Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Muška i ženska biljka
Zbog mnogobrojnih pitanja na našem forumu. Zelimo da razjasnimo svima razliku izmedju muške i ženske biljke.
Muška biljka je većinom malo višlja, ne grana se toliko i procveta nekoliko dana prije.Pojave se kao dve bunkice(kasnije lici na grozdove).
Kod ženske se pojave 2 tanke niti - kao dve bele vlati.I uvek malo kasni za muškom - priroda se uvek pobrine za sve.
Zato je potrebno biti vrlo pazljiv i obazriv kad dođe vreme cvetanja.To je kod indoor-a čim preklopimo svetlost na 12/12 svetlost/potpuna tama. Kod outdoor-a je to period kad dan postaje kraci,a noc duza.Kraj Juna i pocetak Jula je najcesce vreme kad pocinje cvetanje.

MUSKI IZBLIZA:

muski.jpg

ZENSKA IZBLIZA
zenski.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Muska biljka je vecinom malo vislja, ne grana se toliko i procveta nekoliko dana prije.Pojave se kao dve bunkice.
Kod zenske se pojave 2 tanke niti - kao dva svetla lasa.I uvek malo kasni za muskom - priroda se uvek pobrine za sve.Zato je potrebno vrlo pazljivo, paziti kad dodje vreme cvetanja.To je kod indoora cim preklopimo svetlost na 12/12 svetlost/potpuna tama.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kod outdoor-a cvetanje teorijski moze da pocne posle 21.Juna tj. kad dan pocne da se skracuje a noc se produzava.Ali iskustvo govori da cvetanje najcesce pocinje (bar u nasim krajevima) sredinom Jula ili cak i pocetkom Avgusta (kad je odnos dana i noci otprilike 12/12).Ovo ne mora da bude pravilo ali uglavnom tako biva,mada je bilo slucajeva da vec sredinom Juna biljke pocnu da cvetaju.I naravno i u outdoor slucaju muzjaci procvetaju pre zenki.
 
A

Anonymous

Guest
reci mi...kad provalim da je muska..odmah je sasecem...i drugo pitanje ...:moze li se ranije prepoznati musko..mislim pre cvetanja..i jos jedno pitanje..:dali kod zenskih vrsti marihuane...nema problem musko zensko i dali je White Widouw zenska vrsta i ima li taj problem...nekoliko pitanja..unapred hvala
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Sta ti duvas brate- :pivo
ja stvarno ne znam dali se salis ili mislis......

ali ajde, fin sam ja ~)
prijatelju nije to odvisno od vrste:

zenski spol - muski spol, samo u tom je rec.Reprodukcija........... ali treba nam samo cvet/zenskog spola.
Da bih biljka ulozila sto vise enrgije u proizvodnju thc/rast, ne dozvolimo joj SEX sa muskim spolom.Onda bih oplodjen zenski cvet/ cela biljka- svu hranu trosila na reprodukciju.../SEME.

MUsKA BILJKA JE CESTO VISLJA, MANJE RAZVIJANA,NUTRA JE TO MALO LAKSE VIDETI.
Jer kad das na 12/12 svetlost-mrak, biljka pocinje
cvetati.Muska najcesce prva procveta(priroda za sve brine, muski cvet koji oprasuje i ne treba grane-radi to vetar.., prije procveta je mora biti spreman na SEX..............



:pivo
 
A

Anonymous

Guest
Pozdrav ero i hvala na jednom odgovoru,kapiram...sto se tiche sta pusim(super polm,maroko).a vutru bih hteo da zasadim zato sto mi je to bas stvar prestiza...kao u sumadiji ko ce bolje rakiju da ispeche...tako da ne obracaj paznju na moja glupa pitanja...bice ih jos..: ::zidoglav pozdravljam te i chitam te ..probaj na ova druga pitanja da mi das neki odgovor...(ako ti nije glupo) ::h2o
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Juzzo
A

Anonymous

Guest
pozdrav...PITANJE:..Kupujem HPS lampu..a u mogucnosti sam da kupim i 2-3..vredi li sto jache svetlo ili se treba pridrzavati onoga DOVOLJNO je i ovako,jedna na pola metra kvadratnih..PITANJE:dali svetlo HPS treba pratiti biljku u rastu..mislim da bude pokretna.pa kako biljka raste tako i dizati lampu ka gore..ako treba...NA KOLIKO treba biti min..udaljena od vrha biljke ...posto si rekao da greje...HVALA!!!!!!!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prvo se registruj prijatelju!!!
ako nameravaš postavljati više pitanja
Rasveta nije samo sijalica, pored ide i balast, starter i reflektor- koji se mora podizati tokom rasta biljke.
raste to bukvalno pred tvojim oèima.
razdalja je odvisna koliko je jaka sijalica
250w, 400w,600w ili 1000w. Na samom poèetku je biljka vrlo osetljiva i mora biti malo višlje.Naprimer 400w ima u fazi kad je biljka veè nekoliko razvijena oko 40-50cm.Prije svega ti treba dobar termometar jer moraš konstantno pratiti temp.A i topli zrak se mora odvajati...
postoji i cool tube, koji avtomatsko odvodi topli vazduh.
Što se tièe jaèine svetlosti, prvo reci na kolikom prostoru želiš gojiti..........
To je vezano na uzpostavljanje optimalnih uslova za rast...... temp, vlaga, CO2.......
sve je to usko povezano.
malo opiši prostor, ornmar...... gde misliš to gojiti pa èu ti moèi reèi više.
:pivo
 
