kakva je situacija sa listnom masom, neke su zbijenije (patuljastije) neke rastu kao strijela. Moje sjeme je no name, zemlja tako tako kupovna, a rastu izmeću 0,5-1 cm dnevno na 18/6. Daj sliku i detalje pa će te ekipa uputiti.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
E u tom i jest problem... Nemam digica josh uvijek, a ni PC kucishte mi nije doslo, zasad sam u ormaru, mozda da je do toga... Kontam u ovo koji dan da mi stize BIG TOWER KUCISTE pa cu onda tam premjestiti i sve ispocetka probati, mada cu ovu "Selmu" (tako se zove ova zakrzljala, prema mojom frendici) ostaviti da josh raste da vidim shta ce reci naa PC svijet... :D
 
19.10.2010
11
1
0
36
krenuo sam sa 4 biljke, 3 su izgledale jako jako loše po meni ih je sjebala toplina jer nisam imao ventilaciju slozenu a lampe su im bile tocno na iznad glava na 3-4 cm, a ovo sta je slikano je bilo nakon 45 dana otprilike 30 vege, velika steta jer je imala 120 cm, no za slijedecu se priprema fem sjeme tako da ne moze doc do greske :)
 
17.03.2011
12
35
0
32
ovako posto se teze kapirate svi... hteo bih da vas pitam nesto... Muska biljka se prepoznaje nakon sto blizu drveta na kojoj izbijaju listovi se stvore male budze,a zenske? Gde one pustaju cvetove? inace nije kao kod muzijaka odma u rasljama izmedju drveta i listova izbijaju male budze...
 
17.03.2011
12
35
0
32
usvakom slucaju hvala i da extra vam je sajt... moze se dosta stvari proucavati.... izgleda da sam ukapirao kako provaliti pol... tako da hvala josh jednom.... :pPPppPPPpp
 
15.05.2011
5
0
0
38
Pozdrav dragi uzhivaoci :)

Nov sam ovde na forumu kao i u celoj prichi u vezi uzgoja, pa bih vas zamolio za par saveta shto se tiche postupka odrzhavnja u outdoor varijanti.

Prelistao sam dosta stranica ovde i nauchio bitnu stavku-prepoznavanje, ali me interesuje sledece:

1. Rasada: Napravio sam mali rasadnik, sa oko 40 semenki(ne bas mnogo ali sobzirom da mi je prvi put ne bih da se razbacujem) pa me zanima posle koliko vremena ili velichine treba presaditi u zemlju? datum sadjenja 14.05.
2. Pol: Resheno.
3. Odrzhavanje: Vlaga, zalivanje, vreme na suncu, okopavanje, da li joj prija konkurencija ili treba sve oko nje saseci?
-OREZIVANJE - zheleo bih mishljenje o ovoj stavci, kako to raditi i koji su efekti, da li je istina da ce kvalitet biti bolji ukoliko se sto vise obrezuju listovi i cela "snaga", tj vishe thc-a otici u cvetove a ne u nebitno lishce? Ja bih se odluchio na nisko obrezivanje, da ih odrzhavam sto nizhe rastom...da li je to pametno?

p.s.

Nisam se odluchio za google jer vidim da ovde ima puno znanja i iskustva, a i mislim da ne trazhim mnogo :)

Pozz
 
16.05.2011
1
0
0
34
Jedno pitanje, imam 7 biljcica koje sada su u saksijicama, kontam za par dana da ih presadim napolje dok bude lepse vreme. E sada me zanima kako i kad mogu da opazim razliku izmedju muzjaka i zenke jer ne zelim da mi muzjak oprasuje biljke i pravi sranja..inace prvi put sada sadim biljke u zivotu, procitao sam uputstvo za vanjski uzgoj ali mi i dalje nije jasno u vezi muzjaka...hvala u napred i zelim vam dobru godinu! :D:D:banana_rasta:
 
21.10.2010
7
0
0
45
Pozdrav dobri ljudi

Proucavam forum skoro godinu dana,slusajuci vase savjete odradio sam vec dva growa,prvi bez zamjerke ,a drugi ehh :)

Pokusao sam konoplji odredit spol,u vrlo ranoj fazi vegetacije, tako sto sam joj prekrio mladi izdanak(buduci vrh) sa crnom pvc vrecicom.
Uskracivanjem svjetla na tom izdanku sam zakljucio da bi biljka trebala pokazat spol,to se i desilo nakon 3 dana sam maknuo vrecicu i nakon 4,5 dana glavna stabljika je pokazala pistile i samo pistile.
Starost biljke tada je bila nekih 2 tjedna,sada je vec odrasla u 9 tjednu cvatnje i koaksi su se poceli punit :) sjemenkama s tim da ja nikad nisam vidio prasnike.

Naravno nakon detaljnog pregleda vrhova primjetio sam sitne prasnike skrivene medju nabubrenim koaksima,sorta je aurora indica i cvjeta jako gusto zato ih valjda i nisam primjetio.

Moje pitanje je , dal se to sjeme moze koristit i dali sam s tom crnom pvc vrecicom napravio od biljke hermica , ako je tako da tu glupost vise nikad ne ponovim. Hvala
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Dobio si hermića. Biljci je valjda bilo prestresno to sa promjenama svjetlo-tama pa su uz pistile počeli rast i prašnici. Dobiveno sjeme je itekako iskoristivo. Kad na hermiću polen iz prašnika opraši cvijet, sjemenke koje nastaju su feminizirane. Tako da se sljedeći grow nećeš morati zahebavati sa muškima.

EDIT: Sekach me prestigao s odgovorom hehe
 
21.10.2010
7
0
0
45
Ja nisam prekrio cjelu konoplju sa vrecicom vec jedan izdanak ,radio sam lst pa ih je bilo par :)to bi znacilo da na taj nacin mozes garantirano dobit hermica ,a uz to i fem sjeme ? :) Hvala na brzom odgovoru jos mi je samo ostalo da cekam sjeme da sazrije :)
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Nebitno jesi prekrio cjelu ili izdanak, ali očito je da je stresa bilo jer ne vidim neki drugi logičan razlog da je postala hermić.
I da... Tako dobivene sjemenke su 99% feminizirane.
 
20.04.2011
35
8
0
43
A što očekivati od muške biljke. pošto je biljka sama i muška je. pa je neću čupati. uvik san čupa muške biljke pa me zanima jeli neko od vas uzgojia mušku biljku.
oče li ona biti dobra za pušiti, osim što će biti puna simena.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....muska biljka se uzgaja ako zelis polem iz prasnika (jaja:) za oprasit zensku biljku....

.....i ne pusi se jer na njoj nemas kaj pusit osim stabljike listova i jaja....=)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
od nje niš ne možeš očekivat, ona je čisto za počupat i bacit, jedino ako si želiš uzgojit neku svoju vrstu pa hvata polem i kasnije križat s nekom ženkicom...
ona se ne puši, jer u njoj nema THC-a i ne bude ti niš od nje, jedino se možeš ispovračat od odvratnog dima..:S i muška biljak ne može imati sjemenke, samo ženska može imat sjemenke u slučaju da dođe do oprašivanja