Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Ti znaš kakvu si biljku imao od koje si uzeo to sjeme Automatic, dwarf, na indicu ili sativu mi ne liči, koje je očito regular sa mogućnosti 50/50.da bude muška ili ženska. Mi neznamo tvoju situaciju možda si od te mogao uzeti polen pa oprašit dio ili cijelu žensku biljku da si napraviš fem sjemeneke. Čitaj forum. L. P.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek
13.10.2020
19
9
3
42
Nisam imao biljku, kupio sam skunk I u njemu su bile sjemenke (netko je zajebo) spremio sam sjemenke i posadio to je cijela priča. I čitam forum hvala
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
@Sjaj očiju ovo njegovo je upitnog porijekla niti Automatic niti neki skank, a čitam mnogi koji kupuju kažu to je skank. Skank je za mene vrhunska trava u kojoj ne možeš naći ni jednu normalnu sjemenku za posadit. Postoji i regular Automatic i na neki način se moraju moći dobit fem sjemenke osim ovog koji sam spomenuto ili pomoću coloidnog srebra. Eh sad si me baš zainteresirao. Moji hibridi koje ste imali priliku vidjet su mješanci sative i Automatic ali samo je sativa prevladala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Buraz, skank je manje-više uravnotežen hibrid indice i sative s izraženim terpenskim profilom, to je sve. Kao i svaka druga sorta može pohermiti pa se sam oploditi, ili baciti sjemenke normalnim putem, kad se mama biljka i tata biljka puno vole. Trava bez sjemenki zove se sensimilla, i to nije nikakva posebna vrsta, nego jednostavno neoprašena biljka.
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
@Slavol Žižek ma znam to sve, samo kažem malo mi čudno da većina za neku travu koju kupe kažu to je skank.Za mene je skank jedna od najboljih trava za pušit. Prije sam dosta kupovao po Europi i nikad nisam naišao na normalnu sjemenku za posadit, eventualno sitne ne dozrele bijele koje su očito nastale zbog stresa. Nitko ne zna sve i mislim da više mišljenja i rasprava koriste obogaćivanju znanja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Dobra vece! Nakon samo dva dana 12/12 rezima, jedna vec pokazala preflower odnosno izbacila je pistilice. Dakle, ta koja je pokazala, za nju smo se bojali da ce bit musko, raste u vis, velim razmak izmedu katova, mlade grane nisu najnaprednije... I ona prva pokaze pistile.
Takoder, znam da muski dosta ranije pokazuju spol od zena a ova je u samo dva dana pokazala, pa neznam kako je sa hermicima, dal je moguce da je hermic pa se zato tako rano pokazala, samo bananice ce kasnije?
IMG_20201223_214818_163.jpg

IMG_20201223_214839_976.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20201223_210512.jpg
    IMG_20201223_210512.jpg
    314,9 KB · Pregleda: 38

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Nakon samo dva dana 12/12 rezima, jedna vec pokazala preflower odnosno izbacila je pistilice.
Biljka pokazaju preflower kada dostigne svoju punu zrelost, obično posle 4 nedelje vegetacije a drugi znak zrelosti prepoznajemo i po nesimetričnom razmaku izdanaka između noda. Puna zrelost znači da je biljka spremna za cvetanje. Početak cvetanja je kada na svakoj nodi počne intezivna pojava pistila tj.pravo formiranje cvetova.
Hermafrodit može biti genetski (istovremena pojava muških i ženskih cvetova) ili nastao usled nekog stresa biljke. Ako polen sa stresirane ženke koja je izbacila po koju bananicu oplodi drugu ženku, velike su šanse da će iz te menke nastati fem biljka.
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Stvar je u tome da je samo ona izduzena, ostale su sve dosta gusce i mlade grane im rastu znatno naprednije. Stoje 40-45cm od HPSice 250w. Cudno mi je bilo sta je tako rano, nakon samo 2 dana 12/12 pokazala spol. @Sjaj očiju sve sta si mi napisao je u teoriji, i razumijem. Nego me zanimalo samo dal je cudno da jedina biljka koja ima "muske" karakteristike, pokaze spol nakon samo 2 dana od prebacaja rezima? I dali su vece sanse sta je tako rano pokazala spol, da je hermafrodit koji jos nije izbacio bananice ili stvarno zenskica?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Slažem se da je čudno. Možda je do genetike. Toliko znanja nemam da bih tvrdio nešto sa sigurnošću. Mišljenja sam da je biljka spremna za cvetanje i zato je pokazala preflover a poklopilo se sa prebacivanjem na 12/12. Pravo cvetanje tek sledi a tebi ništa drugo ne preostaje sem da pratiš situaciju i (eventualno) nas obavestiš ako dođe do promena. Za sada je ona jer je pokazala ženski preflower.