A

Anonymous

Guest
Slo_era....nameravam gajiti u podrumu velichine 25 kvadrata +-2....i postavimo da ce celi prostor biti ispunjen..koliko moze...Pitanje:sta su COOL tube..moze li se slika sa nekog sajta videti...i kako se postavljaju...pitanje:da li e bolje da jachima svetla po metru kvadratnom bude vise od 400w....POZDRAV ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Burazgija

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52


to je cool tube.
ne bih bilo teško napraviti kuèi,da imaš simax extra light staklo.Naime, obièno staklo upija svetlost i time gubimo........mora podnositi visoke temperature.
ali tebi ne treba to, ako misliš raditi u tolikom prostoru.Trebaju ti jaki ventilatori koji èe duvati topal vazduh dalje od biljki.Ima li taj podrum kakv prozor ili otvor gde èeš, dovoditi svež vazduh,odvoditi...
A ako stvarno misliš 25m2 -onda prijatelju 1000w na 2m2, i tako.Ako misliš stvarno napuniti iz prve 25m2-trebaèe ti nešto novca- da sve to središ.
a onda uzgoj clone........
Ako to još nisi radijo, prvo ti uzmi manji sistem,recimo 1x600w ili
2x600w ili 3x400w da probaš i stekneš praksu.E onda.....
 
A

Anonymous

Guest
Ptanje:eek:vako...mislis da mi svetlo HPS bude jako 500w na m2...OK..Ali sta znachi ako sam pochetnik da uzmem manje sisteme...mislis da bude po 300 na m2 ili ne razumem te najbolje...drugo ima li sijalica vec gotovih sa staklom odnosno onom zastitom za toplotu...da ne moram da pravim vec kupim..trece..sta mislis koliko ce biljki biti u 25 m2...a da ne bude preterano vec normalno za pravilan rast i dobre prihode???pozdrav .HVALA...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rudra

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
SKRENUSMO MI SA TEME OVOG TOPICA!!!!!!!
prijatelju nisam ja tako mislijo !!!!

nego uzmi ti jedan sistem od 400w ili 600w i za poèetak, probaj sa 4-5 biljki.Kad stekneš praksu onda preði na toliku površinu.
U 25m2 stane par 100 bijlki ~) ~)

CLON- to je slièno- kad tvoja baba, oderže granèicu sa ruže i stavi u vodu, da pusti koren.
Kad smo dobili biljku koja nam se sviða po ukusu,kolièni THc, ima dobar prinos.......
Oberemo urod ali pazimo, da što manje oštetimo biljku..
Stavimo je pod neonku/ cool white....- režim svetlosti 24h svetlosti.Kad se biljka oporavi -odrežemo granèicu i stavimo,da pusti koren....
Tako imamo uvek sve ženske biljke a znamo i karakteristike......
NAPISAÈU OBŠIRNIJE O KLONIRANJU, KAKO SE TO RADI......
 
A

Anonymous

Guest
Ok...sad sam te razumeo..sto se svetla tiche ,mozda cu se malo vratiti na tu temu sa mojom pocetnickim pitanjima ,ali kad kupim svetla..Sad me interesuje sledece..PITANJE:rasda cu praviti u rolni ubrusa..zbog Ph..vrednosti..OK.(vec si pisao o tome)reci mi tachnu idealnu velichinu saksije(precnik,visina)za uzgoj bez presadjivanja(znachi semenku sa zilama posadim i biljka se u toj saksiji razvija do berbe)...Hvala!!! !~
 
23.02.2005
1
0
0
Tema i pitanja su skroz poucni,samo nastavite,ukljucicu se i ja kad stignete do dela koji me interesuje jer i sam imam neka iskustva sto se tice uzgajanja,mada ocigledno nedovoljna.
Mogao bih cak i odmah da pitam sta me trenutno najvise muci,zemlja.
Jel ti slo-ero meris ph vrednost zemlje??
Da li je bitna ph vode kojom zalivas?
Kakvom vodom zalivas??
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa ako imaš iskustva slbodno ih podeli.

PH VREDNOST JE OSNOV!!!!!
PH tester ili barem ph listièe je potrebno nabaviti prije svega ostalog.
cannabis voli ph vrednost od 6,4 do 6,8max

da redovito pratim ph kako zemlje, vode i posebno kod
hranjenja...

uravnavanje ph možete regulirati sa
ph up
ph down

ako tog nemate u trgovinama onda to možete èiniti
calcijevim carbonatom

šota(pogledat èu kako se kaže srbski)od iglavca se dobija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
SLO-Era je napisao(la):
Muška biljka je veæinom malo višlja, ne grana se toliko i procveta nekoliko dana prije.Pojave se kao dve bunkice.
Kod ženske se pojave 2 tanke niti - kao dva svetla lasa.I uvek malo kasni za muškom - priroda se uvek pobrine za sve.Zato je potrebno vrlo pažljivo, paziti kad doðe vreme cvetanja.To je kod indoora èim preklopimo svetlost na 12/12 svetlost/potpuna tama.

koliko je minimalna visina,starost, ili šta je već ključno za smanjivanje svetla tj. podsticanje cvetanja? Pitanje je kada je ustvari biljka zrela da počne da cveta?
Znam da to zavisi i od vrste. Ja valjda imam neki skunk.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kod outdoor-a priroda resava to pitanje,a kod indoor-a ,bar prema mojim saznanjima,mozes biljku da pustis da cveta vec negde posle 2-3 nedelje.Naravno sve zavisi i od vrste,uslova i toga sta hoces.Koji kvalitet i koliko urod.Ako je biljka mlada i slaba rodice manje nego ako je pustis da ojaca.Princip je da treba da oponasas prirodne uslove,samo sto kod indoor-a to sve ide malo brze.Najbolje je da eksperimentises malo,tako ces najbolje provaliti sve sto te zanima. :)