Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2012
3
3
3
41
pozdrav ekipa !!! danas sam otkrio mušku biljku kojoj su par jaja pukla tj. bacila pelud pa me zanima dali je sjebala cjeli box ili ne. Režim svjetla je 15/9 ,druge biljke mislim da još nisu počele cvijetat. box 1.2 x 1.0 v=2m , hps 400w . visina biljki cca 90 cm ova koja je muška 45 cm svjetlo smanjujem za sat vremena svakih 7 dana dok ne dođem na 12/12 el to ok?
 
28.10.2012
3
3
3
41
tnx na odgovoru, ma želim ih navuč do visine min.130 cm pošto je box 2 m visok tak da laganica ne žurim nikud :) u boxu ih je bilo 10 do danas sad je 1 manje ovak 4 su u teglama od 12 l 2 su teglama od 8 l a 4 u 2l plan je bio imat 6 komada ali ih je 10 izraslo tak da ove 4 male nisu ni bitne s njima kaj bu bu ak daju za pljugu dve bit če super!! e sad mi nije jasno kak je ova dobila muda na režimu svjetla 15/9 na ovim drugima nakon boljeg promatranja sam uočio male dlačice valjda nije kasno nije me bilo sam 2 dana u ophodnji i odma zateknem klipana kako mi hoče zbarit trebe :) nadam se da nisam zakasnil
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ne bih rekao da je do rezima svjetla...zalomio ti se jajan ...naravno ako ta ista biljka nije imala i pistile i jaja na sebi ....ako je imala... onda nije jajan nego hermic a to nije tako cudna pojava ;)
sibaj dalje vise mjesta za druge :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: genzer

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
imam par pitanja u vezi biljaka...
Moj prvi grow. imam 2 biljke stare 20 dana, prije 1 tjedan stavljene su u box, a do onda su bile na prozoru. držim ih na režimu 18/6,visoke su 15 cm i svaka ima 4 para razvijenih listova, pošto me zanima njihov spol, htio bi postaviti pitanje...
Dali ih mogu s režima 18/6 drugi dan stavit na 12/12 dok ne vidim o kojem se spolu radi i onda ih odma nazad vratit u vegetaciju na 18/6? ako mogu, trebam li to radit postepeno iz dana u dan ili mogu odma samo prebacivat? da li ću zbog toga možda dobit hermiće ili postoje li druge opasnosti zbog naglih promjena fotoperioda? molim vas odgovorite brzo i bio bih vam zahvalan da mi to malo opišete ;) tnx :notnice:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mozes, prebaci na 12/12 pa kad se pojavi preflower vrati na 18/6, sto brze to obavis to ce ih manje boleti, znaci nista postepeno iz dana u dan neg' o'ma ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
11111987 je napisao(la):
e ljudi moja biljka je identicna ovoj biljci i mene zanima samo ako moze neko profesionalniji rec muska ili zenska hvala vam dobri ljudi http://forum.grasscity.com/photopost/data/500/DSC00840.JPG http://forum.grasscity.com/photopost/showphoto.php?photo=30776&title=close-pic-of-male-with-female-flowers-growing&cat=500

cemu ovakva pitanja kada ti odgovor stoji ispod fotke :eek:hno:

ff1z76.jpg
 
28.12.2012
4
1
0
35
Pozdrav... evo prvi grow ide pomalo... I najnaprednija biljčica je počela pokazivat spol... tj. više njih. Ja sam poprilično siguran da je hermi, al pošto prvi put vidim rađe ću tražiti vašu pomoć ;)
 

Prilozi

  • photo.JPG
    photo.JPG
    185,6 KB · Pregleda: 83
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
28.12.2012
4
1
0
35
režem odmah... a šteta. Definitivno je bila najnaprednija od svih... u turbo modu rasla :D znači nije ni hermi? JA sam mislio da su ovo na vrhu ženski cvjetovi :sadbanana:
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
bambusula je napisao(la):
možete li mi reći da li mogu već na sjemenci raspoznati spol...
naravno !!! Kad sadiš seme jako je bitna procedura. Dakle, sam čin setve i mantre je bitan...Kad sadiš ponavljaj što više puta - "Sadim TU(ženski rod) semenku"...Ukoliko bar pomisliš u glavi da sadiš TO(srednji rod) seme, postoji velika verovatnoća da će biljka biti hermafrodit..Naravno, izbaci iz glave da sadiš TAJ (muški rod) kanabis, jer ćeš u suprotnom dobiti sve mužjake...

Mantra je bitna, samo ponavljaj TU semenku TU semenku TU semenku... ;-)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
ja sam cuo da treba pogledati odsjaj sunca na zalasku, pa,ako je odsjaj na semenci roza-ljubicast onda je cura, ako je plavkasto-zelen onda je frajer

salu na stranu, evo loop je postavio u drugoj temi ovaj link, pa probaj se igrati https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=172569
hehehehe...naravno, i ja sam se šalio...e sad, bacih pogled na link...sumnjivo je meni sve to, da on može sa 100% sigurnosti odrediti pol, mada šta znam...što bi rekli "Ko šta zna - krhko je znanje"...

Nego kad čovek priupita, a ja se nekako setih odma' Đure i Đurinih kućnih čarolija...Ako je pojela onda je žensko, a ako je pojeo onda je muško....hehehehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed